logo
Київський національний
торговельно-економічний
університет
Київський національний
торговельно-економічний
університет
logo
Київський національний
торговельно-економічний
університет
img

Всесвітній день Землі. Зустріч із першим космонавтом України – Леонідом Каденюком

ЕКО КНТЕУ

22 квітня відзначається всесвітній день Землі, з цієї нагоди активісти ЕкоКлубу КНТЕУ зустрілися із першим космонавтом України Леонідом Костянтиновичем Каденюком. 

Льотчик-випробувач, генерал-майор ВПС України, Герой України, кандидат технічних наук та член МФКО, і це ще не всі почесні звання та нагороди, які має видатний Леонід Костянтинович, і навіть через 20 років космонавт пам’ятає та охоче ділиться своїми відчуттями та враженнями від неймовірного простору космосу.

Євгенія Бабич: Добрий день, Леоніде Костянтиновичу! У Вас брали велику кількість інтерв’ю і завжди задавали питання, про те, чому ви вирішили стати космонавтом. Ми – покоління нових інформаційних технологій та зовсім не знайомі із популярною на той час ерою космонавтики. Тому і виникає питання: чому саме космос? Можливо Ви хотіли опинитися ближче до зірок?

Леонід Каденюк: Людина за своєю сутністю не завжди може пояснити чому їй подобається те чи інше. Дитинство мого покоління співпало з космічної ерою. В той час всі мої ровесники, і я в тому числі, мріяли стати космонавтами. Це дійсно дуже цікава та перспективна професія. І зараз, і в майбутньому завжди буде перспективною та актуальною.

Євгенія Бабич: Також, мені відомо, що у свій політ Ви взяли із собою 3 українських прапори та «Кобзар» Т.Г.Шевченка. Це правда?

Леонід Каденюк: Так, в політ дозволялося взяти декілька видів речей – офіційні та особисті. Вони були обмежені по вазі і за розмірами. Крім цього на кораблі прозвучав гімн України. Перед польотом фахівці Центру польотів спитали кожного члена екіпажу про музичний супровід «пробудки», який мав би лунати о сьомій ранку за Хьюстонским часом. Щоб не включали якусь музику, наприклад, звичайного будильника, я подумав, а чому б не гімн України?

Звичайно ж взяв 3 прапора України та «Кобзар» Шевченка. До речі, наскільки мені відомо, «Кобзар» - перша книга в друкованому варіанті, яка побувала в космосі. Це теж якось символічно. Також брав герб Києва, герб Чернівців – місто, де я народився, фотографію Сергія Корольова, свого друга Леоніда Іванова, який загинув на випробувальному літаку, - він був моїм хорошим другом, і я подумав, нехай він таким чином побуває у космосі.

Євгенія Бабич: Це дуже гідний вчинок. А чому Ви брали фотографію інженера-конструктора Сергія Корольова?

Леонід Каденюк: Сергій Кольоров – українець, прабатько нашої космонавтики. Павел Романович Попович (прим. льотчик-космонавт СРСР) казав, як Сергій часто просив Поповича: «Давайте порозмовляємо українською мовою». Тому я вирішив для себе, що він також має опинитися в космосі.

Євгенія Бабич: Чи є у космонавтів прикмети?

Леонід Каденюк: Я думаю, що є. У кожної людини свої. Коли людина ділиться прикметами – вони втрачають свій сенс і тому про прикмети я говорити не буду. (Посміхається) Ось я особисто дотримуюсь такої: якщо йти по вулиці, а дорогу перейшов чорний кіт – я тримаюся за ґудзик. Раптом допоможе! (сміється)

Євгенія Бабич: Ви, напевно, дивитесь сучасні фільми про космос та галактичний простір. Скажіть, – це реальність чи графіка?

Леонід Каденюк: Фільм – це художній твір. В ньому присутні якісь домисли, неточності. Наприклад, фільм «Армагеддон», Ви напевно знаєте, дуже цікавий. У цьому фільмі багато домислів, адже ми, космонавти, з більшою повагою ставилися один до одного, ніж зображено там. (сміється)

До речі, цей фільм знімався в мене на очах. Наша «Колумбія» (прим. корабель, на якому був здійснений перший політ) була живою декорацією цього фільму. Ми приїхали на чергове тренування. Раптом побачили табір навколо. Як виявилося, це приїхав Голлівуд. Але коли вони дізналися, що приїхав екіпаж, що стартує буквально через декілька днів в космос, вони припинили зйомки та організували круглий стіл. Ми дуже добре поспілкувалися. (посміхається)

Євгенія Бабич: Це дуже цікаво! Останнє запитання: Ваші відчуття в космосі? Яке воно – відчуття невагомості?

Леонід Каденюк: Ви знаєте, це неможливо описати двома словами. Наразі я написав книгу, де намагався викласти всі ті відчуття та враження від польоту.  Відповісти досить складно, навіть, неможливо. Най вражаюче – це стан невагомості, вид з космосу та самого космосу. 

Можливо не всі знають, що основною метою польоту в космос було проведення спільного українсько-американського біологічного експерименту з трьома видами рослин: Брасика Рапа, соя і мох. Головне – це дослідження впливу невагомості на розвиток рослин в космосі. Досліджувався такий процес, як процес фотосинтезу, завдяки якій існує життя на Землі. Результати цих експериментів дуже важливі і для технології вирощування рослин на Землі.

Рослини, які побували в космосі, були поділені між українськими та американськими вченими. Частина рослин залишилася в США, а частина була доставлена в Київ. Протягом двох років велися дослідження зразків рослин, які побували в космосі. Частина з них заморожувалася в космосі в морозильній камері, частина фіксувалася спеціальним хімічним розчином. Це виконувалося для фіксації стану рослин на момент заморозки або хімічної фіксації.

"Під час польоту в космос усвідомлюєш, наскільки людина неправильно живе на своїй планеті, як споживацько до неї відноситься. На красивій планеті повинна бути красиве життя. Тому треба змінити концепцію існування на планеті – змінити ставлення до природи, взаємини між людьми і державами. Вже з дитячого садка вводити культуру дружнього ставлення до природи."

ЕкоКлуб КНТЕУ дякує Леоніду Костянтиновичу за пізнавальну розповідь та вагомий внесок у розвиток науки.

Евгенія Бабич

24.04.2017
438727
5
остання редакція 24.04.2017
438727

Всесвітній день здоров'я. Тематична лекція для школярів

ЕКО КНТЕУ

 З нагоди всесвітнього дня здоров'я, ЕкоКлуб КНТЕУ провів тематичну лекцію для школярів 7 класу у гімназії №39 ім. гетьмана Богдана Хмельницького, у місті Києві.

 Активісти ЕкоКлубу розповіли про важливість дотримання раціонального харчування, про шкоду, яку завдає фаст-фуд та куріння. На сьогоднішній день, це є дуже актуальним питанням і найбільш вразливими є саме діти шкільного віку, через різномаїття шкідливої їжі, її постійної реклами та доступності за ціною.

 Окремим питання, було винесено екологію. Вона так само, як і харчування, є важливою складовою здоров'я людини, адже це показник стану навколишнього середовища. Необхідно розуміти, що це залежить від нас, і тому змінюючи себе, ми змінюємось самі.

 ЕкоКлуб КНТЕУ дякує адміністрації школи, за можливість проведення заходу та закликає всіх дбати просто своє здоров'я! 

13.04.2017
438727
13
остання редакція 16.04.2017
438727

Всесвітній день здоров'я

ЕКО КНТЕУ

  Сьогодні у ранковій газеті я прочитала декілька строк, які були наповненні життям та енергією, якщо дійсно поринути у їх суть:

Одного разу старця спитали:

- Як тобі вдалося до самої старості тримати дух і тіло у чудовій формі?

І він сказав:

- Тому що я жив весняним цвітом, літом – ягодами, восени – овочами, а взимку – холодом.

  Пориньте у ці слова хоч на хвильку, цілком і повністью віддавати себе Природі, плекаючи її дари, цінуючи кожен день і кожну пору року... Наш організм на 100% пов’язаний із навколишнім середовищем, і ми є єдиним цілим із всім Всесвітом. Але ж чи тількі він повинен наповнювати нас своєю енергією?

  Саме у післявоєнний час Департамент охорони здоров’я задумався про фізичне і духовне благополучча людства, як наслідок цього, 1948 року день 7 квітня став першим Всесвітнім Днем Здоров’я. У багатьох країнах світу (Німеччина, Франція, Нідерланди, Англія, Америка та ін.) влаштовуються справжні паради, маса тренінгів та заходів, що сприяють поширенню цієї ідеї та закликають громадян активно звертати свою увагу на висвітлені питання стосовно їх фізичного, емоційного та духовного благополучча.

  Як відомо, кожен рік Всесвітній День Здоров’я присвячений певній тематеці. Цього ж року міжнародна організація охорони здоров’я темою свята оголосила “Депресію”. Одразу ж виникає питання: ЧОМУ? НАВІЩО? З ЯКОГО ПРИВОДУ?

  Але ж саме від неї страждають люди всіх вікових категорій, всіх категорій населення і всіх народів світу. Депресія спричиняє психічні страждання, негативно впливає на здібності людини виконувати навіть найпростіші щоденні задачі, а інколи навіть має катастрофічні наслідки для стосунків людини з близькими і друзями. Тим не менш, депресія піддається профілактиці та лікуванню. Тому головна ціль заходів – зробити так, щоб якомога більше людей знаходили в собі сили боротися і рухалися назустріч своїм цілям.

  Сьогодні наша велика родина КНТЕУ, за підтримки студентів, викладачів, ЕкоКлубу та інших організацій, в черговий раз, отримала можливість стати частинкою Всесвіту, випромінюючи енергію, заряджати позитивом усіх тих, хто був засмучений або без гарного настрою.

  З нагоди Всесвітнього дня здоров'я на території оглядового майданчика Маріїнського парку в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун взяла участь в зарядці. Разом з Супрун присідали і стрибали також члени Кабміну, КМДА і студенти столичних вузів, серед яких був і Екологічний клуб КНТЕУ. Зарядку провела відомий фітнес-тренер Аніта Луценко.

  У головному холі А корпуса КНТЕУ відбулася “Руханка”, яка викликала десятки усмішок. Атмосфера згуртованості, розуміння та азарту трималася напротязі всього дня, адже окрім цього, студенти були залучені до презентації ЕкоКлубу “Здорове та раціональне харчування” в якій було також висвітленно питання з приводу наслідків забруднення навколишнього середовища для життя та здоров’я людини.

  Квест, який проходив на території університету, передбачав подолання смуги перешкод та відповіді на запитання, а сім команд, які змагалися між собою, спалили десятки кілокалорій та були накриті хвилею позитиву та енергії.

  І минув цей день, мов мить. В небі чутно зграї плахів, що повертаються на Батьківщину, а у душі кожного із нас оселився той старець, що кожного року буде жити весняним цвітом.

  ЕкоКлуб КНТЕУ закликає всіх дбати про своє здоров'я, слідкувати за раціоном та йти вперед, досягаючи нових вершин.

Юрко Тетяна

08.04.2017
438727
68
остання редакція 11.04.2017
438727

Міжнародний день птахів

ЕКО КНТЕУ

  1 квітня - міжнародний день птахів, що відзначається з 1906 року, а саме з підписання Міжнародної конвенції по охороні птахів. ЕкоКлуб КНТЕУ не оминув дану подію та провів тематичну екскурсію Маріїнським парком.
Головним символом міжнародного дня птахів, є шпаківниці. Традиційно, саме в цей день, люди зі всього світу прикрашають дерева біля своїх домівок, офісів та інших закладів, домівками для птахів.
  Маріїнський парк є перлиною центру столиці, що завжди віднаходится для всіх місцем відпочинку. Чаруючі краєвиди паркової архітектури поєднуются у казкову картину разом і співом пташок, що повернулися після зимування. Серед них: Шпак звичайний, Зяблик, Сорока, Горобці, Ластівки та багато інших.
  Парк чудово адаптований для наших "маленкьих друзів", він прикрашений великою кількістю фонтанів та годічничок, що вивішуются як дітьми, так і державними службами.
  Територія КНТЕУ також адаптована до зліту птахів, оскільки щороку поповнюється кількість годівничок на наших деревах.

  ЕкоКлуб закликає берегти птахів та допомагати їм.

Шпита Олексій

03.04.2017
438727
43
остання редакція 03.04.2017
438727

Міжнародний день лісів

ЕКО КНТЕУ

  21 березня відзначається Міжнародний день лісів, тому у стінах КНТЕУ було проведено просвітницьку роботу за участі представників ЕкоКлубу.

  У центральному корпусі університету відбувся показ відеороликів та презентацій, що розповіли про реальний стан лісових зон, як України, так і світу. Було наведено 10 фактів про ліс та використання деревини, які значною мірою характеризують проблематику даної ситуації:

1. Загальна площа лісів на Землі становить 38 мільйонів квадратних кілометрів  (1/3 всієї суші);

2. Найбагатша лісом європейська країна - Фінляндія. 70% її території покрито лісами. Найбідніша лісом (в тому числі через діяльність людини) – Великобританія (6%);

3. 111 метрів - висота найвищого дерева в світі;

4. За останні 10 тис. років було знищено більше 65% всіх лісів;

5. Сумарний вміст зв'язаного вуглецю в лісових масивах планети оцінюється в 650 мільярдів тонн;

6. Дя виготовлення одного аркуша паперу формату А4 потрібно від 13 до 21 грама якісної деревини, а для виготовлення однієї книги - близько 5 кілограмів древестного сировини;

7. Тільки для виробництва паперу у світі щорічно вирубується більше 125 мільйонів дерев;

8. Щоб врятувати одне дерево від вирубки, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу;

9. Для виготовлення цих чотирьох мільйонів тонн паперу потрібно зрубати 61,5 мільйона дерев. При цьому виявляється, що майже половина вирубуваних для виготовлення паперу лісів, призначена тільки для потреб громадян США;

10. В Європі щорічно використовується не менше 31 мільйони тонн паперу і пакувального картону;

   ЕкоКлуб КНТЕУ, дякує всім небайдужим та закликає берегти ліс та дбати про навколишнє середовище. Пам’ятайте, що все починається з нас самих.

21.03.2017
438727
38
остання редакція 23.03.2017
438727

Консюмерський фестиваль. Тематична лекція для школярів

ЕКО КНТЕУ

 

  9 березня 2017 року, у рамках ІХ Консюмерського фестивалю, представники ЕкоКлубу КНТЕУ завітали до спеціалізованої школи художньо-естетичного циклу №302, та провели лекцію для учнів 7 та 8 класів. Було розглянуто питання захисту прав споживачів та здорового образу життя.

  Лекція поділялась на 3 секції:

1) Було представлено університет і ознайомлено учнів та викладачів із метою проведення Консумерського фестивалю.

2) Зосередження на питаннях здорового харчування, важливості дотримання раціону та закріплення цього, за рахунок спорту.

3) Шкідливі звички - паління та алкоголь. Небезпеки від цигарок та новітніх трендів, у цій сфері.

  Проведення просвітницької діяльності для учнів шкіл, є важливою складовою для нашого розвитку. У багатьох, вік останніх 3-4 класів у школі, визначає багато у майбутньому. Крім того, що формується світогляд, організми дітей, знаходяться у перехідному, найбільш вразливому, стані, тому закладання фундаменту здорового образу життя (як прийнято називати його ЗОЖ) є найбільш доцільним. Викладачі у школі, соціальні робітники проводять лекції, виступи за цією ж тематикою, але шанс їхніх однолітків (що старше за них на 5-7 років) більший ніж у інших. Скільки б років нам не було, необхідно розуміти, що діти – це наше майбутнє, і саме в наших руках те, що спрямовує їхнє майбутнє, їхній світогляд та розуміння навколишнього світу.

  ЕкоКлуб КНТЕУ дякує викладачам та керівництву СШ №302, зокрема, директору школи Старову Степану Федоровичу, за співробітництво та можливість проведення даного заходу. Не забувайте, що стан навколишнього світу та майбутнє у наших руках.

17.03.2017
438727
57
остання редакція 08.04.2017
438727

Всеукраїнський форум Взаємодії та Розвитку

ЕКО КНТЕУ

3 березня 2017 року у приміщенні Колонної зали КМДА урочисто пройшов “Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку”. 
Даний захід направлено, перш за все - на підтримку волонтерського руху в Україні. 
Для того, щоб спільно вирішити проблеми громадського сектору в України, на форум було запрошено представників органів Державної влади, бізнесу та громадського сектору. 
Традиційно, учасниками форуму стали і представники Екологічного клубу КНТЕУ. Під час форуму представники міжнародних та всеукраїнських організацій презентували свої проекти, та розповіли про свій досвід роботи. 
Такі заходи - це безцінний досвід, тому ЕкоКлуб наполегливо рекомендує долучатись до нашої діяльністі та допомагати вирішувати важливі проблеми сьогодення!

Бабич Евгенія

03.03.2017
annzo
82
остання редакція 11.03.2017
annzo

Екологічний День Святого Валентина

ЕКО КНТЕУ

14 лютого, день Святого Валентина, окремий день весни, посеред зимових снігопадів. Не одну сотню років, люди по всьому світу відзначають це свято кохання. ЕкоКлуб не залишається в стороні та приймає участь у підготовці до Дня Закоханих. У минулих роках вже розповідалось про історію цього свята та різноманітні ідеї екологічних подарунків коханим. У цьому році так само буде розкрита дана тема.
У стінах КНТЕУ відбувається святкування цього дня, що на наповнене різноманітними заходами, серед яких «швидкі побачення» та офіційна реєстрація стосунків від імені університету. Як здивувати кохану людину? Зробити гарний подарунок, що матиме значення. Це може бути якась дрібничка, але та, яка нестиме в себе щось більше, ніж просто цінник. Що стосується екологічної тематики, то найкращий подарунок – це квіти. На сьогоднішній день, ми маємо можливість купувати і дарувати будь-які квіти у будь-яку пору року. Але як не помилитись? Для цього є мова квітів, яка буде у пригоді не лише цей день.
- Тюльпан - це символ любові, чуттєвої, взаємної та безтурботної.
Жовтий тюльпан немов говорить одержувачу, що в його усмішці сяє сонце.
Рожевий тюльпан - обіцянка вічної любові.
Строкаті тюльпани говорять про чарівність очей
- Троянда, справжній символ кохання, від палаючої пристрасті до ніжної посмішки
Біла троянда зріла любов, згода, чистота, вірність.
Червона троянда - символ романтичної любові і пристрасті
Жовта троянда - дружба, щастя, радість; квітка, що виражає яскравіі емоції.
Бордова троянда - палке почуття закоханості, шалена пристрасть і захоплення.
Блідо-рожева троянда - це ніжність.
Коралова троянда - бажання.
Синя - таємничість, досягнення неможливого
Червоні і білі троянди - це єдність
Червоні і жовті троянди - привітання
- Лілія сповнена значень і все залежить від її кольору, а загалом, вона означає силу і велич, красу, віру та мудрість, гордість і лицарство.
- Ірис має дуже благородну символіку, що представляє мудрість, віру, надію, доблесть, і цінність дружбу.
- Гладіолус - квітка гладіаторів, названа на честь листя, що нагадують мечі. Його сенс - це визнання щирості, постійності, кохання з першого погляду.
- Ромашки означають чистоту, невинність, вірність, красу, простоту і терпіння.
- Нарцис - це оманливі надії і бажання. А ось жовтий нарцис, говорить про повагу і винятковості людини.
- Гвоздика - це перше кохання, чарівність та вірність.
Рожева гвоздика - символ материнської любові.
Фіолетова - норовливість, непередбачуваність.
Червона гвоздика - захоплення, гордість, чарівність.
Біла - невинність, ніжність і чистота.
Смугаста гвоздика - відмова, але з жалем.

Олексій Шпита

Є багато способів сказати близькій Вам люди завітне «Я тебе кохаю» і те, що вона для Вас значить.
ЕкоКлуб вітає всіх зі святом Кохання та бажає Всім яскравих емоцій.

14.02.2017
annzo
75
остання редакція 01.03.2017
annzo

Всесвітній день водних угідь

ЕКО КНТЕУ

Щорічно 2 лютого урочисто відзначають Міжнародний День водних угідь.

В Україні, 2 лютого 2017 року з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь у Мінприроди відбулось урочисте засідання Координаційної ради з питань збереження, збалансованого використання та відновлення водно-болотних угідь України. 

Під час засідання, яке відбулось за участі заступника міністра із питань європейської інтеграції Миколи Кузьо, природоохоронців, директорів НПП, на територіях, яких розташовані Рамсарські угіддя, науковців буде обговорено стан виконання Національної стратегії збереження водно-болотних угідь. 
Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. В місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. 
День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Головною ціллю конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення стійкого розвитку в усьому світі.
Активісти ЕкоКлубу звертають увагу на важливість раціонального використання водних угідь та закликає не лишатись осторонь важливих проблем сьогодення!

Євгенія Бабич

02.02.2017
annzo
128
остання редакція 01.03.2017
annzo

Черговий етап проведення акції по утилізації батарейок

ЕКО КНТЕУ

У повсякденному житті батарейки вкрай важливі для більшості людей. Вони використовуютья в ліхтариках, годинниках, телефонах, пультах, іграшках. 
На кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку її викидання разом із звичайним сміттям. Адже в звичайних батарейках містяться важкі метали, кислоти, луги, які потрапляючи у воду або ґрунт завдають значної шкоди довкіллю. 
Після спрацювання металеве покриття батарейки руйнується від корозії, важкі метали потрапляються в грунт, воду, звідки поширюються на інші території. 
В природних умовах пальчикова батарейка розкладається приблизно 10 років.
2 лютого 2017 року ЕкоКлуб провів чергову акцію по утилізації використаних елементів живлення.
Активісти Екологічного клубу нагадують, що в головному корпусі університету вже декілька років знаходиться скринька для утилізації батарейок, і кожен бажаючий може використати її задля збереження навколишнього середовища та власного здоров'я. 

Також, ЕкоКНТЕУ для зручності киян та всіх бажаючих нагадують адреси інших пунктів приймання батарейок в м. Києві: 

1.кафе мережі EcoBuffet: 
– Володимирська, 69 (метро «Льва Толстого»); 
– Московський проспект, 23-Г (метро «Петрівка»); 
– Васильківська, 28 (метро «Васильківська»); 
2. вул. Митрополита В. Липківського , 35 , Мінприроди України;
3. вул. Лейпцизька , 15 , офіс МТС; 
4. пр. Перемоги 49/2 , офіс МТС; 
5. вул. Луначарського , 10 , магазин МТС; 
6. вул. Хрещатик , 15 , магазин МТС; 
7. вул. Кутузова , 2 , магазин МТС.

29.01.2017
annzo
140
остання редакція 06.02.2017
annzo

Всесвітній день заповідників.Тематична лекція для школярів

ЕКО КНТЕУ

Сучасна екологія — складна багатогранна дисципліна, основою якої є біогеографічні знання, але яка поєднує сьогодні всі природничі, точні, гуманітарні і соціальні науки, з метою пошуків шляхів оптимального розвитку людства на максимально далеку перспективу, вироблення нових методів збереження біосфери планети.

В рамках традиційного рейду активістів Екологічного клубу КНТЕУ по середнім загальноосвітнім закладам в останні тижні січня року було проведено тематичні лекції учням спеціалізованої школи 302 художньо-естетичного циклу Дарницького району.

Лекції для школярів була присвячена сьогоденним екологічним проблемам та її наслідкам. Питання екосвідомості розглядалось у багатьох аспектах, і разом зі старшими класами були запропоновані багаточисленні заходи, які можна проводити не тільки у стінах навчальних закладів.

Також, з 2011 року 302 школа проводить власну Еко політику та здійснює заходи з енергозбереження, а на території школи встановлені пункти збору використаних елементів живлення, вторинної сировини.

Активісти ЕкоКНТЕУ висловлюють велику вдячність директору школи Старову Степану Федоровичу, вчителям та учням 11 класів за можливість проведення інформаційно-консультативної допомоги задля вирішення важливіших питань сьогодення. Сподіваємось на подальшу співпрацю, та бажаємо успіхів!

25.01.2017
annzo
164
остання редакція 06.02.2017
annzo

Команда ЕкоКлубу вітає зі святами!

ЕКО КНТЕУ

Команда ЕкоКлубу вітає з новорічними святами!

Яскравий рік запам'ятається безліччю неймовірних справ. Ми планували, створювали і торували нові вершини. З Вами і для Вас. Дякуємо, за підтримку! Попереду широка дорога, що складається з шалених мрій, корисних дій і підтримки один одного.

Бажаємо наснаги і бадьорості духу. Живіть ЕкоЛогічно!

19.01.2017
annzo
72
остання редакція 30.12.2016

Загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини

ЕКО КНТЕУ

23 грудня 2016 року у стінах Київського національного торговельно-економічного університету було проведено VІI загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини (макулатури). 

Захід відбувся за підтримки ректорату університету. Ніхто не залишився байдужим, всі брали активну участь у цих заходах. За день було зібрано близько тонни (620 кг) використаної паперової сировини. 

За результатами VIІ загальноуніверситетського збору макулатури I місце зайняв - ФРГТБ (250,8 кг), II місце - ФТМ (177,9 кг), III місце - Кафедра технологій і організації готельного господарства (ФРГТБ, 155,6 кг)

Висловлюємо щиру подяку організаторам, учасникам та всім небайдужим, які допомагали у проведенні заходу!
Всі виручені кошти будуть використані на благодійність.

23.12.2016
annzo
199
остання редакція 27.12.2016
annzo

Конференція "Зробимо Україну чистішою разом"

ЕКО КНТЕУ

З кожним роком, екологічна ситуація на нашій планеті стрімко погіршується. Тому, з метою покращення екологічної ситуації у м. Київ та у всій країні, прагнення до розбудови екологічного сектору, розвитку Всеукраїнського волонтерського руху, громадська організація «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It! World», Київським Молодіжним Центром 9-11 грудня 2016 року в м. Київ, провела ІІ Міжнародну конференцію «Let’s Do It! Країн учасниць Східної співдружності» 

У Конференції взяли участь 130 екологічних лідерів національних соціальних екологічних проектів з країн: України, Росії, Азербайджані, Молдови, Білорусі, Естонії. Основна мета учасників конференції - обмін досвідом та стратегічна розробка плану дій Let's Do It! щодо поводження з відходами та активізації молоді в країнах учасницях на 2017-2018 роки.

Серед спікерів, були представники сектору підприємців, громадських організацій та акьивісти, що проводили просвітницькі чемінари. В ході виступів та обговорень, було розглянуто питання розвитку міжнародних зв'язків між організаціями та рухами, їхньої соціальної відповідальності у сфері екології, реалізації екологічних проектів, як особистого споживання, так і масштабах підприємств, міст та держави.
Крім цього, відбулася презентація мобільного додатку від компанії "GO it", спрямованого на розвиток взаємодії громадських організацій.
ЕкоКлуб КНТЕУ висловлює вдячність організаторам даного заходу та керівництву Київської державної міської адміністрації за проведення конференції.

10.12.2016
annzo
149
остання редакція 11.12.2016
annzo

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

ЕКО КНТЕУ

1 грудня в стінах Київського Національного Торговельно-Економічного Університету відбулися заходи приурочені до всесвітнього дня боротьби із СНІДом. Дані заходи були організовані активом студентів університету, зокрема, Факультету економіки, менеджменту та психології.
У холі А корпусу було проведено концертну програму, виставку фото відомих людей, що стали жертвами страшної хвороби та просвітницьку діяльність. Студенти роздавали інформаційні листи та розповідали про історію хвороби, сьогоднішній стан України за показниками захворювань і способи захисту.
Крім цього, було організовано квест для охочих перевірити свої знання щодо СНІДу та способів захисту від неї. 
Фінальним акордом даних заходів стала лекція аспіранта кафедри економічної теорії та конкурентної політики Вінницького торговельно-економічного інституту - Єфремової Олександри, на тему "Зона безпечного кохання" . Були розкриті питання безпеки статевих актів, як основної причини передачі хвороби. Студенти стали цільовою аудиторією даного виступу, адже захворювання припадає саме на людей  віком від 17 до 30 років.
ЕкоКлуб КНТЕУ приєднується до відзначення всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, та закликає всіх бути обережними і відповідальними по відношенню до себе та коханих   

01.12.2016
annzo
87
остання редакція 11.12.2016

Міжнародний день відмови від куріння

ЕКО КНТЕУ

Щорічно в третій четвер листопада в більності західних країн світу відзначається Міжнародний день відмови від куріння (No Smoking Day). Він був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я: - в світі 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням; 
Кожні десять секунд на планеті вмирає один курець (до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди); 
Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я. Куріння вважають шкідливою звичкою 47% з числа опитаних городян, залежністю - 38%, за невиліковну хворобу - 9%, не змогли визначити свого ставлення до паління - 6% респондентів. 
Слід зазначити, що при добрій обізнаності про шкоду тютюнопаління для здоров'я, мало хто прагне позбутися від нікотинової залежності. Або людина не усвідомлює всієї тяжкості наслідків вживання тютюну для свого здоров'я або вважає, що хвороба його не торкнеться, або звичка палити настільки сильна, що немає можливості від неї відмовитися. Тому в рамках Дня відмови від куріння в Київському Національному торговельно-економічному університеті активістами ЕкоКлубу КНТЕУ традиційно відбулись різні просвітницькі, благодійні та інші заходи, покликані просвіщати населення про шкоду нікотину і способах отучения від куріння.
Нагадаємо, що щорічно 31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну (World No Tobacco Day).
 

30.11.2016
annzo
210
остання редакція 02.12.2016
annzo

Міжнародний день студента

ЕКО КНТЕУ

Щорічно, 17 листопада 2016 року студентство відзначає своє "професійне" свято - Міжнародний день студента.
Цього дня в Київському національному торговельно-економічному університеті також відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня студента. 

В цей важливий для кожного студента день, було відзначено всі досягнення та нагороджено самих старанних та активних.

Почесними грамотами та пам’ятними подарунками нагороджено також представників Екологічного клубу КНТЕУ: 
1. Бабич Євгенія (відмінне навчання, активна участь у науковій роботі, громадському та спортивному житті університету, в.о. Голови Екологічного клубу КНТЕУ) 
2. Шпита Олексій (староста групи, учасник міжнародних конференцій, в.о. Заступника Екологічного клубу КНТЕУ)
3.Шкода Владислава (І місце в рейтингу ТОП-100, відмінниця, неодноразовий переможець наукових конференцій, олімпіад, голова інноваційного сектору Екологічного клубу КНТЕУ)

17.11.2016
annzo
261
остання редакція 18.11.2016
annzo

IV Спеціалізована виставка «Екологія підприємства»

ЕКО КНТЕУ

8-10 листопада 2016 року на  території Міжнародного виставкового центру відбулась IV Спеціалізована виставка «Екологія підприємства».

Основна мета виставки: впровадження новітніх науково-технічних природоохоронних досягнень на виробництві з метою забезпечення екологічної безпеки навколишнього природного середовища.

Організатором спеціалізованої виставки є ТОВ «Міжнародний виставковий центр», за підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України.

На виставку було запрошено промислові та комерційні підприємства різних сфер діяльності, для того, щоб поділитися своїми досягненнями і представити продукцію, за такими тематичними напрямками:

- Екологічний моніторинг і методики оцінки забруднення навколишнього природного середовища

- Системи очищення промислових викидів в повітря

- Поводження з твердими промисловими відходами та їх утилізація (технології, техніка та обладнання)

- Переробка та утилізація відходів полімерів і ГТВ (техніка та обладнання)

- Методи очищення і відновлення ґрунтів

- Технології звукоізоляції, боротьба з шумом і вібрацією

- Контроль за електромагнітними і радіаційними випромінюваннями

- Поводження з токсичними і радіологічними відходами

- Екологічно безпечні технології та виробництва

- екотранспорт

            Активісти Еко клубу КНТЕУ прийняли участь у багаточисленних заходах виставки, а також долучилися до акції з безкоштовного збору відпрацьованих люмінесцентних ламп і батарейок «# Здай лампу!». Дана акція була проведена ТОВ «Міжнародний виставковий центр» спільно з компанією «Екологічні інвестиції» з метою підвищення рівня обізнаності громадян у сфері екологічної безпеки.

Евгенія Бабич

10.11.2016
annzo
270
остання редакція 11.11.2016
annzo

Третій випуск журналу від Наукового товариства КНТЕУ

ЕКО КНТЕУ

Вітаємо з третім випуском жуналу "Vivat Academia"  від Наукового товариства КНТЕУ ! У випуску знайдете актуальну інформацію, цікаві ідеї та повчальні історії. Щиро дякуємо авторам та організаційному комітету! 

Олексій Шпита та Бабич Євгенія - голови секторів  ЕкоКлубу, які приймали безпосередню участь у формуванні та розвитку Клубу та екологічної політики в КНТЕУ. Стаття від активістів про "Еко-Мислення в Україні" на 15 сторіночці!

Весь журнал "Vivat Academia" №3 можна переглянути тут

24.10.2016
annzo
140
остання редакція 24.10.2016
annzo

V міжнародний бізнес-форум з питань сталого розвитку Green Mind 2016

ЕКО КНТЕУ

19-20 жовтня 2016 року відбувся V міжнародний бізнес-форум з питань сталого розвитку Green Mind 2016, що проводиться у Торговельно-промисловій палаті України. Вжетрадиційно, представники ЕкоКлубу КНТЕУ прийняли участь в організації та проведенні даної події.

Green mind – щорічний форум, під час якого відбувається ряд зустрічей між підприємцями та представниками органів державної влади у форматі семінарів, круглих столів та прес-конференцій. Основною темою обговорення є питання екології та модернізації підприємств, їхньої діяльності та взаємодії із держаними установами.

Традиційно, конференція розпочалась із урочистого привітання організаторів форуму та керівництва Торговельно-промислової палати. Крім слів подяки за участь та розкриття змісту основних напрямків конференції, було нагороджено переможців XV Всеукраїнського конкурсу «Екологічної якості та безпеки» за досягнення підприємств у впровадженні технологій чистого виробництва та системи екологічного управління. Проведенням конкурсу займається громадська організація «Живая планета», яка також виступає організатором форуму.

Після закінчення урочистостей, беруть свій початок сесії, що проводилися у різних напрямках:

 • Відкрите засідання щорічної зустрічі Global Ecolabelling Network GEN-AGM
 • Принципи та переваги моделі сталого розвитку бізнесу
 • Податкова реформа в Україні: шляхи та механізми її впровадження
 • Модернізація виробництва: економічні стимули, інновації, інвестиції та програми технічної підтримки

Засідання Global Ecolabelling Network GEN-AGM проводилося у вигляді прес-конференції між організаторами форуму й експертами та представниками ЗМІ. З боку відповідаючої на питання сторони були:

 • Президент Торговельно-промисловох палати України - Чижиков Генадій Дмитрович
 • Президент Всеукраїнської організації «Живая планета» - Берзіна Світлана Валеріївна
 • Представник головного управління захисту навколишнього середовища Бельгії -Крістіна Дороско
 • Представник Міністерства захисту навколишнього середовища Німеччини - Доктор Ульф Джекел
 • Керівник програми Екологічного маркування країн Північної Європи - Бєрн-Ерік Лонн

Спілкування відбувалося на англійській мові та транслювалося у прямому ефірі, як в Україні, так і в країнах Європи. Експерти відповідали на питання, що стосувалися співпраці між Україною та країнами Європи, зазначаючи про необхідність вдосконалення економічної та технічної бази підприємств. На сьогоднішній день, їхній рівень розвитку не відповідає міжнародним вимогам, тому це значно ускладнює введення інновацій на вітчизняних виробництвах.

У ході засідань відбувалися обговорення питань, щодо розвитку підприємств у напрямку екології та його основну проблематику. Було визначено взаємозв’язок між розвитком бізнесу та його впливом на розвиток держави. Іноземні учасники конференції розповідали про власний досвід цього шляху та зазначали про значні переваги України та фактори, що не дають їх реалізувати у повному обсязі. Наголошувалось на залученні більшого обсягу інвестицій, як не лише фінансовому забезпеченні діяльності підприємств і окремих проектів, а й можливості обміну досвідом, вдосконаленні технологічного розвитку вітчизняного бізнесу за рахунок іноземних спеціалістів. 

Під час круглого столу з питання введення та реалізації податкової реформи, що стосується екологізації виробництва, визначалися основні вимоги з боку бізнесу до держави та зміни, які будуть відбуватися у промисловому секторі. Зокрема це полягає у створенні електронної бази даних, що буде виступати кроком у спрощені системи оподаткування та введення податків за порушення у сфері екології. Дані заходи є обов’язковим кроком для подальшого розвитку економіки країни, як внутрішнього так і зовнішнього, що проявляється в привабливості бізнесу для іноземних інвесторів.

Заходи, що відбулись 20 жовтня:

 • Круглий стіл: «Паризька кліматична Угода – нові можливості для українського бізнесу», де модератором був Святослав Куруленко, радник з питань природокористування та охорони навколишнього середовища, президент Союзу екологічних аудиторів України.
 • Панельна дискусія: «Розвиток моделі сталого споживання та виробництва: інструменти та стимули», де були обговорені економічні вигоди від моделі СВС та найбільш ефективні інструменти СВС, а також досвід українських виробників (Тетра Пак, PepsiCo) і ще низка заходів.

Не менш важливим у рамках Green Mind 2016 було проведення круглого столу «Посилення експортного потенціалу: екологічний аспект», модератором якого була президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» - Світлана Берзіна. Під час круглого столу було обговорено низку важливих питань готовності українських товаровиробників до виходу на зовнішні ринки, помилки при експорті, роль екологічної сертифікації та маркування в реалізації ініціативи «Один пояс, один шлях»  а досвід українських експортерів (ДП «Сантрейд, ПрАТ «СБК»).

Активісти ЕкоКНТЕУ дуже вдячні за унікальну можливість бути частиною «зеленого» форуму, докладати зусиль у його проведенні та сприяти об’єднанню зусиль у вирішенні найактуальніших питань сьогодення!

Олексій Шпита та Бабич Євгенія

21.10.2016
annzo
213
остання редакція 24.10.2016
annzo

Інновації ЄС в сфері екології

ЕКО КНТЕУ

З нагоди 70-річчя Київського національного торговельно-економічного університету з 19 жовтня 2016 року і по сьогодні, в стінах університету проходить тематична виставка спільно з Центром трансферу технологій  на тему “Інновації ЄС в сфері екології”. Дана виставка була створена в рамках проекту «Стале споживання – шлях до збереження навколишнього природного середовища та покращення якості життя» та впроваджена організацією «Жива планета» за за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. 
    Дуже важливо поширювати знання та підвищувати екологічну свідомість серед молоді щодо раціонального споживання природних й енергетичних ресурсів, зокрема у побуті, вивчати вплив споживчих звичок сучасної людини на здоров'я та довкілля, формувати культуру споживання та впроваджувати інновації в сфері екології.
    Оскільки в розвинених країнах ЄС навіть не постає питання екологізації населення, необхідно формувати екосвідомість нашого суспільства беручи до увагу досвід інших країн. Таким чином, впроваджуючи виставкові модулі, які в досить цікавій та доступній формі пояснюють різні аспекти впливу продукції на довкілля та здоров’я людей на всіх етапах її життєвого циклу можна із користю впливати на свідомість суспільства. А оскільки на сьогодні кожен з нас з бережливістю ставиться до власного здоров’я, то на стендах можна прослідкувати для себе наочні матеріали та практичні поради щодо споживчого вибору продукції та послуг з урахуванням їх впливу на здоров’я та довкілля, енерго- та ресурсозбереження, поводження з відходами, екологічного маркування харчових та промислових товарів, врахування повної вартості продукції з врахуванням експлуатаційних витрат та утилізації тощо. 

20.10.2016
annzo
247
остання редакція 24.10.2016
annzo

Круглий стіл “Вплив глобалізації на розвиток науки”

ЕКО КНТЕУ

18 жовтня в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулося засідання круглого столу "Вплив глобалізації на розвиток науки". Учасників круглого столу привітала д. е. н., проф., проректор КНТЕУ Світлана Володимирівна Мельниченко, побажавши ефективної роботи і нових наукових досягнень. В роботі круглого столу взяли також участь викладачі кафедри фінансового аудиту В.Г. Барановська та О.В. Комірна. На засіданні були розглянуті наступні питання:
1. Наукова доповідь на тему: “Глобалізація як визначальний фактор розвитку науки” (Інформація голови Наукового товариства КНТЕУ Баранюка Ю.Р.);
2. Наукова доповідь на тему: “Наука як трамплін в успішне майбутнє” (Інформація голови СНК "Start in science" Карпенко О.О.);
3. Наукова доповідь на тему: “Формування системи екосвідомісті в Україні” (Інформація заступника голови Наукового товариства КНТЕУ Бабич Є.І.);
4. Презентація Вісника Наукового товариства Vivat Academia (Інформація голови інформаційного сектору Наукового товариства КНТЕУ Яремича В.Р.).
Також завітав на засідання круглого столу голова Наукового студентського товариства Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана Олександр Рудницький, який поділився досвідом їхньої роботи.
За результатами засідання було досягнуто домовленості про спільні в подальшому наукові проекти між Науковими товариствами КНТЕУ і КНЕУ.

18.10.2016
annzo
178
остання редакція 24.10.2016
annzo

Черговий етап проведення акції по утилізації батарейок

ЕКО КНТЕУ

7 жовтня 2016 року в стінах КНТЕУ був проведений черговий етап акції по утилізації використаних батарейок.

Однією з найбільших екологічних проблем є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки.

Батарейки – це хімічні джерела струму, елементи яких вступають у реакцію, що під дією заряду перетворюється на електричну енергію. Ці елементи є токсичними та небезпечними, оскільки містять:

- свинець (накопичується в нирках, спричинює нервові розлади, захворювання мозку);

- кадмій (є токсичним для легенів та нирок);

- ртуть (послаблює зір, слух, призводить до захворювань органів дихання, рухового апарату);

- нікель і цинк (спричинюють дерматити);

- луги (зумовлюють опіки слизових оболонок і шкіри).

ЕкоКлуб нагадує, що в головному корпусі університету вже декілька років знаходиться скринька для утилізації батарейок, і кожен бажаючий може використати її задля збереження навколишнього середовища та власного здоров'я.

Також, активісти ЕкоКНТЕУ для зручності киян та всіх бажаючих нагадують адреси інших пунктів приймання батарейок в м. Києві:

1.кафе мережі EcoBuffet: 
– Володимирська, 69 (метро «Льва Толстого»); 
– Московський проспект, 23-Г (метро «Петрівка»); 
– Васильківська, 28 (метро «Васильківська»); 
2. вул. Митрополита В. Липківського , 35 , Мінприроди України; 
3. вул. Лейпцизька , 15 , офіс МТС; 
4. пр. Перемоги 49/2 , офіс МТС; 
5. вул. Луначарського , 10 , магазин МТС; 
6. вул. Хрещатик , 15 , магазин МТС; 
7. вул. Кутузова , 2 , магазин МТС.

07.10.2016
annzo
212
остання редакція 14.10.2016
annzo

Інформаційно-консультативна допомога студентам першого курсу

ЕКО КНТЕУ

Вересень – початок не тільки навчання, а й роботи організацій, спілок та клубів університету. З метою залучення до співпраці студентів першого курсу та розповідь про діяльність активів студентства, було проведено консультативну роботу. Представники ЕкоКлубу розповідали про свою діяльність, досягнення у Еко політиці університету та закликали приєднуватися, задля спільної мети – вдосконалення КНТЕУ.

Вслід за цим, було організовано перші зустрічі молодих активістів із представниками та керівництвом ЕкоКлубу.

Проведені зустрічі ознайомили студентів із організаційними питаннями та надано завдання для подальшої роботи.

Всіх охочих просимо приєднуватися до ЕкоКлубу!

Нас можна знайти   

30.09.2016
annzo
833
остання редакція 23.09.2016
annzo

Art Green Fest 2016

ЕКО КНТЕУ

23-25 вересня 2016 року на території ТРЦ ART Mall у м.Києві відбулась грандіозна подія для істинних цінувальників рослинництва в Україні - Art Green Fest 2016.
Фестиваль ландшафту, садівництва та рослинництва - це яскравий ярмарок рослин та товарів для саду, в якому прийняло участь більше 100 компаній не тільки з території України, але і з закордону. 
У ЕкоКНТЕУ була унікальна можливість відвідати ярмарки, конкурси, виставки, майстер-класи і не тільки.
Всі бажаючі могли придбати якісні та унікальні рослини, товари для садових центрів та ландшафтних студій, флористику та багато супутніх товарів для озеленення. Під час фестивалю розігрувалось більше 2000 подарунків від організаторів та партнерів Art Green Fest 2016 за допомогою спеціальних скетч-карт, що роздавалися при вході на Фестиваль.
Оскільки, Art Green Fest 2016 мотивує розвиватись та вдосконалюватись кожного свого учасника, було вирішено проводити конкурс Art Green Project, що допоможе визначити найкращого ландшафтного дизайнера 2016 року. 
Ще, в рамках події до уваги всіх присутніх було представлено електромобіль Nissan Leaf, який не використовує паливо. Нові "eco cars" приємно вражають своєю екологічністю та нешкідливістю навколишньому середовищу. 
Конкурсні інсталяції, майстер-класи, виставки - атмосфера зеленої казки не залишила байдужим нікого!

Бабич Евгенія

25.09.2016
annzo
213
остання редакція 27.09.2016

День без автомобілів, Європейський день пішоходів

ЕКО КНТЕУ

22 вересня відзначається всесвітній день без автомобілів. Із цієї нагоди, активістами київського ЕкоЦентру, організації 350.org та асоціації велосипедистів Києва, було проведено акцію «Місто для життя». Вона є частиною міжнародною компанією з тренінгів та агітацій за екологізацію міст. Представники ЕкоКлубу КНТЕУ прийняли участь у даній події.

Акція проводилася у центрі Києва, біля Бессарабського ринку. Було організовано декілька локацій:

- зона велосипедистів, де можна було взяти на прокат велосипед та отримати консультацію спеціалістів щодо ремонту та обладнання їхніх залізних коней;

- лаунж зона від ЕкоЦентру, що стала осередком проведення тренінгів та місцем де бажаючи могли насолодитися різноманітними смаколиками;

- основна зона презентації «Місто для життя», що проводилася активістами 350.org. Крім консультативної роботи, було організовано дошку побажань. Будь хто мав змогу внести свої пропозиції, щодо вдосконалення міста, як у письмовому вигляді у журналі, так і на карті, вказуючи місця, де це необхідно реалізувати;

Основними питаннями, які розглядалися впродовж акції, були пов’язані із вдосконаленням міста. Серед основних рекомендацій були ті, що пов’язані із побутовими питаннями:

1. Вимикати світло за собою;

2. Долати дистанції пішки, або пересідати з авто на велосипед;

3. Приймати душ замість ванни;

4. Слідкувати за новинами еко-організацій, аби дізнаватися про новітні досягнення;

5. Встановити лічильники у квартирі;

6. Використовувати енергозберігаючі лампи;

Мало хто знає, що 80% викидів парникових газів у Києві спричинені транспортом і це не просто створює необхідність, а вимагає, зменшувати чисельність авто у столиці. Проблема полягає у тому, що офіційно в Києві не ведеться вимірювання СО2, тому діяльність організацій екологів спрямована на відслідковування та запобігання даної ситуації.

Шпита Олексій

ЕкоКлуб КНТЕУ висловлює вдячність організаторам акції «Місто для життя» та закликає всіх берегти своє місто

22.09.2016
annzo
357
остання редакція 23.09.2016
annzo

Міжнародний день охорони озонового шару

ЕКО КНТЕУ

В 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару. День встановлено на згадку про підписання Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар. 
Озоновий шар простягається над землею величезною шапкою, що йде в космос. 
"Де можна зустрітися з брокенською примарою або летючим голландцем? Як утворюються міражі, гало, вінці? Вражаючі оптичні явища на куполі планетарію!" - саме такими словами заманюють представники планетарію всіх небайдужих до повітряного простору нашої Землі. 
З нагоди Міжнародного Дня захисту озонового шару представники ЕкоКлубу охоче відвідали стіни планетарію та переглянули унікальний повнокупольний фільм "Повітряні примари".
Під великою купольную стелею, м'яких диванчиках створюється унікальний ефект присутності, 3Д зображення, звуку, який повністю заповнює простір та додає реалізму.
Фільм розповідає про особливості атмосфери, міражі, різного роду процеси, що відбуваються у зоряному небі та озоновому шарі. 
Ще у 80-ті роки вчені зробили відкриття: в районі Антарктиди загальний вміст озону зменшилося в 2 рази. Саме тоді з’явилася назва «озонова діра». На виснаження озону впливає окис хлору. Він є продуктом заводів, підприємств промисловості. Ми не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак зберегти озон хоча б на побутовому рівні людині під силу.

Олексій Шпита

ЕкоКлуб нагадує: будьте уважніми до природи та живіть ЕКОлогічно!

17.09.2016
annzo
375
остання редакція 21.09.2016
annzo

Збори Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених

ЕКО КНТЕУ

Разом із усіма студентами КНТЕУ, до роботи повертається ЕкоКлуб. 
5 вересня відбулося перше засідання Наукового товариства аспірантів, докторів та молодих вчених, до складу якого входить ЕкоКлуб. Разом із представниками Наукового товариства засідання відвідали представники керівництва університету, серед яких: проректори Притульска Наталія Володимирвна, Мельниченко Світлана Леонідівна та голова відділу дистанційного навчання Роганов Володимир Петрович.
Було розглянуто ряд питань пов'язаних із діяльністю товариства та його підрозділів, визначено план дій на найближчий час.
Особливу увагу було зосереджено на питання екології та подальшому розвитку діяльності ЕкоКлубу. Зокрема, Наталія Володимирівна, акцентувала увагу на досягненнях, що були здобуті у даному напрямку та говорила про необхідність поширення дії клубу, його політики, в межах нашого ВУЗу.

Олексій Шпита

ЕкоКлуб вітає всіх із початком навчального року та бажає сил і наснаги у подальшій роботі!

05.09.2016
annzo
139
остання редакція 06.09.2016
annzo

Міжнародний День Дніпра

ЕКО КНТЕУ

2 липня відзначається Міжнародний день Дніпра. ЕкоКлуб не знаходиться осторонь цієї події та відзначає її екскурсією вздовж набережної, задля просвітницької роботи та моніторингу стану прибережних зон.

Поштова площа є одним із основних осередків відпочинку та відвідування, як гостей так і мешканців столиці. Знаходиться вона на правому березі Дніпра, оточена навколо такими пам’ятками як: Арка Дружби народів, Український Дім, відомий всім київський Фунікулер та Контрактова площа.

Поштова площа також є перетином багатьох транспортних шляхів: однойменна станція метро, автобуси та маршрутні таксі, що можуть довезти всіх до будь-якої точки на мапі міста, до 2011, на протязі майже 120 років, через площу курсував перший, у Російській імперії, трамвай, вже згаданий вище Фунікулер (курсуючий з 1905 року) та річкові трамваї.

За останні роки, Поштова площа набула значних змін, у ході реконструкцій. Була збільшена її площа, встановлено місця для відпочинку та відремонтовано зону навколо річкового вокзалу, який у середині потребує значних ремонтних робіт.

Починаючи від Поштової площі і прямуючи до Рибальського острову, через церкву святого Миколая та Арт-причал, можна побачити велику кількість кораблів, річних буксирів та іншого виду водного транспорту, що постійно знаходяться біля прибережної зони. Вони цікаві туристам та іншим відвідувачам, проте скорившись плину часу, їхня присутність на річці почала наносити фатальний збиток стану прибережених та водних зон.

Значні забруднення та велика кількість сміття і різноманітних відходів, псують як зовнішню картину, так і стан самої води. Одиничні прибирання  не рятують дану ситуацію, а збільшення річкових перевезень лише її погіршують.

Не будьте байдужі, бережіть стан навколишнього середовища, як пам’ятки нашого міста, так  і Дніпро, що є безсмертним символом Києва.

ЕкоКлуб вітає всіх із Міжнародним днем Дніпра та бажає всім сонячних і яскравих літніх днів.

Шпита Олексій

02.07.2016
annzo
335
остання редакція 06.07.2016
annzo

День державної служби ООН

ЕКО КНТЕУ

23 червня відзначається день державної служби організації об’єднаних націй (ООН).

Історія ООН бере свій початок із завершенням Другої Світової війни, перейнявши зобов’язання та основну мету, задля якої була створення Ліга Націй - розвиток співробітництва, досягнення миру і безпеки між народами.

ООН офіційно існує з 24 жовтня 1945 після ратифікації Статуту п'ятьма постійними членами Ради Безпеки — Францією, Республікою Китай, СРСР (нині Росія), Великобританією і Сполученими Штатами і більшістю — 46 іншими сторонами, що теж підписали цей договір-статут.

На сьогоднішній організація здійснює підтримки міжнародного миру і розвитку співробітництва у вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального та гуманітарного характеру.

Структурно Організація Об'єднаних Націй складається з п'яти основних органів:

 • Генеральної Асамблеї ООН - головний дорадчий орган організації, складається з усіх держав-членів. Асамблея збирається на чергові щорічні сесії з участю президентів чи керівників держав-членів ООН.
 • Ради Безпеки ООН -  відповідає за підтримання миру та безпеки у відносинах між країнами членами ООН
 • Економічної і Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООН - допомагає Генеральній Асамблеї ООН у сприянні міжнародного економічного і соціального співробітництва та розвитку.
 • Секретаріату ООН - забезпечує дослідження, збір інформації і коштів, необхідних органам Організації Об'єднаних Націй для проведення своїх засідань та регламентних дій. Він також виконує завдання за вказівками від ООН, Ради Безпеки ООН, Генеральної Асамблеї ООН, Економічної і Соціальної Ради ООН та інших органів ООН.
 • Міжнародного Суду юстиції ООН - головний судовий орган Організації Об'єднаних Націй.

Щодо України, вона є однією з країн-засновниць ООН, і з 1945 по 1991 рік, брала участь в роботі ООН як УРСР, а з моменту проголошення незалежності – як Україна. Після проголошення незалежності України участь у діяльності Організації Об'єднаних Націй було визначено одним з пріоритетних напрямів зовнішньої політики держави.

У 1973 році, ООН була створення програма з навколишнього середовища (ЮНЕП), головною метою якої була допомога країнам у визначенні та розв’язанні проблем стабільності та безпеки, які виникають у зв’язку з питаннями навколишнього середовища, а також поліпшення загального взаєморозуміння шляхом зміцнення діалогу і співробітництва з екологічних питань. У 26 параграфі, Декларації ООН про навколишнє середовище, записано, що держави відповідають за те, щоб діяльність на їх територіях не завдавала шкоди довкіллю в інших державах.

Діяльність ЮНЕП охоплює широке коло питань і проблем, пов’язаних з навколишнім середовищем та сталим розвитком. В наш час робочі програми ЮНЕП зосереджені на наступних основним напрямах:

 • Інформація, оцінка та вивчення стану навколишнього середовища, включаючи потенціал реагування на надзвичайні ситуації, а також посилення функцій завчасного оповіщення і оцінки.
 • Покращення координації діяльності конвенцій з питань охорони навколишнього природного середовища та розробка документів з екологічної політики.
 • Прісноводні ресурси.
 • Передача технологій та промисловість.

Еко-клуб КНТЕУ, вітає всіх із днем організації, що є світовим символом співдружності та закликає до збереження навколишнього середовища, підтримки чистоти і миру.

Шпита Олексій 

23.06.2016
annzo
562
остання редакція 28.06.2016
annzo

Фотовиставка у рамках проекту «Стале споживання – шлях до збереження навколишнього природного середовища та покращення якості життя»

ЕКО КНТЕУ

Починаючи з 28 травня і по сьогоднішній день у стінах Київського національного торговельно-економічного університету проходить тематична навчально-просвітницька виставка, яка була створена в рамках проекту «Стале споживання – шлях до збереження навколишнього природного середовища та покращення якості життя». Дану експозицію впровадила "Жива планета" за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.
Головна мета виставки – поширення знань та підвищення екологічної свідомості серед молоді щодо раціонального споживання природних й енергетичних ресурсів, зокрема у побуті, впливу споживчих звичок сучасної людини на здоров'я та довкілля, формування культури споживання на засадах сталості.
Виставкові модулі в цікавій та доступній формі пояснюють різні аспекти впливу продукції на довкілля та здоров’я людей на всіх етапах її життєвого циклу: від видобутку сировини та виробництва до споживання та утилізації. Стенди містять наочні матеріали та практичні поради щодо споживчого вибору продукції та послуг з урахуванням їх впливу на здоров’я та довкілля, енерго- та ресурсозбереження, поводження з відходами, екологічного маркування харчових та промислових товарів, врахування повної вартості продукції з врахуванням експлуатаційних витрат та утилізації тощо.

Евгенія Бабич

17.06.2016
annzo
157
остання редакція 18.06.2016
annzo

Кінопоказ екологічного фільму "Як змінити світ"

ЕКО КНТЕУ

Як змінити світ? (How to Change the World)

Будь-яка зміна прокладає шлях іншим змінам.

Нікколо Макіавеллі

Всесвітньо відома сьогодні організація Грінпіс (англ. Green peace - «зелений світ») - міжнародна незалежна неурядова екологічна організація, що складається з Greenpeace International (GPI) з головним офісом в Амстердамі і 30 регіональних відділень в 47 країнах. Але хто з нас замислювався та цікавився які фактори слугували її утворенню, та як вона здобула всесвітнє визнання?

Саме з метою ознайомлення з історією організації та подальшому обговоренню екологічного руху безпосередньо в Україні, 12 червня 2016 року Екологічним центром України була організована кіно-зустріч "Як змінити світ кінотеатрі Жовтень: про еко-активізм України та світу.

У план зустрічі входило: перегляд документальної стрічки Джеррі Ротвелла "Як змінити світ", що проходить в рамках проекту Docu/Хіт фестивалю Docudays UА, та зустріч з активістами Екоцентру, Розмова про екологічний активізм в Україні та світі, історія Greenpeace Україна.

Документальний фільм, що був показаний мовою оригіналу, вразив моторошними кадрами, де суспільство поділилось на дві частини: люди-кати неньки-природи та завзяті вартові на шляху до неї.

Опис фільму:

«Кілька бородатих хіпі фрахтують невелике судно Phyllis Cormac, щоб відправитися до острову Амчитка, де має пройти випробування ядерної бомби, яке, на думку деяких вчених, може спровокувати землетрус, і тоді цунамі накриє західне узбережжя Канади. На океані шторм, за кораблем стежить берегова охорона, пасажири встигають вщент пересваритися між собою і так ніколи і не добираються до Амчитки. Бомбу підривають, ніякого цунамі не відбувається, але про рейс Phyllis Cormac розповідають найбільші газети світу, США приймають рішення припинити випробування на острові, і команда повертається в Ванкувер героями - несподівано для самих себе. Судно одержує нове ім'я - Greenpeace, і з його неоднозначної подорожі починається головний екологічний рух в світі. Історію Грінпіс легко піднести в героїчному ключі, але у «Як змінити світ» інше завдання - розповісти, як благородне починання декількох прекраснодушних активістів перетворилася на гігантську корпорацію, ніж доводиться розплачуватися за медійну увагу, у що жага влади і марнославство можуть перетворити відносини людей, тільки недавно готових, взявшись за руки, встати на шляху криголама заради порятунку маленьких тюленя.»

Неможливо розповісти про емоції, що залишає після себе стрічка. Прогляньте його самі та зробіть власні висновки.

Ставайте на заваді суспільству, беручи приклад з відважності активістів, і ви зрозумієте, що разом ми можемо змінити світ на краще!

Євгенія Бабич

12.06.2016
annzo
149
остання редакція 18.06.2016
annzo

Загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини

ЕКО КНТЕУ

2 червня 2016 року на головній площі Київського національного торговельно-економічного університету було проведено VІІ загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини (макулатури). Організаторами заходу стали ЕкоКлуб та РСС КНТЕУ за підтримки ректорату університету. 

Ніхто не залишився байдужим, всі брали активну участь у цих заходах. За день було зібрано 1105 кг використаної паперової сировини. 

Результати VІІ загальноуніверситетського збору макулатури:

Факультети:
І - ФМТП - 313,5 кг
ІІ - ФТМ - 285 кг
ІІІ - ФРГТБ - 154 кг

Відділи:
І - Відділ організації та контролю діловодства - 65 кг
ІІ - Навчальний відділ - 47,7 кг
ІІІ - Відділ маркетингу - 21,5 кг

Студентські об’єднання:
І - РСС ФМТП (УДУФМТ) - 258,5 кг
ІІ - РСС ФРГТБ - 126 кг
ІІ - Спортсектор ФЕМП - 22,1 кг

Студенти:
І - Гладченко Андрій та Радченко Влад ФРГТБ - 16,2 кг
ІІ - Сергійчук Павло ФТМ - 13,5 кг
ІІІ - Грисько Оксана та Зубок Анастасія ФЕМП - 12,1 кг

Кафедри:
І - Кафедра товарознавства, управління безпечністю та якістю - 158,4 кг
ІІ - Кафедра фінансового аудиту - 64 кг
ІІІ - Кафедра адміністративного, фінансового та інформаційного права - 55 кг

Висловлюємо щиру подяку організаторам, учасникам та всім небайдужим, які допомагали у проведенні заходу! 

Бабич Евгенія

02.06.2016
annzo
249
остання редакція 02.06.2016
annzo

День університету

ЕКО КНТЕУ

День університету

   Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники.
Т. Фулпер

         Пройшли дні, тижні, місяці, минули роки з того далекого часу, коли ще у 1946 році володіння знаннями дало поштовх до заснування Київського філіалу Всесоюзного заочного інституту радянської торгівлі. А сьогодні, через 70 славетних років, вже Київський національний торговельно-економічний університет допомагає кожному запалювати світильники від безмежного полум’я мудрості поколінь.

         В цей гарний суботній день, 28 травня 2016 року на території  Київського національного торговельно-економічного університету відбулась довгоочікувана подія – святкування 70-ї річниці його заснування.

         Квести, вікторини, найрізноманітніші командні змагання – уся ця феєрія заходів, завдяки студентській участі та викладацькій підтримці втілилась в реальність. Не залишилось жодного вільного куточка, де б не відбувалось чергове дійство.

         У різноманіття загальноуніверситетських заходів свій внесок зробив і Екологічний клуб КНТЕУ, провівши «екологічну монополію». Німецька гра «Keep Cool», на презентації якої попередньо був Еко-клуб, полягає в тому, що світ ділиться на 6 материків (6 команд), які прагнуть розвинути власну економіку, при цьому забезпечити збереження навколишнього середовища. Континенти сплачують податки від стихійних лих, переоснащують заводи на користь довкілля, домовляються між собою шляхом переговорів, щодо подальшої співпраці з приводу зменшення шкідливого виробництва і багато іншого, що залишається поза кадром.

         У ході гри, кожна команда-учасник  випробувала свої сили, спробувала себе в бізнес-переговорах та вирішувала конфліктні ситуації, занурилась в англійську термінологію і просто добре провела час на свіжому повітрі. Разом ми зберегли світ, адже ми були єдині!

Єднайтесь та приєднуйтесь до нас, адже Київський національний торговельно-економічний університет – це золотий ключик до скарбу знань та самопізнання!

Бабич Евгенія

28.05.2016
annzo
416
остання редакція 30.05.2016
annzo

Європейський день парків

ЕКО КНТЕУ

Європейський день парків (The European Day of Parks) був заснований Федерацією Європарк (EUROPARК Federation) - європейською організацією, яка об'єднує охоронювані природні території в тридцяти шести європейських країнах. Проведений вперше в 1999 році цей день тепер святкується щорічно 24 травня у всій Європі. 
Дата святкування була вибрана у зв'язку з тим, що саме 24 травня 1909 року в Європі були створені перші Національні парки - це були дев'ять Національних парків, заснованих в Швеції. З тих пір природні території, що охоронялися, стали безцінною частиною природної і культурної спадщини Європи. 
Це екологічне свято було засноване з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи. В даний час Європейський день парків символізує міжнародну солідарність в справі охорони природних територій. 
У цей день проводяться численні заходи на території і навколо заповідників, метою яких є привернення уваги до природної краси Європи і її культурного надбання. На перший план незмінно висувається їх захист, як в даний час, так і в майбутньому.
Девіз Дня 2016- го року - «Смак природи» - був обраний, щоб підкреслити важливість єдності природи, людей і гастрономії. 
Оскільки, в Києві скасували святкування Європейського Дня парків, активісти ЕкоКНТЕУ підготували ТОП-10 парків культури та відпочинку:
1. Маріїнський парк, що по праву вважається одним з найстаріших парків столиці України.
2. Парк перемоги Дарниця - ще один чудовий парк в місті Києві, де можна чудово відпочити з сім'єю, дітьми. Один з найбільших, з тих, що знаходяться на Лівому березі Києва.
3. Голосіївський парк в Києві - ще один дуже великий і старий парк в столиці України. Головною визначною пам'яткою Голосіївського парку в Києві є Ореховатської долина, а також каскад з чотирьох ставків.
4. Парк Феофанія в Києві - місце, де можна із задоволенням провести вихідний день, сходити до церкви, погуляти по лісі, влаштувати пікнік всією родиною.
5. Парк Вічної Слави в Києві - меморіальний комплекс, розташований на крутому схилі Дніпра, звідки відкривається гарний вид на місто. З парку Вічної Слави на Арсенальній відкривається найкрасивіший вид на Дніпро. 
6. Співоче поле - частина Печерського ландшафтного парку, заснованого в Києві в 1981 році. Щорічно тут проходить Київська міська виставка квітів.
7. Парк Партизанської слави в Дарницькому районі міста Києва. ут збережені ландшафти природного лісу, вони доповнені парковими рисами. Привертають увагу основні паркові дороги: велика соснова алея і велике прогулянкове кільце. На алеях встановлені тематичні скульптурні композиції з дерева. 
8. Парк імені Пушкіна або Пушкінський парк - парк розташований між станціями метро Шулявка і КПІ, поряд з проспектом Перемоги, кіностудією ім. О. Довженка. У 2007 році в парку була проведена реконструкція - проведені роботи з благоустрою території, висаджені молоді дерева: червоний дуб, каштан, ясен, горобина, хвойні породи, облаштовані квітники та ландшафтні композиції. 
9. Сирецький дендропарк розташований в історичній частині міста Сирці і про нього знають далеко не всі, навіть ті, хто давно проживає в Києві. До таких парків можна віднести і цікавий, дуже красивий і багатий різноманітною рослинністю - Сирецький дендропарк. 
10. Парк Пейзажна Алея. Мета споруди алеї - створити можливість огляду туристами видів Подолу і Дніпра з висоти історичного Верхнього міста. Вона проектувалася як частина комплексу Архітектурно-історичного заповідника «Стародавній Київ», який повинен був охопити території історичних градів, які складали Київ.
ЕкоКНТЕУ бажає всім відвідати кращі місця для відпочинку та застерігає не смітити, берегти культурну спадщину. Пам'ятайте, природа та людина - єдині!

24.05.2016
annzo
193
остання редакція 25.05.2016
annzo

Фестиваль ядерного стресу «Реакція»

ЕКО КНТЕУ

«Чорнобильська катастрофа — це не перегорнута сторінка історії, а все ще наше сьогодення. Разом із 15-ма досі працюючими реакторами, які несуть загрозу повторення катастрофи. Ми хочемо створити простір, де це все можна буде побачити, доторкнутися і врешті зрозуміти те, чого не зрозуміли тоді — безпечної атомної енергетики не існує. Зате є альтернатива, і Україні треба нарешті усвідомити необхідність вчасного розвитку безпечної відновлюваної енергетики, щоб нікому з нас не довелося більше пережити ядерних лих». 
Ірина Головко –  координаторка громадських кампаній з енергетики Національного екологічного центру України та одна з організаторок фестивалю. 

14 травня 2016 року у Києві вперше відбувся Фестиваль ядерного стресу «Реакція». Всіх бажаючих було запрошено відвідати низку освітніх та мистецьких заходів, що відбулися на території галереї «АртПричал». 
    Активісти ЕкоКНТЕУ також відвідали цей захід. У рамках даного фестивалю було облаштовано інтерактивні зони, у художній галереї було проведено фото та відео інсталяції, присвячені 30-й річниці Чорнобильської катастрофи тощо. Також, екологічний клуб відвідав лекцію з Анною Шумейко на тему енергоефективності та енергозбереження, яку вже запрошували у КНТЕУ.
    Участь у фестивалі взяли такі видатні особистості як: письменнниця Оксана Забужко, театральна студія «Чорний квадрат», швейцарський фотограф Нільс Акерманн, Міжнародна Триєнале Еко-Плакату «4 Блок» та ін. На вечірній сцені «Реакції» виступлять музикант та еко-активіст Норман Шелест, барабанне шоу STEEL BEAT, гітарист зі Швеції Пітер Тегнер, інді-рок гурт Black Maloka. Також на гостей чекають квести, розваги та смаколики від «МоркваКлуб» і «Жива кухня».
    Ще одною цікавинкою для ЕкоКлубу була можливість пройти квест від відомого центру розваг «Замкнені» (Взаперти). В результаті тематичного квесту з атомної енергетики еко-команда розгадала всі загадки та вдало фінішувала.
Велика подяка організаторам та всім учасникам даного заходу!

Бабич Євгенія

14.05.2016
annzo
375
остання редакція 16.05.2016
annzo

День сонця

ЕКО КНТЕУ

Свято «День сонця» щорічно відзначається в світі 3 травня. Сонце є найближчою до Землі зіркою, всі решта розташовані на більшій відстані від нашої планети. 
Сонце є для нашої планети найпотужнішим джерелом космічної енергії. Воно дає нам світло і тепло, які необхідні не тільки людям, але також рослинам і тваринам. Потрібно відзначити, що без сонця у нас не було б повітря і води. Адже тоді повітря перетворилося б в рідкий азотний океан, все води б замерзли, а суша обледеніла. Наша планета виникла близько сонця і життя на ній зародилася теж багато в чому завдяки йому. 
Сонце дає людям поновлювану енергію, яку легко використовувати. Крім того, така енергія не утворює токсичних і радіоактивних відходів. 
Чому було створене це свято? 
Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії (МОСЕ) в 1994 році вирішив створити це свято. Це було зроблено з метою привернення уваги суспільства до можливостей використання поновлюваних джерел енергії. 
У цей день по всій Європі організовуються заходи різного роду, які спрямовані на демонстрацію можливостей сонячної енергії. 
Дуже важливо, що, забираючи частину сонячної енергії, ми не вносимо серйозних змін в енергетичний баланс планети. Останнім часом використання сонячної енергії стає все більш популярним. Це пов'язано з подорожчанням інших видів енергії. Сьогодні проводиться велика кількість різних товарів, які працюють на сонячних батареях. Адже цей вид енергії є дешевим і екологічним, дозволяє уникнути видобутку і спалювання отруйної палива. 
День Сонця сприяє поширенню інформації та обміну досвідом між різними країнами і містами. 

3 травня, на свято Міжнародний день сонця, проходять різні заходи. В експериментальних і приватних сонячних і енергоефективних будинках, а також дослідних і проектних інститутах організовуються дні відкритих дверей. Їх відвідування дає громадськості можливість познайомитися з здійснюваними проектами і новітніми досягненнями науки. 
Проводяться виставки та зустрічі, конкурси, змагання, пробіги сонячних автомобілів і електромобілів. 
В рамках круглих столів обговорюються технічні, економічні і соціальні аспекти сонячної енергетики. 
За тиждень до або після Дня Сонця проходять семінари "сонячна тиждень". 
В рамках святкування цього дня також влаштовуються конкурси шкільних проектів і малюнків на дану тему. Щорічно в програмі даного свята бере участь близько 14 країн. 

Багато хто знає, що в Україні також є енергоефективний будиночок. Всередині 2015 року під Києвом було введено в експлуатацію перший в Україні серійний енергоефективний будинок. OptimaHouse - це компактний сучасний будинок загальною площею 130 м2, з мансардою і терасою, розрахований на сім'ю з 3-х чоловік. Розробкою проекту, який стартував в серпні 2014 року, займалася команда білоруських та українських архітекторів. Введений в експлуатацію будинок OptimaHouse до 1 січня 2018 року буде працювати у виставковому режимі.

Еко-клуб КНТЕУ радить всім бажаючим відвідати OptimaHouse та вважає, що введення таких енергоефективних будівельний стандарт, який створює комфортні умови проживання, одночасно є економічним і надає мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

03.05.2016
annzo
231
остання редакція 11.05.2016
annzo

Трагедія, яку не забути

ЕКО КНТЕУ

З нагоди 30 річчя Чорнобильської трагедії, яка сталася 26 квітня 1986 року, у Київському національному торговельно-економічному університеті, цей день був оголошений Днем пам'яті. Активістами Еко-клубу був проведений показ документальних кадрів з ліквідаційного процесу аварії на Чорнобильській атомній станції.

МОВОЮ ФАКТІВ:

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 29 березня 1990 року (N 8985-ХI) 26 квітня проголошено "Днем чорнобильської трагедії". У цей день у Білорусі також відзначають День Чорнобильської трагедії. У Росії - День пам'яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах.
За офіційними даними загалом внаслідок Чорнобильської аварії потерпіли близько 5 млн. осіб, з них понад 2,6 млн. українців, у тому числі більше 600 тис. дітей.
Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. 
Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, і саме графіт був легкозаймистим матеріалом. Після вибуху в реакторі залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31 людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
В Україні налічується понад 3,2 мільйона потерпілих від Чорнобильської катастрофи, серед них – близько 1 мільйона дітей. 25 448 потерпілих від аварії на ЧАЕС проживають в Дніпропетровський області. 600 тис. українців взяли участь у ліквідації аварії.
Всього в Україні забруднено територію площею понад 50 тис. кв. км у 74 районах 12 областей (Київська, Житомирська, Чернігівська, Рівненська, Вінницька, Черкаська, Хмельницька, Івано-Франківська, Волинська, Чернівецька, Сумська, Тернопільська). На цій площі розташовані 2294 населені пункти.
Жителі міста Прип'ять, розташованого неподалік від ЧАЕС, не знали про небезпеку та не вживали жодних захисних заходів, аж до обіду наступного дня — 27 квітня, коли їм повідомили про евакуацію міста. Людям сказали, що це тимчасовий захід, аби уникнути проблем із великим багажем, та до 16:00 повністю евакуювали населений пункт.
Першого удару радіоактивного забруднення зазнала смуга соснового лісу (близько 450 га), яка знаходилася поруч з Чорнобильською АЕС. Впродовж декількох днів після аварії цей ліс практично «згорів», ставши рудим. Після захоронення дерев у траншеях на цій території були насаджені нові.

Бабич Евгенія

26.04.2016
annzo
202
остання редакція 27.04.2016
annzo

Зустріч з представниками Шведського товариства охорони природи

ЕКО КНТЕУ

23 квітня 2016 року активістам Еко-клубу КНТЕУ випала чудова можливість зустрітися з представниками Шведського товариства охорони природи (Naturskyddsföreningen) - найдавнішою, найбільшою, найвпливовішою, най-най організацією Швеції. 

Подія відбулась у дружній компанії Екоцентру, з якими студенти підтримують не тільки робочі, а й товариські стосунки.
Представники організації підготували презентацію, в якій висвітлили загальну інформацію про свою організацію, пріоритетні напрямками діяльності Товариства на національному та міжнародному рівнях, продемонстрували відеоролики, що знаходяться у вільному доступі у мережі Інтернет, веб-сторінку організації та її гілки у соціальних мережах.
Шведське товариство охорони природи є благодійною екологічною організацією, з владою, щоб домогтися змін. Вони викладають знання про екологічні загрози, пропонують рішення і впливають на політиків і владу, як на національному, так і на міжнародному рівні. Під демократичними формами, вони працюють на регіональному рівні в 24 філіях і на місцевому рівні в 270 філіях.
Шведське товариство охорони природи працює в тісній співпраці з близько 50 організаціями в 20 країнах Африки, Азії, Латинської Америки та Східної Європи, а бере участь в різних мережах по всьому світу і в рамках ЄС.
Зміна клімату, охорона морів та рибальство, ліси, сільське господарство та токсичні речовини – під час зустрічі всі ці тематики підлягли обговоренню та дискусії. 
Цікавинкою було те, що кожен присутній мав змогу обрати символ годівнички, виробництво яких найближчим часом планує запустити організація.

Еко-клуб дуже вдячний Екоцентру та представникам Naturskyddsföreningen за таку унікальну можливість прийняти участь у даному заході!

Бабич Евгенія

23.04.2016
annzo
1058
остання редакція 06.03.2017
adv

День Землі

ЕКО КНТЕУ

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Засновником Дня Землі вважається Джон Стерлінг Мортон, який запропонував у 1872 році призначити щорічний день, присвячений озелененню навколишньої території. Пропозиція було схвалено і отримала широку підтримку жителів штату. У 1882 році День Дерева був оголошений урядом Небраска офіційним святом штату, дата його припадала на 22 квітня. Через 100 років у 1970 році День Дерева був перейменований у День Землі і став проводитися по всій території США. У цей день 22 квітня 1970 року в Нью-Йорку (США) студенти, школярі та їхні викладачі, вперше організували проведення національного свята – Дня Землі. Його учасники запропонували звичайним пересічним американцям звернути увагу на екологічні проблеми сьогодення і спробувати спільними зусиллями берегти зелену планету. Вже через рік у США було створено державне агентство з охорони навколишнього середовища, яке сьогодні діє досить активно і має тісні контакти з державними структурами багатьох країн, в тому числі і в Україні.

Сьогодні, як ніколи, перед людством стоїть питання про необхідність зміни свого ставлення до природи і забезпечення відповідного виховання і освіти нового покоління. У сучасному складному, різноманітному, динамічному, повному протиріч світі проблеми навколишнього середовища (екологічні проблеми) мають глобальний масштаб.

Основою розвитку людства має стати співдружність людини і природи. Кожен повинен зрозуміти, що тільки в гармонійному співіснуванні з природою можливий подальший розвиток нашого суспільства.

Учасники Еко Клубу долучилися до святкування цього свята і провели тематичну екскурсію по Національному ботанічному саду, Головна мета якої була привернення уваги до екологічних проблем та бережливого ставлення до оточуючого природного середовища

 Приєднуйтесь до екологічної політики, по важливо ставтесь до Матінки-Землі, адже в різних куточках земної кулі цього дня небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

22.04.2016
annzo
183
остання редакція 24.04.2016
annzo

Тематична екскурсія до музею "Чорнобль"

ЕКО КНТЕУ

Цього року виповнюється 30 років з дня однієї з найжахливіших техногенних світових катастроф – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
З цього приводу 20 квітня 2016 року студенти Київського національного торговельно-економічного університету відвідали Національний Музей Чорнобиля. 
В музеї зберігається не тільки безліч речей та документів, що пов’язані з катастрофою, а й велика кількість символіки. Навіть встановлено дозиметр, для того, щоб кожен відвідувач на власні очі побачив кількість радіаційного фону, присутнього в музеї. 
Під час екскурсії, студентами було прослухано лекцію на тему: «Радіаційне забруднення України та Білорусі». Факти та цифри шокували – схематична мапа України та Білорусі вказувала на найбільші скупчення радіаційних елементів на найбільш постраждалих регіонах не тільки вказаних країн, а й таких далеких, наприклад, Швейцарія. 
Найбільш вразила стеля одного з приміщень, оскільки на ній була зображена мапа світу з вогниками місць, де в країнах знаходяться атомні електростанції. На першому місці Франція та Японія.
Дуже вразив експонат човника з дитячими іграшками – символ врятованого життя. Човен символізує мужність, так би мовити «Ноєв ковчег». А зверху видніються неначе дві постаті – життя і смерті. 
І навіки риторичне питання: «Хто ж переможе у цій війні...?».
Ніхто не має забувати про цю страшну подію. І, навіть, через роки ми завжди будемо пам’ятати. Фільми, безліч інформації в ЗМІ, Інтернеті, газетні статті, розповіді ліквідаторів… Ніщо не змусить забути. 
Ми маємо бути обачними у співіснуванні з атомною енергетикою та природою взагалі.
Дякуємо за можливість власними очима побачити, хоч і схематично, 4 енергоблок, процеси, які відбувались та які спричинили катастрофу всесвітнього масштабу. І нехай такі страшні катастрофи в історії людства завершаться аваріями Чорнобильської АЕС, Фокусіми та Хіросіми.

Бабич Евгенія

20.04.2016
annzo
313
остання редакція 21.04.2016
annzo

Тренінг- семінар Жана Баха

ЕКО КНТЕУ

19 квітня, у Київському національному торговельно економічному університеті, німецький бізнесмен Жан Бах, провів тренінг-семінар для студентів 3 курсу. Він представляє в Україні німецьку фірму Kuttner, що займається модернізацією промислових виробництв у напрямку переробки відходів підприємств, альтернативне паливо. Представники еко-клубу прийняли участь у даному заході.

Тематикою виступу була профорієнтація студентів, а також презентація діяльності фірми Kuttner в Україні.

Спікер, Жан Бах, розповів про вимоги європейських фірм, щодо нових кадрів, важливість підготовки, навчання і зробив великий акцент на особливостях менталітету.

В Україні є велика кількість можливостей для інвесторів із-зі кордону, але саме наші громадяни, можуть відкрити їм ці можливості. Проблема на сьогоднішній день полягає у відношенні людей. Ми не маємо шукати вільне місце, ми маємо презентувати себе, пропонувати свої знання та можливості. Змінювати своє відношення, як у цій сфері, так і у всьому. Відголоски минулого, у вигляді мислення, діяльності і навіть обладнання, що використовується на підприємствах, значно сповільнює розвиток наших можливостей. Це і виступає бар’єрами для діяльності Kuttner в Україні. Через застарілість підприємств, бюрократичні тягарі, що тягнуться з минулого, непідготовленість кадрів, сповільнює процес переходу заводів до статусу “Екологічно безпечних”. “Більшість промислових споруд є справжніми музеями і робота із ними вимагає значно більших зусиль ніж очікувалося…” – так, Жан Бах, прокоментував сьогоднішній стан промислового сектору в Україні. Не дивлячись на це, німецькі спеціалісти продовжують свою діяльність з вдосконалення виробничих потужностей в Україні, задля покращення стану екології.

Еко клуб КНТЕУ дякує кафедрі Економіки і фінансів підприємства та пану Жан Баху, за організацію тренінг-семінар!

Шпита Олексій

19.04.2016
annzo
410
остання редакція 21.04.2016

Х Міжнародна спеціалізована виставка з квіткового бізнесу, садівництва, ландшафтного дизайну та флористики

ЕКО КНТЕУ

У рамках проведення у Києві 12-14 квітня Х Міжнародної спеціалізованої виставки з квіткового бізнесу, садівництва, ландшафтного дизайну та флористики, активісти ЕкоКНТЕУ охоче відвідали «квітковий» захід.
Взагалі, Flower Expo Ukraine була заснована в 2006 році компанією "Місто Мрії" під патронатом Союзу Українських Квіткарів.
Виставка має міцну позицію в якості одного з провідних заходів в секторі квітництва і садівництва в Східній Європі. Багато провідні вітчизняні та міжнародні компанії щорічно беруть участь в Flower Expo Ukraine. Відвідувачі виставки приїжджають з усіх областей України, а також з країн СНД.
Впродовж 3 днів у павільйонах та на демонстративних майданчиках було проведено презентації програм «Букет-портрет» у рамках соціального проекту «Квіти – енергія життя» за ініціативи Союзу Українських Квіткарів, майстер-класи голландських флористів, показ весільної флористики, презентація стабілізованих квітів і рослин, нагородження учасників конкурсу букетів «Трояндова імпровізація» тощо.
Оскільки в Україні почалась велика кількість реформ, змін до Конституції, які пов’язані з укладанням договору про асоціацію з ЄС та угоду про вільну торгівлю, такі заходи будуть сприяти поліпшенню інвестиційного бізнес клімату в Україні. 
Дякуємо за організацію виставки, та чудову можливість отримати актуальну інформацію про стан ринку та знайти партнерів у сфері садівництва та квітникарства в Україні!

Бабич Евгенія

14.04.2016
annzo
175
остання редакція 21.04.2016
annzo

Презентація екологічного тренінгу "Keep cool"

ЕКО КНТЕУ

9 квітня у київському коворкінгу DataHub відбулася тренінг-презентація екологічної гри "Keep cool" і представники Еко-клубу КНТЕУ прийняли участь у даному заході . Модератором презентації виступив Джуліан Грьогер – представник німецької громадської організації “MitOst”, яка займається міжнародним культурним обміном серед країн Європи та їхніх найближчих сусідів.

"Keep cool" – це настільна гра, створена у Німеччині, що пов’язана із розвитком логічного, економічного мислення та дипломатичних навичок. Гра розрахована на великі компанії людей, і основною її тематикою є Екологія. Кожен з учасників виступає представником певної світової організації, яка має власні, особливі, характеристики. Процес гри обертається навколо показника стану світового клімату і мета кожного з учасників – реалізувати визначенні для них завдання, у той самий час,  зберегти стан клімату на певному рівні.

Дана гра, дає змогу побачити відображення впливу промисловостей на клімат, важливість прийняття рішень країн та навчає працювати у команді, враховуючи бажання кожного її учасника.

Презентація гри була основою даної зустрічі, проте, для того аби розпочати гру та її представлення, відбулося знайомство із учасниками заходу. Серед запрошених гостей були як активістів молодіжних, громадських організацій, так і представники промислових підприємств, що здійснюють свою діяльність у сфері захисту навколишнього середовища.

Поєднання тренінгу і безпосередньої презентації гри, залишило яскраві враження у всіх учасників. Вони змогли поділитись знаннями та власним досвідом, щодо діяльності у сфері екології, у невимушеній обстановці, а також знайти однодумців, що у майбутньому може створити співробітництво у даній сфері.

Еко-клуб КНТЕУ висловлює вдячність за яскраві враження організаторам даної зустрічі,  а також керівництву коворкінгу DataHub.

Шпита Олексій

09.04.2016
annzo
294
остання редакція 21.04.2016
annzo

Всесвітній день здоров'я

ЕКО КНТЕУ

З нагоди Всесвітнього Дня охорони здоров'я 7 квітня у холі А корпусу була проведена тематична акція. В результаті співпраці РСС КНТЕУ, Екологічного клубу та викладачів у День здоров'я можна було виміряти артеріальний тиск, зважитись, вирахувати свою "ідеальну вагу", враховуючи індивідуальні фізичні показники. 
Також, захід супроводжувався інформативною презентацією на тему здоров'я та здорового способу життя. Не оминули увагою і тематичні яскраві банери, які виготовили спеціально на замовлення. Всі бажаючі отримували безліч корисної інформації, щоб кожна людина могла зрозуміти, як багато значить здоров'я в їхньому житті. 
Цьогоріч, тема Дня - "Переможемо, діабет!"

На жаль, в наш час епідемія діабету стрімко наростає по всьому світу, причому особливо різке зростання помічено в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. За даними ВООЗ, у світі понад 350 мільйонів людей страждають від діабету, через 20 років це число може більш ніж подвоїтися, а до 2030 року діабет стане сьомою провідною причиною смерті. Але діабет лікувати можна і потрібно, а більшу частину випадків захворювання можна запобігти. Розширення доступу людей до діагностування, навчання правильній поведінці і доступне в ціновому відношенні лікування є важливими елементами заходів у відповідь. Доведено, що прості заходи щодо зміни способу життя ефективно запобігають або відкладають початок діабету 2 типу. Тому мета Дня здоров'я в цьому році - розширити профілактику діабету, зміцнити надання медичної допомоги і підсилити епіднагляд. Всесвітній день здоров'я - це глобальна кампанія, яка спрямована на привернення уваги кожного жителя нашої планети до проблем здоров'я та охорони здоров'я, з метою проведення спільних дій для захисту здоров'я і благополуччя людей.
 

Бабич Евгенія

07.04.2016
annzo
249
остання редакція 21.04.2016
annzo

Урочисте закриття VIIІ Консюмерського фестивалю "Час діяти!"

ЕКО КНТЕУ

28 березня 2016 року у Київському національному торговельно-економічному університеті відбулось урочисте закриття VIIІ Консюмерського фестивалю "Час діяти!".
Під час проведення заходу було нагороджено всіх учасників всеукраїнського руху "Молодь за права споживачів!". В тому числі учасники Еко-клубу отримали подяки за активну участь у розвитку консумерського руху.
Крім учасників фестивалю на святі були присутні представники мереж, які плідно співпрацюють з університетом, серед яких були присутні представники "Фокстрот", "Фуршет".
Пам'ятними подарунками від ім'я керівників були нагороджені учасники спільних проектів, які проходили за межами КНТЕУ. 
В якості зіркового гостя, вже не перший раз на урочистостях, було запрошено Костянтина Крубича, більш відомого, як "людина-якість", адже не один рік він був ведучим однієї з улюблених українських програм "Знак якості".

Цього року він не тільки завітав на закриття фестивалю, а й презентував свою книгу "Смачна крайна".
Скільки позитиву випромінює ця особистість. Після його влучних фраз та теплих розмов хочеться продовжувати рух захисту прав споживачів, адже він своїм власним прикладом розкривав всій країні "той бік" виробництва продуктів та боровся за права споживачів та справедливість.
Об'єднуймось! 

Приєднуйтесь до всеукраїнського руху "Молодь за права споживачів!"
Разом ми зможемо змінити світ на краще!

Бабич Евгенія

28.03.2016
annzo
292
остання редакція 21.04.2016
annzo

Міжнародний день лісів

ЕКО КНТЕУ

21 березня 2016 року з нагоди святкування Міжнародного дня лісів, ЕкоКНТЕУ вирішив відвідати Ботанічний сад імені акад. О.В. Фоміна. Сад заснований в 1839 році - є одним із найстаріших ботанічних закладів України. Це науково-дослідна, навчальна, освітня, природоохоронна установа, яка має за мету збереження, вивчення та збагачення рослинних ресурсів регіону видами місцевої і світової флори шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій.

Скляне спорудження приховує в собі пальмовий рай. Побудували 32-метровий кліматрон ще 1977 році. Площа - 1100 квадратних метрів. Всередині - близько чотирьох тисяч видів субтропічних рослин і найстаріші екземпляри пальм.Відкритим коридором кліматрон з'єднаний з купольної 20-метрової оранжереєю, в якій мешкають тропічні рослини. Тут +25, дуже волого і жарко. З круглої даху капає, як після тропічної зливи. Пробираючись крізь зарості небачених рослин, крокуючи вузенькими стежками вздовж столітніх стовбурів пальм, помічаючи в густій зелені яскраві цвітіння, на хвилинку опиняєшся, десь там, в тропічних лісах Африки. Зусиллями кількох поколінь ботаніків зібрано унікальну колекцію рослин різного географічного походження.

Відвідувачі задоволені тим, що в Україні бережуть матінку-природу з її безмежними ріками, зеленими лісами та квітучими полями. ЕкоКлуб приєднується до всіх вдячних відвідувачів та закликає допомагати у створенні таких місць на нашій планеті, адже кожен з нас невід'ємна частина майбутнього нашої зеленої планети.

21.03.2016
annzo
470
остання редакція 22.03.2016
annzo

Лекція для школярів "Шкода від паління. Обирай здровий спосіб життя"

ЕКО КНТЕУ

17 березня, в рамках консумерського фестивалю, представники ЕкоКлубу КНТЕУ відвідали гімназію № 39 імені гетьмана України Богдана Хмельницького з метою проведення уроку для 6-го классу за темою "Небезпеки і наслідки куріння".
Урок був поділений на 6 блоків:
- Євгенія Бабич, голова групи студентів, що виступали перед учнями, розпочала урок з вітального слова, ознайомивши дітей із тематикою лекції та розкривши основні етапи подальшої роботи.
- Наступним блоком була огляд теми у ретроспективі. Учням розповіли історичні факти виникнення і розвитку куріння. Починаючи від Фараонів, їхніх кальянів, віком у 2 тисячи років, відкриття Христофором Колумбом Америки та процес розвитку пагубної звички в Україні.
- Після погляду у минуле, дітям представили соціальну статистику, пов'язану із курінням у світі та безпосередньо в Україні.

- Маючи розуміння про основні показники впливу тютюну на організм та історію його виникнення, учням висвітлили найголовніший блок - наслідки куріння. Розповідь про склад цигарки, хвороби, що вони викликають та фото-супровід змусив задуматись над цим питанням кожного.

- Останнім просвітницьким блоком була розповідь про рекламу тютюну, рівень впливу маркетингових ходів на підсвідомість споживачів.
- Завершенням уроку стала вікторина для учнів по отриманій інформації та роздача невеличких призів для уважних і кмітливих слухачів.
Як учні, так і представники ЕкоКлубу КНТЕУ залишились дуже задоволеними провеленням уроку та заряджені позитивними емоціями.
Дякуємо за таку можливість керівництво № 39 імені гетьмана України Богдана Хмельницького та сподіваємось на подальшу співпрацю!

Шпита Олексій

17.03.2016
annzo
276
остання редакція 21.03.2016
annzo

Екскурсія на завод «Coca-cola»

ЕКО КНТЕУ

Цього року в рамках проведення консюмерського фестивалю в стінах КНТЕУ була організована тематична екскурсія на завод «Coca-cola». ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна» володіє одним заводом працює з 1999 року. Він розташований поблизу селища Велика Димерка у Броварському районі Київської області. 

Завдання заводу — виготовлення та дистрибуція Coca-Cola, Coca-Cola light, Coca-Cola Vanilla, Fanta, Sprite, соків та нектарів Rich, BotaniQ, холодних чаїв Nestea, енергетичних напоїв Burn та Gladiator, природної води Bonaqua.
Під час екскурсії всі учасники поринули в незабутню подорож в часі, щоб дізнатись яким чином всесвітньо відомий напій потравив до численних прилавків магазинів у всьому світі. 
Унікальною стала можливість потрапити безпосередньо на виробництво напоїв, що виготовляються на заводі, а також на склад продукції. 
З точки зору екологічності та природності виготовлених напоїв, завод видобуває воду зі свердловин Сеноманського (220 м) та Юрського (390 м) горизонтів, що забезпечує відсутність забруднень антропогенного походження. У свердловинах потрапляння сторонніх домішок з труб, земної товщі та з поверхні землі практично виключена. Вода, що добувається, вже є питною за всіма параметрами та стандартами. 
Інші інгредієнти, такі як цукор та пряно-ароматичний сироп, також виготовляються з екологічно чистих продуктів.
Загалом екскурсія залишила гарні враження, особливо була приємною можливість скоштувати різні напої, що виготовляться на заводі, а також приємною несподіванкою стала сумісна світлина в пам’ятній рамці, яку отримав кожний екскурсант.
«Цікаво було зазирнути по ту сторону виробництва. Своїми очима побачити як виготовляється один з твоїх улюблених напоїв та яким чином потрапляє до тебе.» - саме такі враження залишись у всіх відвідувачів музею та заводу «Coca-cola».
Висловлюємо велику вдячність за таку унікальну можливість розширити свої знання у сфері товарознавства та екологічності товарів!

Бабич Евгенія

15.03.2016
annzo
462
остання редакція 16.03.2016
annzo

Лекція «Від енергоефективних звичок споживача до енергонезалежності держави»

ЕКО КНТЕУ

11 березня 2016 року у КНТЕУ пройшла тематична лекція  «Від енергоефективних звичок споживача до енергонезалежності держави». Лекцію провела координатор проекту енергоефективності Національного екологічного центру України – Анна Шумейко. 
Національний екологічний центр України – це одна з перших організацій незалежної України, що має на меті захист природних територій, біорозмаїття, попередження глобальних проблем клімату і т.д.
Анна Шумейко розповіла про критичний рівень неефективності використання ресурсів Землі, про співпрацю екологічного центру з органами місцевого самоврядування та про проведення власних досліджень. 
Цікавим фактом для слухачів стало й те, що учасники організації виготовили власний колектор, який живиться енергією сонця, і використовують його для приготування ароматної кави на виїзних заходах, щоб своїм власним прикладом показати можливість ефективного використання ресурсів навколишнього світу.
Ми щиро сподіваємось на подальші зустрічі з висококваліфікованим професіоналом, та дякуємо за те, що вона, як і всі інші учасники Екоцентру не стоять осторонь проблем сьогодення та активно залучають до своїх лав всіх охочих.
Приєднуймося до екоруху, адже саме від наших з вами подальших дій залежить майбутнє навколишнього світу не тільки в межах нашої країни, а й всього світу!

Бабич Евгенія

11.03.2016
annzo
237
остання редакція 12.03.2016
annzo

Екскурсія до Історико-етнографічного музею «Київміськвторресурси»

ЕКО КНТЕУ

Напевно, в дитинстві кожен із нас полюбляв попорпатись в старих речах, які припадають пилом на горищі старенького будинку дідусів та бабусь. А те, що колись мало назву «мотлох», сьогодні – справжній антикваріат. 
Співробітники київського підприємства по переробці вторинної сировини («Київміськвторресурси») вчасно усвідомили цю думку, та у 2007 році створили Музей вторсировини на території підприємства. 
Активісти ЕкоКНТЕУ вирішили особисто завітати до такого цікавого місця та в рамках проведення чергової акції з утилізації батарейок та втор сировини 9 березня 2016 року відвідали Музей.
Речі, що ввійшли в основу композиції музею особисте надбання підприємства, оскільки, починаючи ще з моменту його заснування (1943 рік), на його території почали накопичуватися різні цікаві речі, викинуті господарями, але не відправлені на переробку співробітниками «Київміськвторресурсів».
В скарбничці музею налічується безліч експонатів. Чого тільки коштує пилосос, виготовлений ще в Російській імперії, і патефон тих же часів, і набір інструментів для катувань, і старий металевий фен, і навіть номер, підпільної тоді ще, ленінської «Іскри» за 1900 рік. А ще праски, самовари, швейні машинки, музичні інструменти, меблі і багато іншого. Чимала частина експонатів родом з СРСР. Одних тільки статуеток і бюстів Леніна близько півсотні. 
Безумовно, подібній колекції позаздрять більшість історичних і краєзнавчих музеїв України.
ЕкоКНТЕУ дякує за таку унікальну можливість поринути в історію та сподіваються, що колекція і надалі буде розширюватися, оскільки таким чином кожна річ зберігається та отримує «друге життя».

Бабич Евгенія

10.03.2016
annzo
341
остання редакція 11.03.2016
annzo

Київський міський форум «Взаємодії та розвитку»

ЕКО КНТЕУ

1 березня, в перший день весни, представники ЕкоКлубу КНТЕУ прийняли участь у всеукраїнському форумі “Взаємодії та розвитку”, організованому громадським обєднанням Let’s do it Ukraine.
Розпачалась конференція зі слів привітання та подяки, голови Let’s do it Ukraine, Юлії Мерхель. Крім цього, було оголошено про основні плани організації на найближчий час. Серед яких найбільшими є:
-    24 квітня відбудеться акція з прибирання в Україні. Залучено 700 000 учасників на 5000 локаціях, по всій країні, де будуть організовані майстер класи, фестивалі їжі та еко-товарів, а також концерти, за підтримки вітчизняних зірок і представників міністерств.
-    8 березня 2018 року, наймаштабніша акція, серед 90 країн учасниць руху, з прибирання під прапором “Let’s do it”
-    У 2020 році, заплановано остаточне переведення України на розподіл сміття та відходів, відповідно до екологічних норм.
Надалі було представлемо учасників конференції, які висвітлювали питання і проблеми екологічної сфери в Україні. Серед них були: І. Сєлант’єва – організатор руху “Health sport”, керівники  організацій з переробки сміття та відходів І. Строшинський і  С. Волков, голова фонду збереження природи М.Свішар та багато інших.
В загальному плані було розглянуто  питання щодо екологічної утилізації відходів, переробки вторинної сировини та найголовніше – формування еко-свідомості. Тобто, агітаційна навчальна та різноманітна соціальна робота з населення, щодо пояснення основних і важливих аспектів охорони навколишнього середовища. “Якщо ми хочемо зробити навколишнє середовище чистим, врятувати його, ми маємо починати із себе.  Пояснити собі, чому ми не маємо смітити і дати зрозуміти це кожному, тоді наша мета буде реалізована” – Маргарита Свішар, голова фонду збереження природи України.
Подібні форуми дають можливість обєднати між собою невеликі деталі, представників екологічних та природоохоронних організацій,  у єдиний злагоджений механізм. Їхня діяльність спрямована на єдину мету – зробити світ чистим. І саме їхня взаємодія, організація спільної діяльності робить цю мету реальністю.
ЕкоКлуб КНТЕУ дякує організації “Let’s do it Ukraine” та керівництву Київської міської державної адміністрації за можливість прийняти участь  у даній конференції.
Шпита Олексій

01.03.2016
annzo
366
остання редакція 03.03.2016
annzo

Міжнародний День захисту морських ссавців

ЕКО КНТЕУ

19 лютого представники ЕкоКлубу КНТЕУ відвідали київський океанаріум "Морська казка" з нагоди Міжнародного дня захисту морських ссавців.
Розташовується комплекс біля станції метро Дарниця. Історія океанаріуму бере свій початок 19 грудня 2012 року, і за повноцінні 3 роки набув шаленої популярності, як серед жителів столиці, так і її гостей.
Маршрут екскурсії розпочинається з виставки коралових рифів та чарівних риб метеликів. Після чого ми потрапляємо у залу де нам представлені акваріуми та великий басейн із хижаками водного світу, таких як каймановий крокодил, акули скати, піраньї та восьминоги. До речі, у березні океанаріум буду представляти нового мешканця -  гігантського восьминога, представника акваторії Японії.
Після знайомства з представниками хижого підводного світу, шлях продовжується, через, чи не найпопулярнішу частину океанаріуму – підводний тунель. Неймовірні відчуття, коли бачиш цей світ. Коли бачиш над собою пропливаючу гігантську черепаху, та маленьких мешканців підводного світу зібраних з різноманітних точок океанів. Останньою частиною екскурсії є зала з мауренами, рибами їжаками та рифовими акулами. 
Загальні враження від океанаріуму надзвичайні. Це можливість поринути у підводний світ та познайомитися з його мешканцями.
Еко-клуб КНТЕУ дякує співробітникам океанаріуму “Морська казка” за можливість побачити чарівний підводний світ та закликає берегти природу, як наземного світу, так водного. 

Шпита Олексій

19.02.2016
annzo
346
остання редакція 20.02.2016
annzo

Екологічний День Святого Валентина

ЕКО КНТЕУ

ЕкоКлуб КНТЕУ приєднується до святкування дня Святого Валентина і разом із Вами шукає подарунки для коханих.  До речі, а Ви знаєте звідки прийшло до нас це свято? День святого Валентина бере свій початок ще з ІІІ століття нашої ери, у Римській імперії. Через недостатню кількість легіонерів тодішній імператор Клавдій ІІ вважав причиною цього бажання воїнів одружуватися та заводити сім’ю. Він знайшов вихід із цієї ситуації і заборонив їм одружуватися.

Не дивлячись на це, легіонери продовжували закохуватися. На щастя, знайшлась людина, що вінчала закоханих всупереч закону імператора. Це був священик Валентин із Терні. Через деякий час про це дізнався імператор і Валентина приговорили до страти. Разом із цим, відбувалася ще одна історія. Валентин був закоханий у дочку ката, і перед смертю, він залишив їй лист у якому розповів про своє кохання до неї. Лист був підписаний “Твій Валентин” У 496 році, римський Папа Геларіус, признав 14 лютого днем святого Валентина.

На сьогоднішній день, у всьому світі сформувалися свої особливості щодо святкування цього свята. У Японії найкращим подарунком вважається шоколад, а Італійці не обмежуються лише цим видом солодощів, таким чином роблячи один одному солодкі подарунки. У жителів Англії, це свято обов’язково  пов’язано із романтичною прогулянкою та зустріччю сходу або заходу сонця. А найрозкішніші традиції у французів, у яких кращий подарунок – це коштовності.

Тепер задаючись питанням, що можна подарувати коханій людині, розглянемо декілька варіантів. ЕкоКлуб провів доследження і знайшов найкращі екологічні подарунки до дня Святого Валентина:

 • Прикраси та коштовності. Українські майстри створили достатньо великий вибір різноманітних виробів з бурштину, бірюзи, яшми,обсидіану, цитрину, малахіту та багатьох інших видів натурального каміння.  Вони особливими завдяки унікальному, не повторному зовнішньому вигляду, естетичності та екологічності.
 • Шоколад та солодощі. Обираючи подарунок як італійці та японці, також відкривається величезний вибір солодких презентів. Серед найбільших і найвідоміших брендів, найвищий статус в Україні належить Львівській майстерні шоколаду. Солодкі шедеври української шоколадниці не мають жодних аналогів, як у смаку, так і у якості. Кожна цукерка та плитка шоколаду є результатом роботи кондитерів та виготовлені із якісних натуральних матеріалів. 
 • Іграшки та подарунки hand made, які сьогодні набирають скаженої популярності в усьому світі. До них відносяться як маленькі ляльки ручної роботи, так і елементи декору, що прикрашені до свята, словами про кохання. Дякуючи багатьом магазинам та брендам, як Шпаківниця, UA made, Галерея подарунків Новий проїзд, мережа “I love handmade” українських творчих брендів, відкривається величезний вибір подарунків коханим та близьким людям.

 Пам’ятайте, найкращий подарунок – це подарунок від щирого серця. Той подарунок, який може передати все, що хотілося б сказати;)

Також до дня Святого Валентина ЕкоКлуб  провів акцію "Безкоштовні обійми". ЕкоКлубівці подарувати частинку своєї теплоти через обійми та надали всім зацікавленим інформацію про екологічну політику КНТЕУ та діяльність ЕкоКлубу.

Еко-клуб КНТЕУ вітає всіх із днем Святого Валентина та бажає всім щастя і багато посмішок у цей яскравий день.

Шпита Олексій

14.02.2016
annzo
729
остання редакція 16.02.2016
annzo

Всесвітній день водних угідь

ЕКО КНТЕУ

Реве да стогне Днiпр широкий,

Сердитий вiтер завива,

Додолу верби гне високi,

Горами хвилю пiдiйма…

Тарас Григорович Шевченко, 1837 рік,

уривок з романтичної балади “Причинна”

2 лютого відзначається Всесвітній день водних угідь, і увага Еко-Клубу КНТЕУ спрямована на найбільшу річку в Україні, її серце – Дніпро. З цієї нагоди було проведено екскурсійну прогулянку вздовж Дніпровської набережної правобережжя Києва, для оцінки стану його вод та прибережних зон.

Маршрут представників Еко-Клубу складав 10 кілометрів від станції метрополітену “Дніпро” до Оболонської набережної, що дозволив оцінити стан Дніпровських вод та його прибережних зон.

На цьому шляху, було перевірено території вздовж Набережного шосе, Рибалького і Труханівського островів, парку “Наталка” та завершальної, Оболонської набережної.

Загальний стан прибережних зон є задовільним. Немає масового скупчення сміття, проте, поряд з дорогами спостерігається значне накопичення пилу.

Щодо зон для прогулянок, завдяки комунальним службам та громадським організаціям, їх стан є на достатньо високому рівні. Прикладом цього є слова мешканців Оболонського та Подільського районів, які підтверджують факти прибирання вулиць та прибережних зон. Працівники комунальних служб підтримують чистоту на даних територіях. А декілька разів у квартал до них приєднуються представники громадських організацій.

Розглядаючи питання відносно стану Дніпровських вод, є багато недоліків та незадовільних моментів, основними з яких є забруднення відходами та різними шкідливими речовинами. Причинами цього виступають: ресторани на воді, промислові споруди, водний транспорт і т.д.

Еко-клуб КНТЕУ закликає берегти Дніпро, а також  інші річки і водойми!

Шпита Олексій

02.02.2016
annzo
298
остання редакція 05.02.2016
annzo

Фестиваль "Kiev Best Fest"

ЕКО КНТЕУ

30 січня представники Еко-клубу КНТЕУ відвідали фестиваль Kiev Best Fest, що проходив в Арт-галереї Лавра. Вже другий рік організатори фестивалю дають можливість ознайомитись та придбати неймовірні вироби hand made. 

Участь у виставці приймали представники різних напрямків. Тут можна було знайти різноманітний одяг, прикраси та навіть іграшки для дітей.
Особливістю цих hand made виробів є те, що на відміну від багатьох товарів, які для нас являються звичним, вони зроблені із екологічно чистих матеріалів, більш якісні та дуже оригінальні. Використання природних матеріалів та їх гармонічне поєднання між собою, надають кінцевим виробам переваги над багато чисельними аналогами на вітринах.
На виставці були представлені виробники, як нові, так і ті, що вже давно знаходяться на ринку: Craft skin, Zina magazin, My Map, Igroteco, SBON, Snoepies та інші.

Kiev Best Fest включав в себе:
-    Зона краси для дівчат де вони могли отримати консультацію щодо косметики, зробити макіяж та придбати засоби для догляду за тілом, що зроблені з якісних природних матеріалів.
-    Зона подарунків. Тут можна було знайти безліч різноманітних листівок, картин, як звичайних так і великі скетч-карти для мандрівників.
-    Зона одягу та прикрас. Ще одна зона, що привертала значну увагу з боку дівчат. Плаття, кофти та багато інших елементів гардеробу виготовлені з натуральних матеріалів.
-    Зона для дітей, де були представлені різноманітні ігри та майстер класи з виготовлення hand made виробів.
-    Зона їжі та відпочинку.

Еко-клуб КНТЕУ дякує організаторам фестивалю Kiev Best Fest та Арт-галереї Лавра за велику кількість позитивних емоцій та яскравих вражень. 

Шпита Олексій

30.01.2016
annzo
354
остання редакція 31.01.2016
annzo

Черговий етап проведення акції по утилізації батарейок

ЕКО КНТЕУ

28 січня 2016 року в стінах КНТЕУ був проведений черговий етап акції по утилізації використаних батарейок. Мабуть, не кожен знає, що частка батарейок в побутовому смітті не перевищує і 0,05%, а от частка токсичних речовин від батарейок сягає аж 50%. 
В Україні кожен день на ринку з`являється близько 12 тонн батарейок. Правильно утилізувати вдається лише 1% з них. 
ЕкоКлуб нагадує, що в головному корпусі університету вже декілька років знаходиться скринька для утилізації батарейок, і кожен бажаючий може використати її задля збереження навколишнього середовища та власного здоров'я.

Також, активісти ЕкоКНТЕУ для зручності киян та всіх бажаючих пропонують адреси інших пунктів приймання батарейок в м. Києві:
1.кафе мережі EcoBuffet: 
– Володимирська, 69 (метро «Льва Толстого»); 
– Московський проспект, 23-Г (метро «Петрівка»); 
– Васильківська, 28 (метро «Васильківська»); 
2. вул. Митрополита В. Липківського , 35 , Мінприроди України; 
3. вул. Лейпцизька , 15 , офіс МТС; 
4. пр. Перемоги 49/2 , офіс МТС; 
5. вул. Луначарського , 10 , магазин МТС; 
6. вул. Хрещатик , 15 , магазин МТС; 
7. вул. Кутузова , 2 , магазин МТС.

І, наостанок, корисні поради, щодо зберігання та утилізації батарейок: 1. Вибирайте батарейки правильного типу і розміру відповідно до рекомендацій виготовлювача приладу, в якому будуть використовуватися батарейки. 
2. Для того, щоб продуктивність батарейок залишалася високою, відділення для батарейок і поверхня контактів слід підтримувати в чистоті, протираючи їх чистим ластиком або тканиною при заміні батарйок. 3. Якщо ви не збираєтеся користуватися пристроєм протягом декількох місяців, краще витягнути з нього батарейки.
4. Зберігайте батарейки в сухому приміщенні при кімнатній температурі. 5. Забороняється заморожувати батарейки - це скоротить їх робочий ресурс.
6. Робота в умовах екстремальних температур також скорочує робочий ресурс батареек.
7. Намагайтесь не залишати прилади, що працюють на батарейках у спекотні дні. Деякі батарейки з вичерпаним терміном придатності під впливом високої температури можуть протекти. На поверхні батарейки може виступити кристалічний наліт.

Бабич Евгенія

28.01.2016
annzo
266
остання редакція 28.01.2016
annzo

Всесвітній день заповідників

ЕКО КНТЕУ

А чи знали ви, що вперше «День заповідників і національних парків» почали відзначати в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи? 

Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це, до речі, був і перший заповідник у Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський р-н Львівської обл.) та отримав назву «Пам’ятка Пеняцька».

В Українських Карпатах, які займають значну частину області, збережені найбільші в Європі ділянки пралісів. Під час захоплюючої подорожі по горах, активісти ЕкоКНТЕУ відвідали і національні парки, і відомі заповідники. Серед них, до найбільших та найцікавіших об'єктів природно-заповідного фонду України належить Карпатський біосферний заповідник, створений постановою уряду України в 1968 році. Екосистеми заповідника віднесені до найцінніших на нашій планеті і з 1993 року входять до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Особливе місце в подорожі Карпатами зайняв Національний природний парк "Гуцульщина" та Карпатський біосферний заповідник.
Кожен з нас повинен замислитись над тим, що станеться з природою без нашої з вами допомоги.

Діяльність людини часто завдає непоправної шкоди природі. Усвідомлення цього факту і призвело до необхідності створення охоронних територій -заповідників, національних парків, пам'яток природи, парків —пам'яток садово-паркового мистецтва. За висловом відомого французьського зоолога, професора Жана Дорста: “Природу треба охороняти не тільки тому, що вона кращий захист для людини, але й тому що вона прекрасна.”

Бабич Евгенія

25.01.2016
annzo
342
остання редакція 25.01.2016
annzo

Екотур по національних парках Карпат

ЕКО КНТЕУ

Природа - це вічне життя, становлення і рух.
Природа не визнає жартів, вона завжди правдива, завжди серйозна, завжди сувора; вона завжди права; помилки ж і омани виходять від людей.
Природа - творець всіх творців.  
І.Гете

Тільки-но почався 2016 рік, а активісти ЕкоКНТЕУ не забарилися, та в свою чергу розпочали його захоплюючим екологічним туром Карпатами.

ЕкоКлуб подорожував мальовничими куточками Івано-Франківської, Чернівецької та інших областей Західної України. В скарбничці активістів поїздки до зимової Вижниці, Національного парку – Маєток «Сокільське», Гірськолижного курорту «Німчич», Туристично-мистецького комплексу "Маєток Святого Миколая" в Національному природному парку «Гуцульщина», зупинка в садибі «Еко-Карпати» та багато інших.
         Неперевершеними залишись поїздки та прогулянки  Карпатами. Вкотре переконуєшся, що природа потребує нашої охорони та  захисту. Недарма на території самих гір є національні парки (Карпатський в Україні, Татранський в Польщі, Татранський в Словаччині, Ретезат та інші), та велика кількість заповідників, а у 2003 році була прийнята Рамкова конвенція про охорону та сталий розвиток Карпат.

         Людина є невід'ємною постаттю в природі, яка взаємодіє у всіх природних круговоротах і процесах. Залишаючись наодинці з природою, людина повинна пам'ятати, що вона єдина, хто може зберегти всю гармонію і баланс в навколишньому живому світі.

ЗБЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ РАЗОМ З ЕКОКНТЕУ!

Бабич Евгенія

21.01.2016
annzo
332
остання редакція 22.01.2016
annzo

ЕкоКлуб у Карпатах.Туристично-мистецький комплекс "Маєток Святого Миколая" у Національному природному парку «Гуцульщина»

ЕКО КНТЕУ

В рамках поїздки  до мальовничого куточку Покутсько-буковинських гір ЕкоКлуб КНТЕУ відвідав Національний природний парк «Гуцульщина». 

На окраїні села Пістинь Косівського району на території Національного природного парку «Гуцульщина» з 2004 року активно діє «Маєток Святого Миколая», який був розроблений та реалізований колективом парку.

До центральної садиби комплексу входить Будинок Святого Миколая, інфоцентр, культурно-мистецький центр, етнографічний музей, вольєрне господарство та дитяча колія з казковими станціями.Крім такої цікавої для дітей місцини, в Маєтку є також кімната-музей природи, яка розповідає про тварин та рослини Карпат. А у кімнаті відпочинку можна зручно розміститися на різьблених дерев’яних лавах, визирнути у віконце і ще раз полюбуватись природою цього прекрасного місця.

Оскільки, на сьогодні важливим є питання можливості розширення територій національних природних парків за рахунок ділянок пралісів та старовікових лісів, нещодавно облдержадміністрацію було проведено нараду стосовно розширення територій національно-природничої пам’ятки "Гуцульщина" та деяких інших.

 "Під час засідання вирішили доручити Івано-Франківському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, спільно з Українським товариством охорони птахів, виробити концепцію подальших дій стосовно ідентифікації пралісів та старовікових лісів у Карпатському регіоні; вивчити матеріали наукових досліджень, проведених Українським товариством охорони птахів щодо ідентифікації пралісів та старовікових лісів у Карпатському регіоні, на предмет їх врахування при плануванні та виконанні лісогосподарських заходів. А також провести обстеження ділянок пралісів та старовікових лісів на предмет можливості надання їм статусу природно-заповідного об’єкта", – наголосив керівник Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ріяфет Гасимов.

15.01.2016
annzo
230
остання редакція 14.01.2016
annzo

День екологічних знань у "Софіївці"

ЕКО КНТЕУ

Дендрологічний парк “Софіївка”, що знаходиться у місті Умань, Черкаської області, поєднує у собі статус всесвітньо відомої пам’ятки садово-паркового мистецтва та науково-дослідного інституту Національної академії наук України. Парк було засновано у 1796 році магнатом Станіславом Потоцьким, який, на той час, був власником міста Умань.

Активісти ЕкоКНТЕУ не прогавили можливість завершити 2015 рік екскурсією до відомого парку та з головою поринули в цікаву історію та екологічні проблеми відомої пам’ятки.

Розташовувався парк у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. Вдало використовуючи рельєф та топологічні особливості місцевості, автор проекту Людвіг Метцель, зміг створити неймовірний шедевр паркового мистецтва. Основним сюжетом та головною стилістикою парку є відтворення певних частин поем Гомера «Іліада» та «Одіссея».

Крім цього, з 1991 року парк “Софіївка” отримав статус самостійної дослідної установи НАН України та став дослідним центром з вивчення за збереження рідкісних видів рослин Південного Лісостепу України. У 2000 році парк внесено до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.

На сьогоднішній день “Софіївка” користується великою популярністю серед туристів, але вони є однією з основних проблем парку. Великий наплив відвідувачів, що проявляють неповагу до культурної пам’ятки поглиблює кризу екологічної системи парку, так само як і розташовані поблизу автозаправні станції та виробництва.

Після капітальної реконструкції в середині парку у 2007 році та періодичних робіт на протязі останніх років, керівництво парку проводить активну агітаційну політику та здійснює заходи, щодо безпосереднього збереження стану пам’ятки.

Відвідання парку залишає за собою неймовірні враження. Поєднання природних та архітектурних творінь здивує кожного. Екологічний стан парку знаходиться на досить високому рівні, саме завдяки його працівникам.

Всесвітнє визнання пам’ятки є показником високого статусу, і хотілося б, аби це розумів кожен відвідувач та робив свій вклад для її збереження.

ЕкоКНТЕУ дякує керівництву та працівникам «Софіївки» та приєднується до заходів, щодо збереження стану зеленої культурної пам’ятки!

26.12.2015
annzo
250
остання редакція 28.12.2015

VI Загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини

ЕКО КНТЕУ

17 грудня 2015 року у стінах  Київського національного торговельно-економічного університету було проведено VІ загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини (макулатури).

Організаторами заходу стали ЕкоКлуб та РСС КНТЕУ за підтримки ректорату університету. Ніхто не залишився байдужим, всі брали активну участь у цих заходах. За день було зібрано близько тонни (950кг)  використаної паперової сировини.

Результати VІ загальноуніверситетського збору макулатури:

Факультети:
І – ФОАЕК – 336,2 кг

ІІ – ФРГТБ – 187,3 кг

ІІІ – ФЕМП – 167,4 кг
Відділи:
І – Відділ навчально-виховної роботи –59,8 кг

ІІ – ГЦІТ – 13,6 кг

ІІІ – Канцелярія – 7,8 кг

Студентські об’єднання:
І – РСС ФРГТБ – 99 кг

ІІ – Спортивний сектор РСС ФЕМП – 70,5 кг

ІІІ – Гуртожиток №4 –54 кг  

Студенти:
І – Стариченко Вадим 1-3 та Герасименко Ярослав 2-4 ФРГБ  – 27,8 кг
ІІ –Коломієць Карина 3-20 ФЕМП – 25,3 кг
ІІІ – Сергійчик Павло 4-1 ФТТП – 13,8 кг

Кафедри:
І – Кафедра фінансового аналізу та контролю – 263,2 кг
ІІ – Кафедра товарознавства та експертизи харчових продуктів – 91 кг
ІІІ – Кафедра програмної інженерії та інформаційних систем – 73 кг.

Висловлюємо щиру подяку організаторам, учасникам та всім небайдужим, які допомагали у проведенні заходу!

Бабич Евгенія

17.12.2015
annzo
368
остання редакція 28.12.2015
annzo

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

ЕКО КНТЕУ

Традиційно 1 грудня увесь світ відзначає День боротьби зі СНІДом в ім’я соціальної терпимості та розширення обміну інформацією про пандемію, що швидкими темпами розповсюджується по усіх регіонах земної кулі. Саме такі спільні дії служать справі зміцнення організованих зусиль по боротьбі з ВІЛ/СНІДом.
Проблема поширення ВІЛ-інфекції впродовж майже 30 років усе ще залишається актуальною для світової співдружності. Сьогодні масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.
При цьому Україна, починаючи з 2004 р., досягла значного прогресу у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, зокрема, в наданні лікування людям, які живуть з ВІЛ. Наразі в нашій країні більше 62 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб отримують антиретровірусну терапію, із них понад 80% - за кошти державного бюджету.
Упродовж 2014 року Український Уряд та Парламент доклали максимальних зусиль, аби забезпечити необхідним лікуванням ВІЛ-інфікованих співгромадян: ухвалено Загальнодержавну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки  та підготовлено пакет документів до Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією на фінансування програм боротьби з ВІЛ/СНІДом в Україні у 2015-2017 роках на отримання гранту розміром 130,5 млн. дол.

Що таке цей ВІЛ?
Збудник ВІЛ-інфекції відноситься до групи повільних (ленті-) вірусів і входить до підгрупи ретровірусів. Генетична програма вірусу закодована в його РНК. Щоб клітина зрозуміла команду вірусу, в його складі є спеціальний фермент - зворотна транскриптаза, за допомогою якої інформація з вірусної РНК переходить на клітинну ДНК і керує нею. Наслідком дії цього механізму є побудова компонентів вірусу, які накопичуються переважно в клітинах крові, нервової системи та інших. Кількість вірусу в крові має спеціальний термін - вірусне навантаження, воно визначає стан хвороби. З ростом рівня вірусного навантаження не спрацьовує контроль з боку імунної системи, що призводить до розвитку симптомів хвороби.
 
Шляхи інфікування.
ВІЛ-інфікована людина - це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ-інфікованого разом з кров`ю, спермою чи виділенням піхви, або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини.
 
Вірус передається:
- при статевих стосунках з ВІЛ-інфікованою особою, коли через слизову оболонку статевих органів (піхви, члена), прямої кишки чи ротової порожнини вірус проникає в організм статевого партнера;
- через кров, насамперед через спільні шприци та голки при внутрішньовенному введенні наркотичних речовин, а також забруднений кров'ю, нестерильний медичний інструмент;
- дитині від ВІЛ-інфікованої матері - інфікування відбувається під час вагітності, пологів чи годуванні грудним молоком.
 
Підступність ВІЛ-інфекції у тому, що після зараження людина може довгий час не відчувати ознак хвороби, вважати себе здоровою і водночас заражати інших - насамперед своїх сексуальних партнерів та партнерів по голці. Період безсимптомного носійства може тривати 8 - 10 і більше років, після чого розвивається СНІД.
 
Збудник СНІДу найчастіше вражає: 
- ін'єкційних споживачів наркотичних речовин, що користуються спільними шприцами, голками, при фасуванні наркотику та введенні його ін`єкційним шляхом;
 
- сексуальних партнерів ВІЛ-інфікованих, що не застосовують засоби індивідуального захисту - презервативи. Особливо небезпечний щодо ризику зараження анальний секс: слизова оболонка прямої кишки надзвичайно чутлива до пошкоджень, через які вірус проникає в кров. Дещо менш ризикованим є оральний секс, хоча віруси зі сперми можуть проникати в організм і через поранену оболонку ротової порожнини.
 
Ризик зараження зростає при наявності у партнерів венеричних хвороб, оскільки в уражених місцях статевих органів скупчується велика кількість інфікованих ВІЛ лімфоцитів. Доведено, що жінки в 3 рази частіше заражаються при статевому акті від інфікованих чоловіків, ніж чоловіки від інфікованих жінок.
 
У випадку вагітності ВІЛ-інфікованої жінки ризик народження інфікованої дитини в значній мірі залежить від стану здоров`я вагітної, кількості вірусу в її крові, симптомів хвороби, особливо ураження шийки матки та піхви, тривалості пологів, числа попередніх вагітностей. Наукові дослідження свідчать про те, що плід може бути інфікованим уже на 8 - 12 тижні вагітності, проте у більшості випадків зараження немовлят відбувається в момент пологів.
Не виключена можливість ураження ВІЛ при порушенні правил гігієни при голінні, манікюрі, татуюванні та деяких інших косметичних процедурах, а також при медичних маніпуляціях, які супроводжуються пошкодженням цілісності шкіри чи слизових оболонок з використанням нестерильних інструментів. Правильна і своєчасна обробка косметичного приладдя та стерилізація медичного інструментарію (чи використання одноразового) забезпечують безпеку їх застосування.
 
СНІД не передається:
Хоча ВІЛ вражає весь організм, до цього часу не доведена можливість інфікування через піт, сечу, сльози, слину, оскільки кількість вірусних частинок в цих рідинах надзвичайно мала для зараження. Хвороба не передається побутовим шляхом: через повітря при чханні, кашлі, при спільному проживанні, роботі в одному приміщенні, користуванні посудом. Не треба боятись подати руку чи обійняти інфіковану і хвору людину, не страшні також дружні поцілунки, якщо на губах відсутні виразки чи тріщинки. Безпечним щодо зараження ВІЛ є спільне відвідання місць громадського користування - лазні, сауни, басейну, туалету. СНІДом не можна заразитись в громадському транспорті.
Передача ВІЛ через укуси комарів чи інших комах не доведена, бо коли комар жалить людину, він впорскує свою слину, де вірусу практично немає. В організмі комахи вірус розмножуватись не здатний.
 
Визначити інфекцію можна:
У відповідь на проникнення вірусу, в організмі людини через 1 - 3 місяці утворюються антитіла. Їх поява є свідченням ВІЛ-інфекції, а виявляються антитіла за допомогою дослідження крові. Обстеження на СНІД проводяться в кабінетах довіри, де за бажанням це можна зробити анонімно.
Зразки донорської крові досліджуються комплексно на ВІЛ, віруси гепатитів В і С, сифіліс в діагностичних лабораторіях станцій переливання крові. Якщо в порції крові виявлено хоча б один з цих збудників, вона знищується.
Вагітні жінки дворазово обстежуються на ВІЛ за добровільною згодою в жіночих консультаціях при взятті на облік та оформленні на пологи.
В лабораторіях діагностики СНІДу обласних (міських) центрів профілактики СНІДу та санепідстанцій обстежують контингенти людей, що відносяться до груп ризику: це особи, що вживають наркотики ін`єкційним шляхом, ведуть безладні статеві стосунки або мають статеві контакти з ВІЛ-інфікованими чи хворими на СНІД.
Всі відомості стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційними
 
Невідкладна медична допомога ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД надається в усіх лікувально-профілактичних закладах України.
Планова медична допомога надається у спеціалізованих відділеннях (палатах) інфекційних лікарень, центрів профілактики і боротьби зі СНІДом, наркологічних диспансерів (лікарень) та протитуберкульозних лікарнях (для лікування ВІЛ-інфікованих з активними формами туберкульозу).
Диспансерний нагляд за хворими на ВІЛ-інфекцію/СНІД здійснюється диспансерними відділеннями центрів з профілактики та боротьби зі СНІДом або кабінетами інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.
 
Чи можна вберегти себе від СНІДу?
На сьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування, тому головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування. У зв`язку з цим, необхідно:
- приймати правильні щодо свого здоров`я рішення, намагатися протистояти таким факторам ризику, як потреба експериментувати, самоутверджуватись під тиском з боку однолітків та наркодільців;
- уникати випадкових статевих контактів, бо чим більше сексуальних партнерів, тим вищим є ризик інфікування. Застосування презервативів значно знижує можливість інфікування партнера не тільки ВІЛ, але й збудниками венеричних захворювань, вірусних гепатитів. Купуючи презервативи, слід звертати увагу на строки їхньої реалізації та наявність спеціальної змазки, що засвідчує напис в анотації - проти інфекційних хвороб (infections diseases prevention) чи АНТИСНІД. Рекомендується вживати латексні презервативи;
- сексуальні стосунки з особами, що вживають наркотики, здебільшого неконтрольовані і вже тому небезпечні. За даними статистики 30 - 50 % осіб, що вживають наркотики ін`єкційним шляхом, інфіковані ВІЛ отож, вірогідність інфікування надзвичайно висока;
- пам`ятати, що венеричні хвороби сприяють поширенню ВІЛ, а тому їх потрібно терміново лікувати;
- не застосовувати вже використані, брудні шприци та голки при введенні наркотиків. Для кожної ін`єкції слід використовувати одноразовий стерильний шприц та голку, а якщо це неможливо, то кип`ятити шприци багаторазового вживання чи промивати їх дезрозчином;
- важливо знати, що вагітні ВІЛ-інфіковані жінки можуть запобігти народженню хворої на ВІЛ-інфекцію дитини, якщо вони якнайраніше звернуться в жіночу консультацію, для проведення профілактичного лікування.

Джерела інформації:

http://www.aidsalliance.org.ua - Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» (Альянс-Україна) — провідна професійна організація, що у співпраці з ключовими громадськими організаціями, Міністерством охорони здоров‘я та іншими урядовими органами веде боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД в Україні, керуючи профілактичними програмами та надаючи якісну технічну підтримку та фінансові ресурси організаціям на місцях.

http://www.unaids.org - UNAIDS - Об'єднана програма ООН по СНІДу (UNAIDS), у діяльності якої беруть участь шість агентств ООН: ВІЗ, ЮНИСЕФ, ЮНЕСКО, UNPA (Програма ООН з народонаселення), UNDP (Програма ООН по розвитку) і Всесвітній банк. Сайт містить тексти міжнародних документів, інформацію з прав людини в галузі СНІДу. 

http://www.eedi.org.ua - Східно-європейський інститут розвитку. Сайт неурядової, неприбуткової міжнародної дослідницької організації в Україні. Інформація про діяльність, публікації, контакти. Розділ "Говоримо про СНІД".

01.12.2015
annzo
1169
остання редакція 01.12.2015
annzo

Міжнародна конференція "Let's do it! Країн учасниць Східної співдружності"

ЕКО КНТЕУ

Для покращення екологічної ситуації Київський Молодіжний центр разом із міжнародним рухом Let`s do it! та його представництвом в Україні провели міжнародну конференцію  «Let`S Do It! Країн-Учасниць Східної Співдружності».

В заході приймало участь близько 300 екологічних лідерів національних соціальних проектів з різних країн. Наприклад, України, Грузії, Росії, Азербайджану тощо.

З метою обміну досвідом та стратегічної розробки плану дій щодо поводження з відходами та активізації молоді в країнах-учасницях на 2016-2018 роки, також був запрошений ЕкоКлуб КНТЕУ.

Після вступного слова організаторів та перших осіб була розглянута тема масштабування соціальних проектів до рівня міжнародних. Ідея створення  Світового руху  Let’s Do It!  та звернення засновника Райнера Нильвака (телеміст: Естонія, Таллін – Україна, Київ).

Велику кількість статистичних даних стану навколишнього середовища в країнах Східної співдружності та питання ефективності системи управління та поводження з відходами висвітлила Олександра Максимова, координатор організації Let’s Do It! Росії. Також, вона розповіла витоки та відповіла на питання, що ж саме спонукало до появи руху Let’s Do It!

Важливість активізації світової громади у вирішенні екологічних проблем та структуру міжнародного екологічного руху Let’s Do It!: місію, цілі та завдання було висвітлено спікером - Катрін Кург, координатором з питань міжнародного розвитку Let’s Do It! , Естонії.

В той час, Дар’я Ровба, регіональний координатор країн Східної співдружності Let’s Do It! з Великобританії розповіла про актуальність створення взаємодії країн учасниць Східної співдружності для реалізації соціальних екологічних проектів.

А далі, до уваги всіх присутніх були представлені ще велика кількість проектів Let’s Do It! та телемости з іншими країнами.

Учасники конференції залишись дуже задоволені проведеним заходом.

«Був продемонстрований високий рівень професіоналізму, починаючи з організації заходу і закінчуючи рівнем підготовленості спікерів. Всі учасники були відкриті та готові поділитися своїм безцінним досвідом з колегами» - сказала одна із вдячних учасниць конференції.

ЕкоКлуб також приєднується до подяки всім організаторам міжнародної конференції «Let`S Do It! Країн-Учасниць Східної Співдружності». Ми підтримуємо думку спеціалістів та експертів, закликам не бути байдужим до розвитку екологічного сектору та приймати учать в таких представницьких форумах.

Замислюйтесь та думайте, що відбувається навколо нас. Не мисліть тільки в рамці свого світогляду!

Бабич Евгенія

29.11.2015
annzo
327
остання редакція 30.11.2015
annzo

Акція з нагоди відзначення Міжнародного дня відмови від паління

ЕКО КНТЕУ

26 листопада 2015 року в А-холі головного корпусу активістами РСС КНТЕУ та ЕкоКлубу було проведено спільний захід присвячений Міжнародному Дню відмови від паління. День відмови від паління, що відзначається щорічно в третій четвер листопада, був встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році.

Активісти залучали всіх присутніх до акції, обмінювали цигарку на цукерку, на великому екрані показали тематичний фільм та роздали листівки з цікавою та приголомшливою інформацією про паління, а також, в рамках Міжнародного дня відмови від паління, в стінах університету відбулась лекція-дискусія «Електронні сигарети і кальян: міфи та реальність». Спікером якої був Костянтин Красовський, завідувач відділу контролю над тютюном Інституту стратегічних досліджень Міністерства охорони здоров’я України.

Мета заходу – сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний  вплив тютюну на здоров’я.

В Україні курять 40% громадян, старших за 15 років. Це близько 19 млн осіб. Із них 34% - завзяті курці. Щороку в нашій країні помирають від наслідків куріння близько 100 тис. людей. Ті, хто почав палити до 15 років, уп’ятеро частіше помирають від раку легенів.

Розглянемо статистику опитаних в КНТЕУ, що вказана нижче.

За даними діаграм, а також іншої інформації про опитуваних, яка не увійшла до висвітлених даних, можна зробити висновок, що сумна статистика в Україні підтверджується. Серед студентів - вчорашніх випускників шкіл, вже близько 60% палять відкрито. За останні 5 років кількість жінок курців збільшилась втричі. В нашому випадку, серед опитаних, відсоток жінок-курців не такий великий, але порівнюючи статистичні дані за минулий рік – відчувається негативна тенденція до збільшення.

         Ще, велику роль у свідомості кожного громадянина відіграє законодавча база з приводу питання про заборону паління. На жаль, близько 80% опитаних не знають про те, що в українському законодавстві передбачені нормативно-правові акти про паління.

         І, наостанок, хто все ж змінив свою думку, та хоче зберегти своє здоров’я 10 порад тим, хто кидає палити:

1. Це важко тільки на перший погляд, поки ви дивитеся через призму шкідливої звички

Як тільки ви розглянете факти, пов'язані з курінням — ви будете раді позбавити своє життя від цієї залежності. Переконуйте самі себе відмовитись від куріння, вірте своїм переконанням, удосконалюючи, таким чином, свій внутрішній світ.

2. Подивіться на відмову від куріння, як на безцінний дар самому собі

Відмовляючись від цієї звички, ви даруєте собі здорове тіло, краще життя, високу самооцінку. Загорніть все це в красиву упаковку, подивіться, як вона безцінна і прийміть із вдячністю від самого себе.

3. Призначте конкретну дату

«Завтра», «з понеділка», «наступного тижня» — не годиться. Сприймайте це, як погашення обов'язкової фінансової заборгованості, тобто, так само серйозно. Перестаньте годувати себе сніданками — вони ніколи не наступають. Призначте конкретне число, зберіть залишки волі в кулак і поставте крапку. Назавжди.

4. Не шкодуйте про це

Відмова від куріння може здатися величезною втратою. В душі буде відчуття порожнечі і розчарування. Не піддавайтеся цьому, це провокації! Насправді ви викидаєте зі свого життя сміття. Ви рятуєтеся від того, що принесло вам багато шкоди і великі фінансові втрати. Це те, що забрало у вас дорогоцінні хвилини, витрачені в курилці. Не дозволяйте більше своїм органам служити сховищем нікотину і бути сміттєвим баком для недопалків. Тіло — це храм душі, піклуйтеся про нього і пам'ятайте: у здоровому тілі — здоровий дух!

5. Залишайтеся на позитиві

Адже це одне з найкращого, що ви можете зробити в житті. Чому вас взагалі засмучує той факт, що ви ніколи більше не будете труїти себе гидотою, нав'язаною «модою» ?!

6. Відмова від куріння насправді заслуговує поваги

Викресліть куріння будь-якою ціною зі свого життя. В результаті ваші близькі люди і ви самі отримаєте дуже великі переваги.

7. Вивчіть, нарешті, склад сигарет

Папір, бутан, кадмій, чадний газ, гексамін, клей, нікотин, амоній, метан, миш'як, ще раз чадний газ, метанол, фарба, формальдегід — подивіться значення всього цього в словнику. Запишіть великими буквами і повісьте туди, де будете часто це бачити.

8. Не виправдовуйте себе тим, що у вас багато стресів і проблем у житті, які змушують вас курити

Куріння — вже проблема. Ось побачите, як легко буде справлятися зі стресом без сигарет, адже нікотин пригнічує нервову систему. Без нього у вас підвищиться самооцінка, впевненість у собі і з'явиться більше енергії. Відмовившись від куріння і подарувавши собі ще одну хвилину життя, ви зробите щось значне, те, що набагато дорожче всіх грошей світу.

9. Набір ваги — черговий міф і провокація

Людина, що дотримується правильного харчування, навіть не помітить набір ваги на кілька грам. Але, за харчуванням все одно доведеться стежити, щоб не замінювати сигарети їжею. Найголовніше пам'ятаєте, — підвищення ваги викликає переїдання, а не відмова від куріння.

10. Займіть себе будь-якою справою, здатною утримати вас від думок про сигарети

Ваш мозок, відчуваючи гострий брак звичних для нього інгредієнтів, буде провокувати вас закурити, в будь-який відповідний для цього момент. Так що займіть себе чим завгодно, лише б не думати про свою звичку, наприклад, спортом. До речі, це найкраща ідея.

         Дихайте вільно та будьте здорові!

Бабич Євгенія

25.11.2015
annzo
1463
остання редакція 28.11.2015
annzo

Проведення конкурсу серед школярів на кращий проект "Подаруй друге життя"

ЕКО КНТЕУ

13 - 20 листопада 2015 року ЕкоКлуб КНТЕУ провів конкурс серед школярів на кращий проект " Подаруй друге життя" приурочений до відзначення Міжнародного Дня вторинної переробки. Впродовж усього часу учні старанно готувались та виконували своє завдання.

Кращі роботи були нагоджені пам'ятними подарунками. ЕкоКлуб вважає, що заохочення до екологічної політики та ознайомлення суспільства з проблемами сьогодення, необхідно починати з молодших поколінь. 
Ми висловлюємо велику вдячність учням та класному керівнику за допомогу в проведенні акції!

20.11.2015
annzo
289
остання редакція 16.12.2015
annzo

Проведення тематичної лекції для школярів

ЕКО КНТЕУ

12 листопада 2015 року активісти ЕкоКлубу КНТЕУ відвідали гімназію № 39 імені гетьмана України Богдана Хмельницького, та прочитали тематичну лекцію "Збереження екосистеми та навколишнього середовища", приурочену до Всесвітнього Дня Енергозбереження. 

Охорона навколишнього середовища - це одна з найважливіших проблем сьогодення, і починати виховувати суспільну екосвідомість необхідно саме з раннього віку.

Учні 6 класу з інтересом слухали лекцію. ЕкоКлубівці розказали про види екосистем, наслідки та шляхи вирішення проблеми. Всі основні моменти з цього хвилюючого питання були розглянуті та представлені до уваги школярів. Також учні мали змогу вислосити свою думку щодо теми, яку розглядали на лекції.

У кінці лекції активісти ЕкоКлубу запропонували дотримуватись найпростіших правил у повсякденному житті, які дозволять зберегти екосистему та економніше споживати природні ресурси:

1. Поміняйте лампочкуЯкщо кожна сім'я в країнах СНД замінить одну звичайну лампочку в домі на люмінесцентну енергозберігаючу, то це призведе до зниження рівня забруднення навколишнього середовища аналогічного видаленню з доріг мільйона автомобілів. Використання LED-лампочок виявиться ще корисніше. У випадку, якщо вам не подобається світло таких ламп, можна поставити їх хоча б у ті місця, де світло потрібне рідко - в комору, на балкон і т.п.

2. Вимикайте комп'ютер на нічТим, що ви вимкните комп'ютер, а не залишите його в сплячому режимі, ви можете заощадити до 40 ват електроенергії на добу. Якщо ви не хочете вранці чекати завантаження комп'ютера, то чому б йому не завантажуватися поки ви вмиваєтеся?Або ж можна поставити його на автоматичне включення за пару хвилин до часу, коли ви прокидаєтеся.Те ж саме стосується й інших електричних приладів - все краще вимкнути повністю.

3. Використовуйте обидві сторони паперуНе варто забувати про те, що у кожного аркуша дві сторони і в більшості випадків не буде проблемою, якщо ви роздрукуєте на обох сторонах. Або ж другу сторону можна використовувати просто для особистих нотаток. Для того, щоб швидко і просто скоротити кількість використовуваного паперу удвічі, налаштуйте свій принтер на друк з обох сторін за замовчуванням.

4. Не включайте духовку заздалегідьЯкщо ви не печете хліб і не робите якусь випічку, не підігрівайте заздалегідь духовку. Просто включайте її, коли покладете усередину їжу, яку потрібно спекти. При перевірці готовності, не відкривайте зайвий раз дверцята, подивіться через віконце - це збереже температуру всередині і заощадить енергію, необхідну для її відновлення після відкриття дверцят.

5. Віддавайте скло на переробкуПри переробці скла, рівень забруднення повітря зменшується на 20%, а рівень забруднення води на 50%. А от не перероблене скло може розкладатися мільйони років.

6. Використовуйте екологічні пелюшки. За статистикою, до того часу, коли дитина навчиться самостійно ходити в туалет, батьки використовують від 5,000 до 8,000 підгузників, а це створює кілька тонн сміття щороку. У разі ж, якщо ви будете використовувати пелюшки або інший більш екологічний матеріал, шкоди для планети буде набагато менше.

7. Сушіть випраний одяг на сонціДосить повісити мотузку для сушіння білизни і замість використання сушарки пральної машини вішати одяг після прання туди. Ваш одяг збереже свої кольори, і заодно ви заощадите гроші на рахунку за електрику. А ваша улюблена футболка прослужить довше.

8. Ставайте вегетаріанцем раз на тиждень. Всього лише одне блюдо без м'яса на тиждень у вашому раціоні вже допоможе планеті і вашому здоров'ю. Наприклад, для виробництва 500 грам яловичини необхідно 2500 літрів води. Крім того, таким чином ви допоможете зберегти дерева.

9. Періть в теплій воді. Якщо все домогосподарства країн СНД при пранні будуть замість дуже гарячої води використовувати просто теплу, це може зберегти кілька десятків тисяч барелів нафти на день. Крім того, розумно не прати брудні речі відразу, а почекати, щоб при пранні завантажувати пральну машинку повністю.

10. Використовуйте на одну серветку менше. В середньому за рік кожен американець використовує 2,000 серветок - близько 6 кожен день. Якби кожен використовував всього на одну серветку менше в день, за рік було б витрачено на півмільярда кілограм серветок менше.

11. Вимикайте світло. Завжди вимикайте світло при виході з кімнати, якщо там встановлена ​​лампа розжарювання. У разі флуоресцентних ламп роль грає кількість включень і виключень, тому їх варто відключати лише у випадку, коли ви виходите з кімнати більш ніж на 15 хвилин.

12. Віддавайте газети на переробку. У країнах СНД щодня друкується кілька мільйонів газет. Більше 70% з них врешті-решт просто викидається в сміттєвий ящик. Якщо ж ви відправите на переробку всього одну газету на тиждень, це вже допоможе заощадити безліч дерев.

13. Упаковуйте креативно. Подарункові упаковки, пакети або ж яскравий кольоровий папір цілком можна використовувати повторно. А якщо додати старі карти, журнали, газети або навіть матеріал непотрібного одягу, то можна зробити щось дійсно оригінальне та цікаве. Крім того, що повторне використання буде корисно навколишньому середовищу, така обгортка сподобається і одержувачу подарунка.

14. Купуйте менше води в пластикових пляшках. Близько 90% пластикових пляшок не переробляється, а їх розкладання займе тисячі років. Простий вихід - використовуйте одну пляшку багато разів, це допоможе навколишньому середовищу, вашому гаманцю і можливо навіть здоров'ю. Можна також використовувати фільтри для води, очищена таким чином вода навряд чи поступиться по чистоті тієї, що продається в пластикових пляшках.

15. Замініть ванну прийняттям душу. Спробуйте протягом одного тижня не набирати ванну і замість цього приймати душ. Зазвичай для ванної потрібно в два рази більше води, ніж іде під час прийняття душу. Знову ж таки, ви не тільки зменшите кількість води, що витрачається, але й заплатите менше за комунальні послуги.

16. Чистіть зуби із закритою водою. Швидше за все, вам про це вже говорили, але ви все одно не закриваєте воду, поки чистите зуби. Ви зможете заощадити до 19 літрів води на день.Те ж саме стосується й миття посуду, деякі дії в цьому процесі теж не вимагають постійного потоку води.

17. Полагодьте труби у ванній. Місце в трубі або крані у ванній, звідки капає вода, може бути не заважати, проте уявіть скільки води таким чином витече за рік. А якщо таке місце не одне? Просто полагодите труби, і це вже допоможе планеті.

18. Приймайте душ менше часу. Провели під душем на 2 хвилини менше - заощадили близько 38 літрів води. Якщо б кожен житель приймав душ на дві хвилини менше, можна було б заощадити кілька мільярдів літрів води в рік.

19. Посадіть дерево. Це корисно як для повітря, так і для землі. Дерево буде не тільки красиво виглядати, а й, можливо, збільшить вартість ділянки при продажу. Можна зробити це традицією і, наприклад, садити по одному дереву для кожного члена сім'ї раз на рік.

20. Використовуйте "круїз-контроль" в автомобілі. Якщо у вашій машині є функція круїз-контролю, то нехай вона робить свою справу. З нею автомобіль буде їздити на 15% ефективніше. Адже ви заплатили не просто за додаткову кнопку на панелі. А з урахуванням нинішніх цін на паливо, можна ще й пристойно заощадити.

21. Вживане не означає погане. Подумайте про купівлю речей з рук. З іграшок, велосипедів, роликових ковзанів та інших розмірних речей діти швидко виростають. Магазини секонд-хенд зазвичай продають подібні речі у відмінному стані, тому що вони використовуються не надто довго. Туди ж їх можна і продати після того, як вони вже не знадобляться.

22. Купуйте місцеве. Уявіть, наскільки забруднюється навколишнє середу від того, що продукти харчування довозять з інших регіонів чи країн у ваші місцеві магазини. Тому при можливості намагайтеся підтримувати і купувати продукти, вирощені у вашому регіоні або місті. Таким чином, кількість викидів парникових газів може помітно зменшитися.  

23. Змініть температуру в будинку. Якщо ви користуєтеся опаленням і кондиціонером, понизьте температуру всього на один градус взимку і підвищте її на один градус влітку. Кожен градус може заощадити до 10% енергії.

24. Одягайтеся замість обігрівання. Замість включення обігрівача на максимальний рівень, просто одягайтеся взимку тепліше. Вовняні шкарпетки або в'язаний светр не тільки заощадять енергію, але ще й допоможуть відчути, пору року на вулиці.

25. Носіть з собою власну кружку. Якщо ви починаєте свій ранок з чашки підбадьорливого кави або любите чай в кав'ярнях протягом дня, є спосіб не брати звідти кожен раз новий стаканчик, щоб відразу ж його викинути. Спробуйте купити кухоль, яка підходить для багаторазового використання, і брати з собою її. У більшості кав'ярень вам із задоволенням наллють каву у власну кружку.

26. Об'єднуйте поїздки по справах. У разі якщо вам доводиться часто їздити кудись по справах чи з дорученнями, є спосіб заощадити як паливо, так і час. Багато що з цього може почекати пару днів. Просто замість того, щоб постійно кудись їздити, складайте список справ і потім виділяйте час на поїздки один раз на тиждень.

27. Запишіться в бібліотеку. Замість того, щоб купувати книги в магазинах, можна просто записатися в бібліотеку і брати їх звідти. Бібліотечні книги далеко не завжди в поганому стані, та й паперу можна заощадити дуже багато. Інший варіант - купити електронну читалку. Це може бути дорого, але витрати швидко окупляться.

28. Звертайте увагу на упаковку. Близько 33% того, що ми викидаємо на звалища - це упаковка. Намагайтеся не купувати продукти з кількома шарами упаковки, якщо було б достатньо одного. Таким чином, ви підтримаєте виробників, які завдають меншої шкоди навколишньому середовищу.

29. Використовуйте маркери, коли приходять гості. Іноді в суєті розмов і розваг в гостях можна втратити свою одноразову чашку або тарілку серед абсолютно однакових предметів посуду, і в результаті доведеться взяти нову. Є простий спосіб витрачати менше пластмасового посуду - залиште маркер поряд зі столом і нехай гості помітять свої чашки і тарілки. Це заняття може стати розвагою вже саме по собі.

30. Віддавайте старі мобільники на переробку. В середньому на сьогоднішній день один мобільний телефон використовується близько 18 місяців, і таким чином на звалищі щорічно виявляється близько 130 мільйонів телефонів. Частини телефону і батареї з часом будуть випускати токсичні елементи в навколишнє середовище. Тому краще знайдіть місце, де приймають телефони для подальшої екологічної переробки.

31. Підтримуйте ваш автомобіль в хорошому стані. Цим можна не тільки продовжити термін його служби, а й значно зменшити рівень забруднення навколишнього середовища. Хороший стан двигуна, чисті повітряні фільтри, накачані шини і т.п, можуть значно підвищити продуктивність автомобіля.

32. Віддавайте непотрібні вішалки. Часто вішалки для одягу бувають зроблені зі сталі, яку дуже складно якось переробити. Тому замість того, щоб викинути стару вішалку, віддайте її знайомим або, наприклад, в хімчистку, де вона може бути дуже до речі.

33. Віддавайте на переробку алюміній. На створення 20 алюмінієвих банок з перероблених старих витрачається стільки ж енергії, скільки на створення однієї абсолютно нової.

34. Працюйте віддалено.Якщо є така можливість, спробуйте домовитися з керівником, щоб вам дозволили працювати з дому якусь частину тижня. Це може не тільки заощадити гроші або паливо, але і дозволить вам іноді працювати в кращому оточенні.

35. Вирощуйте кімнатні рослини. Вони не тільки прикрасять кімнату, але і посприяють очищення повітря і більшій кількості кисню в будинку. Крім того, можна подарувати їх друзям замість зрізаних квітів і тоді, можливо, друзі самі почнуть їх вирощувати.

36. Використовуйте сірники замість запальничок. Запальнички зроблені з пластика і в більшості своїй є одноразовими, тому щорічно на звалищах їх виявляється більше мільярда одиниць. Сірники, зроблені з дерева, в цьому плані менш шкідливі, але ще більш екологічним вибором стануть картонні сірники, які часто робляться з переробленого паперу.

37. В магазин зі своїм пакетом. Розумно не купувати нові пакети кожен раз, роблячи закупи в магазині, а взяти з собою свої - навіть один не викинутий пакет вже допоможе навколишньому середовищу. Як відомо, поліетиленові пакети сьогодні є одними з головних забруднювачів в наших містах.

38. Віддавайте речі. Перш ніж щось викинути, подумайте, чи не потрібна ця річ кому-небудь ще. І навіть якщо вона не потрібна тим, кого ви знаєте, цілком можливо, що їй будуть раді в якій-небудь благодійної організації.

39. Користуйтеся послугами автомийок. Професійні автомийки зазвичай більш економні у використанні води, ніж самі водії, а результати звичайно не сильно відрізняються. Таким чином, можна заощадити велику кількість води.

40. Ні пластиковим пакетам! Щороку в світі використовується 500 000 000 000 пластикових пакетів. Вони не розкладаються і найчастіше виявляються в океанах, а згодом можуть виявитися і в шлунках морських мешканців. По можливості намагайтеся використовувати багаторазові сумки з переробленого або краще паперові.

41. Користуйтеся електронними квитками. Ціна створення одного паперового квитка приблизно $ 10, а у випадку з електронним квитком витрачається лише $1 В найближчому майбутньому всі авіакомпанії світу перейдуть на електронні квитки, а поки вибирайте їх самі, якщо у вас є можливість зробити такий вибір.

42. Завантажуйте програми з інтернету. Безліч програм доступно як на компакт-дисках, так і для скачування онлайн. При виборі іншого способу отримання програми можна було б уникнути витрати 30000000000 дисків, які продаються і опиняються на звалищах щороку. Крім того, якщо ви скачаєте програму, то завжди зможете повторити це в майбутньому, що не завжди доступно при купівлі диску.

43. Відключайте зарядний пристрій. Не потрібно залишати зарядний пристрій у розетці, коли нічого не заряджається. Багато хто не знає, що недостатньо просто відключити сам пристрій (телефон, ноутбук і т.п.), потрібно обов'язково висмикнути його з розетки, тому що електрика при цьому все одно витрачається.

44. Ходіть пішки. Якщо ви завжди їздите на машині, заведіть звичку раз на тиждень замість поїздки на автомобілі сходити кудись пішки. Наприклад, це може бути один похід на роботу або в магазин. Крім іншого ви ще й зміните обстановку.

45. Використовуйте ганчіркові серветки. Замість одноразових паперових серветок, можна придбати ганчіркові. Вигода в тому, що їх можна прати. Так можна заощадити і гроші на серветки і папір. Те ж саме стосується паперових і ганчіркових носових хусток.

46. ​​Підвези колегу. На жаль, в більшості випадків люди їдуть на роботу в машині одні, тобто зазвичай ще 3 місця порожні. Спробуйте домовитися з колегою або колегами, які живуть недалеко, що ви їх підвезете. Ви не тільки зменшите кількість виділених в атмосферу парникових газів, а й можете отримати цікавих попутників.

47. Платіть за рахунками онлайн. За деякими підрахунками, якби всі платили за комунальні та інші послуги в інтернеті замість використання паперових квитанцій, можна було б зберегти кілька десятків мільйонів дерев на рік.

48. Користуйтеся інтернет-банкінгом. Банки на території СНД поки не замислюються про це, але можна було б заощадити значні ресурси, якщо б всі їхні клієнти користувалися інтернет-банкінгом замість паперової бюрократії. Крім того, теоретично допомогли б навколишньому середовищу ще й тому, що людина не їздить у відділення банку.

49. Використовуйте акумуляторні батареї. Десятки мільярдів батарей виробляються і продаються щороку і багато з них - одноразові. При цьому переробляється зовсім невелика частина з них. Купуйте зарядний пристрій і пару акумуляторних батарей, вони дорожче, але окуплять себе через кілька місяців використання.

50. Діліться цими порадами. Запам'ятайте те, що ви прочитали, застосуйте в житті те, що можете, і розповідайте своїм знайомим. Навіть одна людина може внести великий внесок, а якщо ми будемо передавати один одному ці відомості, то такими невеликими кроками довкіллю буде надана неоціненна допомога.

Пам'ятайте: природа може все: нагодувати хлібом, напоїти зі своїх джерел, здивувати своєю красою. Природа подбає про нас. Наша задача - подбати про неї. Тому святий обов'язок охорони природи лягає на плечі всіх тих, хто їсть хліб, п'є воду, пишається  красою природи.

ЕкоКлуб нагадує, що проблема енергозбереження набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною - три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.

Бабич Евгенія

13.11.2015
annzo
851
остання редакція 13.11.2015
annzo

МІЖНАРОЖНИЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

ЕКО КНТЕУ

       11 листопада за ініціативи міжнародної екологічної мережі  SPARE  оголошено Днем енергозбереження.

Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE у Казахстані. А вже в листопаді 2008-го світ відзначив перший День енергозбереження.Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн. Основна мета свята - привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.

ЕкоКлуб нагадує, що проблема енергозбереження набагато глибше, ніж може здатися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища. Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною - три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в побуті фактично повсюдно.

Енергозбереження в побуті

Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:

 1. Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
 2. Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
 3. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
 4. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.

Заощаджуємо гарячу воду

 1. Закривати воду, якщо не користуєтеся водою тут і зараз. Немає нічого складного в тому, щоб закрити кран під час гоління, чищення зубів, зняття шкірки з овочів і фруктів. Якщо простіше не думати про це – варто встановити електронний змішувач. Тоді вода литиметься лише тоді, коли хтось підноситимете руки або посуд.
 2. Ощадливіше користуватися змішувачем у вигляді ручки, ніж стандартними двома кранами. Можна встановити комфортну температуру, вмикати та вимикати кран одним рухом, а не крутити крани щоразу, марно витрачаючи воду та гаючи час.
 3. Необхідно стежити за станом сантехніки та вчасно ремонтувати її. З крану, що протікає, щомісяця виливаються сотні та тисячі літрів води. Це дорівнює кільком ваннам.
 4. Якщо в будинку центральне водопостачання, то варто встановити лічильники на воду, як гарячу, так і холодну. Інакше людина сплачуватиме з власної кишені за кожен прорив на трасі або за сусіда, який не відремонтував свій кран.
 5. Приймати душ економніше, ніж ванну. Через насадки, які розпилюють воду, витратиться у кілька разів менше води.
 6. Для заощадження води під час миття посуду варто встановити подвійну раковину. Тоді можна мити посуд в одній частині, а полоскати – в іншій.
 7. Не рекомендується розморожувати продукти – м’ясо, рибу - під струменем. Це не лише марне витрачання води та тепла, але й знищення корисних речовин продуктів.
 8. Слід використовувати побутові прилади, які заощаджують працю, час та ресурси. Наприклад, автоматичні пральні машини, посудомийні машини тощо.
 9. Необхідно перекривати вентиль для води, якщо приміщення залишають на кілька днів.

Заощаджуємо електроенергію

 1. Вимикати світло, якщо ніхто не знаходиться у кімнаті.
 2. Використовувати енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
 3. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
 4. Енергозберігаючі побутові прилади мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
 5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
 6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
 7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожуйте ці прилади. Треба стежити за тим, щоб дверцята були щільно закритими.
 8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник. По-перше, гаряча каструля змусить холодильник працювати інтенсивніше, а по-друге, вона нагріє інші продукти, і вони можуть зіпсуватися.
 9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
 10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що зберігає як газ, так і електроенергію.
 11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.

Заощаджуємо тепло і газ

 1. Тепловий лічильник в квартирі, що підключена до центрального опалення, дає змогу відслідкувати скільки тепла ви отримали та платити тільки за цю кількість.
 2. Термостатичний вентиль на радіатор дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.
 3. Розмір опалювального приладу повинен відповідати розміру приміщення, що отоплюється і його слід вимикати, якщо нікого немає в будинку.
 4. Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом чи декоративними панелями.
 5. Система “тепла підлога” – спосіб підвести тепло саме туди, де воно найбільше потрібно. Наприклад, під робочий стіл або на ділянку підлоги, де ходять мешканці.
 6. Перед початком кожного опалювального сезону слід перевіряти систему. Варто усунути повітряні пробки, відремонтувати місця можливого протікання, звертаючи особливу увагу на місця з’єднань частин системи. Це дозволить уникнути проривів  під час експлуатації системи у холодний період.
 7. Газову колонку або бойлер, які відпрацювали 15-20 років, варто замінити, бо з часом ці пристрої втрачають ефективність.
 8. Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати. Найбільш доступний варіант, який може обрати кожен - утеплити вікна поролоновими смужками, підтягнути дверні петлі та додатково оббити самі двері, задути монтажною піною місця виходу та входу труб з оселі.
 9. Вікна з подвійним або потрійним заскленням у кілька разів зменшують втрати тепла.
 10. Необхідно підвищити теплоізоляцію вхідних дверей, звертаючи увагу на низ, верх та бічні стики між дверима і стіною.
 11. Щільні штори допомагають утримувати тепло в оселі, але заважають надходженню тепла з радіаторів.
 12. Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.
 13. Модернізація системи вентиляції, а саме рекуперація тепла, – це реальний спосіб економії.

Зменшення втрат тепла шляхом утеплення

 1. Утеплення огороджувальних конструкцій. Огороджувальні конструкції – це стіни, фундаменти, стелі, горища, підвали тощо. Використовуйте для їхнього утеплення такі матеріали, як пінополістирол, екструзійний пінополістирол, мінераловатні плити, базальтові плити, енергозберігаючі фарби. Непоганий варіант – спеціальні кількашарові системи утеплення.
 2. Утеплення конструкцій, які відкриваються. Це вікна, кватирки, двері, балкони. Встановлюйте двокамерні склопакети у вікна та на балконах. Коли будете замінювати вхідні двері, підганяйте їх за розміром та утеплюйте усі стики. Старі двері можна використати як додаткові (подвійні двері), якщо це конструктивно можливо.
 3. Встановлення індивідуальних (модульних) теплових пунктів з регулюванням кількості теплоносія, який подається. Після якісних утеплювальних робіт може виявитися, що вам просто не потрібна та кількість тепла, яку постачає централізована мережа. І тому ви знову будете випускати тепло назовні, але тепер не через протяги, а через відкриті вікна. Цю проблему допоможе вирішити встановлення термостатичного вентиля на радіатор, який дозволить контролювати температуру в будинку, квартирі або окремій кімнаті Як його поставити ­– читайте у відповідному розділі.

11.11.2015
annzo
796
остання редакція 11.11.2015
annzo

IV Міжнародний форум Green Mind

ЕКО КНТЕУ

Уже вкотре, активісти Еко клубу КНТЕУ відвідали Торгово-промислову палату України, задля допомоги в проведенні IV Міжнародного форуму Green Mind.

  В рамках форуму, який тривав два дні (27-28 жовтня), студенти відвідали низку заходів: пленарні сесії, семінари-тренінги, прес-конференції, засідання «за круглим столом».

  27 жовтня активісти мали змогу бути присутніми на одних з основних пленарних сесій:

 1. «Зміни до Стратегії екологічної політики України проект Національного плану дій на 2016-2020 рр.»
 2. «Національна стратегія наближення (апроксимізація) законодавства України до права ЄС у сфері охорони довкілля».

Доповідачами стали керівники та ключові експерти проекту Секторальної бюджетної підтримки, проекту ЄС, а також начальник відділу стратегічного планування та наукової діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України. На сесії були висвітлені основні питання сектору «Навколишнє середовище» на рівні нормативно-правової бази України, а саме: проект оновлення Стратегії екологічної політики України, директиви ОВНС, СЕО та відповідні проекти законів України, а також секторів «Управління відходами та ресурсами» та «Зміна клімату».

   Ось як прокоментував учасник пленарної сесії «Модернізація виробництва: економічні стимули, інновації, інвестиції, діяльність міжнародних проектів та фінансових установ»:

«…дуже цікаво було послухати доповіді представників різноманітних фірм та організацій, які зараз займаються інноваційною діяльністю у сфері екологічного розвитку. Особливо хотілося б відзначити доповідь представника Банку реконструкцій та розвитку, німецького підприємця Жана Баха, з його технологією безвідходного виробництва тепла та електропромисловості. Вони всі демонстрували дуже визначні технології та мають за плечима не малі досягнення. Найголовніше, слова німецького представника: "потрібно не боятися, а робити. Не намагатися триматися на своїй технології, а йти далі. Створити екологічний механізм для виробництва, не зупинятися, розвивати це. Немає межі у вдосконаленні світу."

28 жовтня студенти відвідали розширене засідання Комітету з питань моніторингу та звітності, верифікації та акредитації (MRV) в системі торгівлі дозвільними одиницями на викиди парникових газів відповідно до Директиви 2003/87/ЄС (СТВ). За круглим столом обговорювали основні питання, щодо нововведень директиви та подачі заяви до уряду, відносно деяких пунктів, було представлено проекти, які відповідали вимогам директиви, а саме очисні споруди, вдосконалення виробництва та досягнення у дослідженні питань зменшення забруднення. Дана зустріч стала основою для продовження роботи представників галузей над проектом по вдосконаленню екологічності підприємств та виробництв.

Важливим, не тільки для представників українських та зарубіжних експертів, було проведення семінару-тренінгу «Екологічна та органічна сертифікації: вимоги для виробників і експортерів» та круглого столу «Експорт до країн ЄС: екологічний аспект».

На даних заходах було висвітлено важливі питання програми екологічного маркування в Україні згідно ДСТУ ISO 14024:2002, а саме: процедура сертифікації товарів, послуг, процедура оцінки відповідності, знаки екологічного маркування та переваги екологічно сертифікованої продукції, визначеної знаком екологічного маркування.

Як висновок, хотілося б зазначити, що даний проект закладає фундамент для кращого майбутнього. Цього можна досягти, розвиваючи не тільки економічний сектор та систему технічного регулювання, а й розвиток природоохоронного середовища, підтримуючи ініціативи з розвитку «зелених моделей» - альтернативні види палива, технології більш чистого виробництва, органічного господарювання тощо.

І як вже було неодноразово сказано організаторами форуму: «На державу покладається відповідальна місія по стимулюванню таких прогресивних кроків. Але цього не достатньо. Все залежить від кожного з нас!».

Еко клуб КНТЕУ приєднується до вищезазначених слів та висловлює подяку всім організаторам та учасникам форуму Green Mind за можливість продемонструвати досягнення, отримати відповіді на важливі питання сьогодення та сприяти подальшому розвитку в Україні екологічно орієнтованого суспільства!

Евгенія Бабич

28.10.2015
annzo
298
остання редакція 28.10.2015

Всесвітній день продовольства

ЕКО КНТЕУ

З нагоди святкування Всесвітнього дня продовольства, що відзначається щорічно 16 жовтня, представниками Еко клубу в холі А корпусу була проведена акція.
Всесвітній день продовольства був проголошений в 1979 році на конференції Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН. 
Всесвітній день продовольства _ 2015 пройшов під девізом: "Соціальний захист та сільське господарство: розриваючи порочне коло сільської убогості".


Головна мета акції - підвищення рівня обізнаності населення щодо продовольчої проблеми, що існує в світі, привід замислитися над тим, що зроблено, і що ще належить зробили для вирішення глобальної проблеми - позбавлення людства від голоду. 
До уваги слухачів були представлені статистичні дані, щодо кількості голодуючих у світі,відповідний перелік країн,тематичний фільм та інші шокуючі факти. 
Оскільки, наразі більшість країн всерйоз перейнялись долею 1 млрд голодуючих жителів Азії та Африки, вчені розробляють спеціальні продукти харчування, а фінансисти використовують новітні технології для збору коштів. 

Еко клуб КНТЕУ вважає, що всі прагнення донести до суспільства відомості про глобальні потреби не марні, адже такі тематичні акції змушують кожного замислитись не тільки про своє життя, та і про життя інших.

Бабич Евгенія

16.10.2015
annzo
261
остання редакція 16.10.2015

Акція з нагоди відзначення Всесвітнього дня захисту тварин

ЕКО КНТЕУ

Цей день покликаний звернути увагу людства на проблеми решти мешканців планети Земля. Щогодини з лиця Землі зникають безповоротно 3 види тварин. Щодня з лиця Землі зникають безповоротно понад 70 видів фауни і флори. За 25 останніх років біологічне різноманіття Землі скоротилося більш ніж на третину.

Всесвітній день тварин (англ. World Animal Day), який святкують щороку 4 жовтня, покликаний звернути увагу на ці й інші проблеми тварин. Ще 1931 року прихильники руху захисту природи на Міжнародному конгресі, що проходив у італійській Флоренції, враховуючи сумну динаміку розвитку відносин людини і природи, ініціювали встановити щорічний Всесвітній день захисту тварин, який вирішили відзначати 4 жовтня.

Дату проведення всесвітнього дня тварин вибрали не випадково. 4 жовтня — день пам'яті про Франциска Ассізького (віддав Богові душу 3 жовтня 1226 року), одного з найшанованіших у католицькій церкві святих. Франциска Ассізького вважають покровителем тварин, тому учасники конгресу зупинилися саме на цьому дні. Ідея проведення такого дня прижилася по всьому світу. Щорічно у різних країнах світу у Всесвітній день тварин товариства із захисту прав тварин проводять різноманітні акції.

КНТЕУ долучився до проведення всесвітньої акції. ЕкоКлуб КНТЕУ  запропнував розмісти власну фотографію з будь - якою тваринкою на сайті. Таким чином всі небайдужі допомогли звернути увагу на маленьких істот, які потребують захисту і турботи! Акція тривала з 4 по 11 жовтня 2015 року.

Дякуємо всім хто долучився до акції з нагоди відзначення Всесвітнього дня захисту тварин! Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім'я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи братам нашим меншим, ми допомагаємо собі!

12.10.2015
annzo
477
остання редакція 11.10.2015
annzo

Сіла батарейка? Утилізуй!

ЕКО КНТЕУ

На всіх елементах живлення можна побачити спеціальний значок - перечеркнутую урну. Він означає, що пристрій не можна викидати разом із побутовими відходами. Але на нього мало хто звертає увагу, через що на звалища щороку потрапляють тисячі тонн відпрацьованих батарейок і акумуляторів, яким там не місце. Ми розповімо, чому батарейки все-таки не можна викидати у смітник, і що з ними робити, коли вони відслужили свій термін.

Екологи стверджують, що одна відпрацьована батарейка забруднює до 20 кубометрів ґрунту. Враховуючи, що українці купують і викидають тонни акумуляторів на рік, обсяги шкідливих речовин, які вони виділяють на звалищах, дуже великі.

Елементи живлення містять ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець, цинк та інші метали. Потрапляючи на звалище, відпрацьована батарейка починає іржавіти, її корпус поступово руйнується, а важкі метали потрапляють у грунт і грунтову воду, а в разі пожежі на сміттєвому полігоні - і в повітря. Підземними струмками речовини з батарейок розносяться на десятки кілометрів і потрапляють в кореневі системи плодових дерев і посівних культур. Через це на нашому столі можуть виявитися продукти забруднені свинцем, цинком та іншими важкими металами. Ці елементи дуже погано виводяться з організму і накопичуються в ньому, негативно впливаючи на здоров'я. Той же свинець провокує захворювання мозку, а кадмій викликає рак.

Тому дуже важливо стежити за тим, щоб відпрацьовані елементи живлення потрапляли не в звичайну сміттєву корзину, а вирушали на переробку. Тим більше, що, крім вирішення екологічних проблем, правильна утилізація акумуляторів приносить і виробничу користь. Всі речовини в них речовини можуть бути використані повторно. Сама переробка відбувається в безвідходному режимі - батарейки на заводі спочатку сортуються залежно від їх типу, а потім відправляють на переплавку.

Як батарейки збирають за кордоном

Проблема утилізації відпрацьованих акумуляторів актуальна і для інших країн. У США, наприклад, на звалищах щорічно накопичується більше 100000 тонн відпрацьованих елементів живлення. У багатьох державах викид батарейок в звичайний сміттєвий контейнер заборонений і карається штрафами. Уряди підвищують екологічну грамотність людей і створюють умови для дотримання природоохоронного законодавства. У ЄС, США, Канаді, Австралії та інших країнах викинути батарейки можна мало не в кожному супермаркеті і магазині, а також просто на вулицях міст - для цього там стоять спеціальні контейнери.

Не забувають і виробників електроніки. У Європейському Союзі діють директиви, які регулюють вміст токсичних матеріалів в акумуляторах і зобов'язують компанії допомагати переробляти їх. Останні закладають вартість утилізації в ціну продукції, а отримані кошти спрямовуються на переробні підприємства в якості оплати.

У Сполучених Штатах діє схожа схема - вартість утилізації входить в ціну продукту. А в деяких магазинах і торгових мережах при здачі батарейок клієнту дають невелику знижку на придбання нового товару, компенсуючи тим самим його витрати на утилізацію.

Куди нести?

КНТЕУ піклується про екологічний стан середовища.Університет проводить постійний збір відпрацьованих елементів живлення. В головному корпусі університету встановлена спеціальна скринька, для того, щоб кожен міг викинути використані батарейки не у відро для сміття, а в цю скриньку. Після чого, їх вивезуть в спеціальні пункти утилізації, щоб вберегти кожного з нас від їхнього шкідливого впливу.

06.10.2015
annzo
1113
остання редакція 06.10.2015
annzo

V загальноуніверситетський збір макулатури

ЕКО КНТЕУ

24 вересня 2015 року на головній площі Київського національного торговельно-економічного університету було проведено V загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини (макулатури). Організаторами заходу стали ЕкоКлуб та РСС КНТЕУ за підтримки ректорату університету.

Всі виручені кошти отримані від реалізації макулатури, будуть передані на лікування співробітниці буфету в корпусі "А" Кульчицької Тетяни Йосипівни, в якої лікарі виявили рак. 

Ніхто не залишився байдужим, всі брали активну участь у цих заходах. За день було зібрано 1130 кг використаної паперової сировини.

Результати V загальноуніверситетського збору макулатури:

Факультети:
І – ФРГТБ – 402,1 кг
ІІ – ФЕМП – 326,1 кг
ІІІ – ФТТП – 84.7 кг

Відділи:
І – Відділ навчально-виховної роботи – 88 кг
ІІ – Господарчий відділ – 30 кг
ІІІ – Навчальний відділ. Сектор ліцензування – 12 кг

Студентські об’єднання:
І – Спортивний сектор РСС ФЕМП – 124,4 кг
ІІ – Гуртожиток №4 – 49 кг
ІІІ – Гуртожиток №3 – 38,6 кг  

Студенти:
І – Амєліна Ольга (ФЕМП 1-20) – 22,9 кг
ІІ – Головко Тетяна (аспірант,ФЕМП) – 16,6 кг
ІІІ – студенти 1 курсу 6 групи ФЕМП – 8,4 кг

Кафедри:
І – Кафедра технології та організації ресторанного господарства – 204 кг
ІІ – Кафедра товарознавства та експертизи харчових продуктів – 76,5 кг
ІІІ – Кафедра банківської справи – 39,5

Висловлюємо щиру подяку організаторам, учасникам та всім небайдужим, які допомагали у проведенні заходу!

24.09.2015
annzo
615
остання редакція 25.09.2015
annzo

День без автомобілів. Будь Велоактивним!

ЕКО КНТЕУ

Сьогодні, 22 вересня, в усьому світі відзначають День без машин. Цього дня автомобілістам пропонують бодай на день відмовитися від транспорту.

Цього дня по всьому світі проходять заходи, приурочені до Всесвітнього дня без автомобіля. Зокрема, усім пропонують пересісти з автомобілів на на більш екологічні види транспорту.

Традиція проводити День без автомобілів зародилася наприкінці минулого століття. В Україні вона поки не дуже поширена. Зазначимо, за оцінками експертів, 90% від сумарного обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферу припадає на автотранспорт.
Захід проводиться в різних європейських містах, щоб привернути увагу населення до зменшення використання приватних автомобілів у місті і цим же зменшити викид шкідливих газів до повітря. Під час цього заходу активно пропагується використання альтернативних видів транспорту, а саме громадського транспорту, велосипедів, роликів, пішої ходи тощо. Цього дня європейські міста зазвичай перекривають центральні вулиці для проїзду машин, влаштовують велопаради, вуличні ігри, ярмарки з метою показати, що місто без машин є комфортним для людей.Велосипед- найбільш раціональний і прогресивний міськмй транспорт.

Масове використання велосипеда сприяє вирішенню цілого комплексу проблем: екологічних, економічних та інфраструктурних. І студенти є тією суспільною категорією, яка найкраще адаптується до змін – відповідно, і до нового типу культури в нашому місті – вело культури.Масове використання велосипеда сприяє вирішенню цілого комплексу проблем: екологічних, економічних та інфраструктурних. І студенти є тією суспільною категорією, яка найкраще адаптується до змін – відповідно, і до нового типу культури в нашому місті – вело культури.

Закликаємо вас користуватися Ровером! КНТЕУ підтримує вело рух. На території ВУЗУ створені вело доріжки та вело парковка. Приєднуйтесь до вело руху!

Виносимо щиру подяку нашим велоактивістам!!!

22.09.2015
annzo
434
остання редакція 22.09.2015

"День пішохода"

ЕКО КНТЕУ

22 вересня 2015 на головній площі КНТЕУ була проведена тематична акція до Дня без автомобілів та Європейського дня пішоходів. 
Перед входом до А корпусу був встановлений пішоходний перехід із супутніми дорожніми знаками.

Щорічно, як і в інших країнах світу проводиться святкування Дня пішоходів, та і активісти ЕкоКНТЕУ провели свято під гаслом "місто як простір для людей, як простір для життя "

По статистиці кожну хвилину із контейнера сходить одна машина. Крім цього, більше 90% забруднення атмосфери приходиться на долю автотранспорту. При цьому темпи виробництва продовжують зростати, автомобіль знаходиться на третьому місці серед товарів, що найбільш рекламують. Через недодержання правил дорожнього руху, кожного дня автомобілі збивають на смерть більше трьох тисяч людей.
Активісти ЕкоКНТЕУ долучаються до цієї проблеми і застерігають всіх учасників дорожнього руху бути обачними!

Бабич Евгенія
 

22.09.2015
annzo
514
остання редакція 22.09.2015

Збережи озон - збережи землю

ЕКО КНТЕУ

З нагоди святкування Міжнародного дня охорони озонового шару 17 вересня 2015 року в холі А корпусу, студентами ЕкоКлубу була проведена тематична акція.
В рамках акції учасниками Еко було представлено тематичний фільм, листівки та плакат, на якому всі бажаючі могли написати свої думки з приводу важливого сьогодні питання: "чому ми повинні охороняти озоновий шар?"

Зміна клімату і руйнування озонового шару, що відбувається в останні десятиліття, найбільш чітко простежується в приполярних областях Землі. Проблема озону, як одного з малих газових компонентів атмосфери, що раніше становила інтерес лише для невеликого кола вчених, у цей час придбала глобальне значення. Така різка зміна пояснюється відкриттям того факту, що нормальний уміст озону в атмосфері перебуває під загрозою в результаті господарської діяльності людини.

Основні причини ослаблення озонового шару:
1. Викиди висотних літаків і ракет
2. Хлорофторовуглеці або фреони

Хочеться сподіватись, що проблема озонового шару навчить із більшою увагою й побоюванням ставитися до всіх речовин, що потрапляють в атмосферу в результаті антропогенної діяльності людини.

Долучайтесь до екологічної політики КНТЕУ і ми разом поборемо не тільки проблему змін клімату!

Бабич Евгенія

17.09.2015
annzo
943
остання редакція 17.09.2015
annzo

Фестиваль спорту та здоров’я: «Без меж»

ЕКО КНТЕУ

У перші сонячні вихідні серпня арт-пікнік Слави Фролової потішив активним відпочинком. Еко-клуб КНТЕУ відвідав пушкінський парк та взяв участь у фітнес-програмі. Всі бажаючі займалися інтенсивними кардіо і силовими тренуваннями, фолк-аеробікою, акро-йогою.

Крім цього, учасники Еко КНТЕУ відвідали низку лекцій та майстер-класів на теми здорового харчування. Особливо привернула увагу лекція експерта-психоаналітика Ганни Кушнерук «Життя з понеділка або чому у вівторок все залишається без змін». А поки діти гралися на ігровому майданчику чи брали участь у майстер-класах з ручної роботи, батьки мали змогу прослухати корисну інформацію про дитячу агресію від Міжнародного інституту глибинної психології.

Дводенний захід потішив не тільки спортом та ярмаркою Tut Use Sport & Games, майстер-класами та лекціями, а ще й запропонованими корисними товарами, спілкуванням з відомими людьми, спортсменами, тренерами, змаганнями та подарунками.

Бабич Євгенія

05.08.2015
annzo
519
остання редакція 09.08.2015
Vega

Чарівна виставка "Місто сонця" на Співочому полі

ЕКО КНТЕУ

15 липня 2015 року  студенти Екоклубу КНТЕУ відвідали  флористичну виставку «Місто сонця», яка відбулася на Співучому полі.

У міжнародному флористичному фестивалі "Місто сонця" взяли  участь 45 майстрів з України та Білорусі. Завдяки їх  старанням на Співочому полі з'явилося 25 оригінальних композицій з квітів і найрізноманітніших матеріалів. Всі представлені роботи можна було умовно розбити на два види: 10 дизайнерських розробок втілили квітникарі районних господарств Києва, а решта - справа рук самостійних ландшафтних дизайнерів і флористів, які виступають творчими групами.

Унікальність «Міста сонця» на Співочому полі полягає ще й в тому, що основою Ленд-Арт скульптур стали квіткові композиції виставки «Україна Європейська», яка ще в травні була відкрита у Печерському ландшафтному парку. Таким чином, квіткові композиції, які побачила вже велика кількість глядачів, отримають «друге життя» і постануть перед гостями Співочого поля у абсолютно нових формах.

Чарівним сюрпризом для активістів ЕкоКлубу стали спеціально створені у «Місті сонця» таємні ландшафтні поляни бажань, а саме: «Колодязь бажань», «Магічне дерево з чарівним дуплом», «Бажання солодкого життя» та «Дитяча мрія». Студенти, які розкриють таємниці «Міста Сонця», змогли загадати бажання на чарівних полянах.

Активісти ЕкоКлубу хотіли б побажати організаторам виставки, щоб вони і надалі створювали такі чудові, екологічно чисті та яскраві скульптури, адже мистецтво несе у наші душі гармонію і наповнює наші серця радістю.

Орішко Антоніна

16.07.2015
annzo
455
остання редакція 17.07.2015
annzo

Kiev Sunday Breakfast-2

ЕКО КНТЕУ

«Головна ідея пікніка - створити у киян культуру сніданків і правильного способу життя. На одному майданчику гості пікніка зможуть спробувати сніданки з усього світу: американські, голландські, англійські, французькі, італійські, каталонські, українські та багато інших сніданків з усього світу. В меню пікніка завжди є місце вегетаріанським і веганським страв. Зараз «ягідно-овочевий сезон», а це означає, що всі любителі детокс дієти будуть щасливі від тієї кількості смузі, яке ми готуємо».

 Сергій Климов, організатор Kiev Sunday Breakfast

Напевно кожен з нас чудово знає про необхідність збереження нашого здоров’я. І саме від здорового харчування, насамперед, і залежить здоровий стан організму.

Активісти Еко-КНТЕУ не проґавили можливості розширити свій «здоровий» світогляд та зазирнули на другий міський пікнік Kiev Sunday Breakfast, який відбувся 5 липня у парку ім. Тараса Шевченка.

 У рамках цього заходу Еко-Клуб ознайомились з традиціями сніданків з усього світу, прослухали лекції не тільки здорового харчування, а й порадилися із спеціалістами з приводу індивідуальних спортивних тренувань, їх корисності та правильності виконання вправ, відвідали заняття з йоги та прийняли участь в спортивних змаганнях.

«Дуже корисно та важливо проводити такі заходи, адже чим більше буде популяризовано здорове харчування та здоровий спосіб життя, чим краще ми будемо знати про переваги екологічно чистих продуктів, тим більше можливостей кожного скласти свій «правильний» раціон харчування та прожити довге та здорове життя» - саме із такими думками вдячності виходиш після чудового літнього дня, коли провів його одночасно із розвагою і користю.

Бабич Євгенія

06.07.2015
annzo
463
остання редакція 06.07.2015
annzo

Оголошено результати рейтингу «Екологічно-відповідальна мережа побутової техніки та електроніки в Україні»

ЕКО КНТЕУ

Оприлюднено результати першого в Україні екорейтинга екологічно-відповідальної мережі побутової техніки та електроніки. Рейтинг ініціювали учасники Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів» та активісти ЕкоКлубу у рамках проведення VII консумерского фестивалю "Час діяти!".

Дослідження було проведено методом анкетування торговельних мереж - продавців побутової техніки. Опитування співробітників  відомих магазинів провели студенти-активісти Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів». Волонтери з'ясовували результативність екологічно-відповідальних практик українських ритейлерів (торгових мереж «Фокстрот», «Ельдорадо», Comfy, City.com, Moyo і DiaWest).

            Протягом місяця волонтери відвідали магазини ритейлерів, досліджували їх ЕКО-політику, виходячи з наявності екомаркування товару та екопакування, існування  соціального звіту на цю тему на сайті компанії, аналізу обсягів використання паперової реклами та переходу мереж на ЛЕД-освітлення. Волонтери руху також з'ясовували наявність біопакетів у торговому ассортименті ритейлерів, можливість прийому на утилізацію батарейок і роботу мереж із громадською думкою. Серед 20 критеріїв максимальну вагу мала активна популяризація ековідповідальності  через реалізацію «зелених» програм в громадах, у ЗМІ та за допомогою лідерів думки та  стейкхолдерів. Адже співвітчизники про проблему знають мало:  згідно з останніми дослідженнями *, тільки 3% українців стурбовані забрудненням навколишнього середовища - і це при тому, що ще у 2007 році міжнародні експерти ОБСЄ назвали стан навколишнього середовища в Україні критичним **.

Серед завдань дослідження були: перевірка наявності екомаркування товару та  екологічного пакування,  узагальнення досвіду мережі щодо урахування екокритеріїв при здійсненні закупівель, формуванні асортименту, встановлення наявності програми корпоративної ініціативи «Зелений офіс», Аналіз обсягів використання паперової реклами та відкритість керівництва підприємства до діалогу щодо екостандартів організації обслуговування споживачів.

Результати проведеного аналізу свідчать, що:

    - три мережі, тобто 25% використовують енергоефективні засоби освітлення, інші 75% використовують лампи денного світла, тобто люмінесцентні або розжарювання.
    - Всі досліджені торговельні мережі  вимикають комп`ютери, коли в них немає необхідності.
    - 50% вимикають освітлення в залі та під світку вивіски після закриття.
    - У половини досліджуваних мереж не використовуються вікна для регулювання температури, що говорить про ефективну роботу опалювальної системи.
    - Лише третина досліджених торговельних мереж поліграфічної продукції надрукована на переробленому та сертифікованому папері, а 87 % мереж запровадили реальну економію паперу, друкуючи на обох сторонах аркуша, що свідчить про відповідальне ставлення до лісових ресурсів.
    - Слід відмітити, що лише половина торговельних мереж здає макулатуру на вторинну переробку.
    - Так само 50% збирають та передають на утилізацію використані батарейки та інші елементи живлення.
     - В більше, ніж половині досліджуваних мереж, ми маємо можливість здати енергозберігаючі лампи для безпечної утилізації.
    - У 62 % магазинах була наявна інформація для споживачів про участь мереж у проектах, що закликають до заощадливого споживання ресурсів та відповідального ставлення до природи, а 50 %  займаються екологічною пропагандою.
    - 63 % від числа досліджених торговельних мереж, використовують екологічне маркування продукції та пакувальних матеріалів («Фокстрот», «Ельдорадо», Comfy, City.com, Moyo).
    - «Фокстрот» та Comfy займається реалізацією еко-сумок або еко-пакетів замість поліетиленових.

Переможцем рейтингу стала торгова мережа, яка веде роботу з мінімізації впливу на екологію не тільки в стінах своїх офісів і магазинів, а й за їх межами. «Фокстрот» це робить регулярно: залучає до роботи провідних експертів, своїх партнерів, покупців, при цьому акцентує увагу на роботі з молоддю - всіх захоплює в свої «зелені» активності, - каже Анна Захаревич, керівник ЕкоКлубу КНТЕУ. - Це стало вирішальним при підрахунку балів і запорукою перемоги «Фокстроту» у рейтингу «Екологічно відповідальна мережа».

* GFK, 2015, «Що хвилює українського споживача?»

** ОБСЄ: В Україні спостерігається екологічна криза http://for-ua.com/ukraine/2007/05/25/090349.html

30.06.2015
annzo
604
остання редакція 30.06.2015
annzo

IV загальноуніверситетський збір макулатури

ЕКО КНТЕУ

19 червня 2015 року у Київському національному торговельно-економічному університеті було проведено IV загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини (макулатури). Захід організовано та проведено РСС КНТЕУ та ЕкоКлубом.

До акції долучилися студенти, викладачі та співробітники. За день було зібрано майже пів тонни використаної паперової сировини!

Виносимо щиру подяку всім небайдужим! І хочемо нагадати, що зменшення споживання целюлозно-паперових матеріалів і повторна їх переробка прямо пропорційно сприяють:

 • збереженню лісів;
 • відновленню і збереженню екосистеми;
 • вирішенню енергетичних та екологічних проблем;
 • насиченню внутрішнього ринку більш дешевою паперово-картонною продукцією;
 • зменшенню навантаження на полігони.

Мета нашого проекту - пояснити і показати, як свідомо дотримуючись розумних і практичних принципів економії, можна принести вагому користь і природі, і людям.
Кожен з нас впливає на процеси, які відбуваються на планеті Земля. Вкрай важливо, щоб цей вплив було благотворним, а не руйнівним. Докладаючи невеликі зусилля, людина може досягти великих результатів.

19.06.2015
annzo
1101
остання редакція 20.10.2015
adv

Літній День "Велосипедом на роботу"

ЕКО КНТЕУ

У цивілізованому світі небагато знайдеться людей, які зовсім не вміли б їздити на велосипеді або категорично не любили це заняття. З моменту свого винаходу, велосипед залишається на піку популярності, і пояснень цьому багато. Нескладний механізм успішно поєднує в собі такі якості, як зручність застосування, користь для здоров’я і приємне проведення часу.

За статистикою, більшість респондентів визнають велосипед найбільшим винаходом людства. Сьогодні катання на велосипеді — це спорт, хобі та метод лікування одночасно. З якого боку не подивися, суцільні плюси.

В Україні велосипед, як засіб пересування, стає все більш актуальним. Постійно проводяться акції, що популяризують велорух та заохочують громадян змінювати "чотири" колеса на "два".

18 червня 2015 року у Києві проходила подія Літній День “Велосипедом на роботу” . Цього разу акція проходить в рамках Тижня сталої енергетики*, адже використовуючи велосипед як транспортний засіб, кожен з нас також робить крок на шляху до енергонезалежності України та вносить свій вклад у боротьбу з наслідками зміни клімату.

Дякуємо всім тим хто долучився до цієї події, та всім тим, хто у "звичайному житті" пропагандує та популяризує велорух в Україні!

18.06.2015
annzo
399
остання редакція 18.06.2015

СОЦІАЛЬНО-ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ «VKRAINA: ПОДОРОЖ У ЧАСІ»

ЕКО КНТЕУ

17 червня 2015 року учасники Еко Клубу КНТЕУ відвідали Музей Історії Києва. У приміщенні музею була представлена експозиція, що розповідає про найяскравіші сторінки в історії міста, від часів Київської Русі, до сьогодення. Придивившись до експонатів, можна провести паралель із нашими сучасним життям. Найбільш відмінною рисою беззаперечно є екологічність.

У минулому не було тієї безлічі синтетичних матеріалів, суспільство жило у гармонії з природою, берегли і дбали навколишне середовище.

З того часу багато змінилося. Епоха нових технологій мусить нести не тільки зручність, але і якість. Маємо зберегти мудрість поколінь і примножувати надбання.

Цінуйте природу сьогодні так, як цінували її в давнину наші предки!

Бабич Евгенія

18.06.2015
annzo
388
остання редакція 18.06.2015
annzo

Відкриття інноваційного екопарку "Нивки"

ЕКО КНТЕУ

У червні  місяці у Києві  відбулось відкриття першого інноваційного екопарку "Нивки", який розташований біля станції метро Берестейська.Тут відвідувачі мають змогу побачити ескізи запланованих у парку об'єктів, які до цього часу тримали в таємниці. Серед них: велогенераторів енергії для зарядки ноутбуків, планшетів і смартфонів, дитячі та водні зони, нові лавки з енергозберігаючою діодним підсвічуванням, ліхтарі, що працюють на сонячних батареях і накопичувачі дощової води, які будуть поливати газони. Крім того, відвідувачам представили електрокар і макет розумного будинку, який працює на альтернативній енергії.

Студенти  ЕкоКлубу не залишились осторонь цієї події та відвідали інноваційний парк.Оглядаючи весь парк,можна сказати,що це міні ліс,який  ділиться на 2 частини: західну і східну. Умовним роздільником є залізничне полотно і річка Сирець, вірніше те мале що від неї залишилося. Східна частина парку віднесена до загальнодержавних природно заповідних територій як парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва. У парку налічується понад 90 видів вікових дерев.

Парку  дійсно є великою частиною природи,тут відчувається спокій та радість. Привертає дуже увагу місткі жителі,такі,як білочки,качки та різні пташки. Люди з великою охотою їх кормлять,тому буде не дивно,якщо до ваших ніг прибіжить білочка і буде просити у вас сама горішок.

Тому за нашими спостереженнями парк сам по собі є «еко» і дуже цінним,сюди дійсно варто приходити і відпочивати,а також підтримувати чистоту та кормити маленьких наших друзів.

Відкриття першого інноваційного екопарку- ще один крок до безпечного та чистого життя нашого міста. Сподіваймося, що такі новинки  в екокультурі України будуть якомога частіше з’являтися у нашому житті. 

Латиніна Антоніна

13.06.2015
annzo
508
остання редакція 13.06.2015

Всесвітній день навколишнього середовища

ЕКО КНТЕУ

 15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища (резолюція 2994 (XXVII), який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля.
Обрання цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972), за результатами якої створено програму Організації Об’єднаних націй з навколишнього середовища (ЮНЕП). У 2000 році в цей день розпочато програму ООН «Тисячоліття довкілля – приступити до дій». Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади та громадяни; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більш безпечне й благополучне майбутнє.

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться від поїздки на транспорті, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів. Саме за такими принципами працює Київський національний торговельно-економічний університет. Екологічна політика КНТЕУ спрямована на пропагування екологічних знань та розвиток культури сталого  споживання, зменшення витрат енергетичних, водних та інших ресурсів, раціональне управління матеріальними ресурсами та утилізацією відходів. Активісти ЕкоКлубу щиро сподіваються на розуміння, підтримку та співпрацю спрямовану на популяризацію екологічної політики.

Саме від нас залежить наше майбутнє та майбутнє наших дітей!

05.06.2015
annzo
524
остання редакція 09.06.2015
annzo

День Університету

ЕКО КНТЕУ

30 травня 2015 року в стінах Київського національного торговельно-економічного університету відбулась надзвичайна та довгоочікувана подія – святкування Дня Університету.

Минають роки, але КНТЕУ продовжує привітливо зустрічати всіх своїх випускників, а теперішні студенти – тішити цікавими вікторинами, квестами, весняним барбекю, футболом (навіть, жіночим) та іншими загальноуніверситетськими заходами.

У проведенні свята активно приймав участь і Еко-клуб КНТЕУ. Учасники розробили ескіз найсучаснішого та екологічно безпечного авто - «еко-мобіля». Всі бажаючі могли фотографуватися, визираючи з вікна «безпечного авто», залишити свій малюнок, побажання, допомогти озеленити дерево, що було зображено на запропонованому Клубом плакаті.

Також, у рамках заходу, учасники Еко-клубу пропонували зробити «екологічне» татуювання хною. Найактивніше на це запрошення відреагували гості свята. Батьки, діти, всі з цікавістю споглядали, як малюнок з паперу легкими вмілими руками переходить на шкіру.

Маленькі футбольні шанувальники з гордістю просили намалювати їм футбольного м’яча, дівчатка – квіточки та візерунки. З радістю в очах маленькі гості домальовували дереву на Еко-плакаті листочки, мали місце, навіть, плоди.

І це не може, не радувати! Дуже важливо підтримувати думку підростаючого покоління, що не можна завдавати шкоди навколишньому світу! Адже кожен із нас залежить від природи, і збереження екосистеми – одна із найважливіших завдань насьогодні!

Залишайтесь з нами, адже КНТЕУ – це не тільки освітянський заклад, а ще й місце, де кожного дня, за кожною доброю справою, збувається ваша найпотаємніша мрія!

Бабич Євгенія

01.06.2015
annzo
499
остання редакція 01.06.2015
annzo

Європейський День Парків

ЕКО КНТЕУ

24 травня 2015 року учасники ЕкоКлубу КНТЕУ відвідали незвичайне свято – Європейський день Парків.  В рамках фестивалю, що проходив у Маріїнському парку, ЕкоКлуб відвідав презентації еко-ресторанів, бібліотеку під відкритим небом, насолодився ярмаркою та джазовим вечором.

Великого ажіотажу серед присутніх набула висадка алеї хвойних дерев: з великим запалом молоде підростаюче покоління бралось за лопати та намагалось допомагати всім бажаючим висаджувати дерева. До цього дійства і приєднались екологи КНТЕУ. 

Дякуємо організаторам цього чудового фестивалю, за унікальну можливість долучитися до ініціативи озеленення різних частин міста та привернути увагу кожного до природної краси навколишнього світу!

Бабич Євгенія

25.05.2015
annzo
470
остання редакція 25.05.2015
annzo

Пройшов показ короткометражного фільму на екологічну тематику

ЕКО КНТЕУ

19 травня 2015 року відбувся показ короткометражок на екологічну тематику. Організатором події став Екоклуб КНТЕУ.

Глядачам продемонстрували фільми- попередження короткого метру про можливість екологічної катастрофи. До глядачів намагалися донести роздуми філософів, економістів які, усвідомлюючи причини глобальної екологічної, політичної та фінансової кризи, що охопила світ, шукають та знаходять нові шляхи виходу з неї. Автором ідеї фільму стала студентка 3 курсу ФТТП Шкода Влада.

Відвідувачами показу були  в першу чергу ті, кому не байдуже власне екологічне майбутнє. Дякуємо за проявлений інтерес. 

19.05.2015
annzo
542
остання редакція 20.05.2015

Кінопоказ

ЕКО КНТЕУ

До Міжнародного дня клімату 15 травня 2015року у актовому залі гуртожитку № 4 відбувся кінопоказ світового шедевру - фільму "Одинадцята година" ("The 11th Hour").
В рамках документальної картини, головний герой вразив глядачів розповідями про небезпеку глобального потепління і способах реабілітації екосистем нашої системи. 
Всі присутні на кінопоказі винесли багато цікавої та корисної інформації, щодо програм сталого розвитку та підтримки біологічного різноманіття, а також про розробку нових технологій утилізації відходів.

Дякуємо Еко клубу КНТЕУ за чудовий захід!

Бабич Евнегія

15.05.2015
annzo
477
остання редакція 15.05.2015

Екскурсія у Національний ботанічний сад

ЕКО КНТЕУ

Кожного року 12 травня в Україні відзначають день екологічної освіти, покликаний об’єднати людей у справі захисту навколишнього середовища та нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі та захисті.

Мета екологічної освіти – формування системи наукових знань, поглядів і переконань, які закладають основи відповідального та дієвого ставлення до навколишнього природного середовища.

Важливість екологічної освіти переоцінити складно. Саме екологічні знання дозволяють людині усвідомити, до яких катастрофічних явищ можуть призвести згубні звички у відношенні природи; зрозуміти, як уникнути подібних наслідків. Вища мета екологічної освіти — сформувати так звану екологічну культуру.

Сьогодні, як ніколи, перед людством стоїть питання про необхідність зміни свого ставлення до природи і забезпечення відповідного виховання і освіти нового покоління. У сучасному складному, різноманітному, динамічному, повному протиріч світі проблеми навколишнього середовища (екологічні проблеми) мають глобальний масштаб.

Основою розвитку людства має стати співдружність людини і природи. Кожен повинен зрозуміти, що тільки в гармонійному співіснуванні з природою можливий подальший розвиток нашого суспільства.

Учасники Еко Клубу долучилися до святкування цього свята і провели тематичну екскурсію у Національному ботанічному саду, Головна мета якої була привернення уваги до екологічних проблем та бережливого ставлення до оточуючого природного середовища

12.05.2015
annzo
479
остання редакція 13.05.2015

День Землі

ЕКО КНТЕУ

26 квітня 2015 року, з нагоди святкування Міжнародного Дня Землі, учасниками ЕКОклубу КНТЕУ було відвідано спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №189 та проведено тематичну лекцію  для учнів 10-х класів.

Оскільки, тематичні зустрічі ЕкоКНТЕУ з учнями проводяться на постійній основі, важлива та корисна інформація про найголовніші аспекти природо охорони були подані у вигляді презентацій з Light-pro, де були висвітлені найактуальніші проблеми «Землі» на сьогодні, а саме – зменшення енергетичних витрат, водокористування, утилізація відходів, раціональне використання матеріальних ресурсів Землі. Також, студенти розповіли реальні факти, які надали учасники ліквідаційного процесу грандіозної за своїми масштабами і наслідками техногенної катастрофи в історії людства – Чорнобильської АЕС.

         Приєднуйтесь до екологічної політики, по важливо ставтесь до Матінки-Землі, адже в різних куточках земної кулі цього дня небайдужі до екологічних проблем люди проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те, щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності.

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

22.04.2015
annzo
473
остання редакція 22.04.2015

Фестиваль здоров'я Best Food Fest & Health

ЕКО КНТЕУ

5 квітня 2015 року  на спортивній та культурній арені країни НСК «Олімпійський» команда ЕкоКНТЕУ відвідала П'ятий фестиваль здоров'я «Best Food Fest & Health»: здорова нація - сильна Україна.

Фестиваль здоров'я відбувся напередодні Всесвітнього Дня здоров'я і є частиною широкомасштабного проекту «Здорова нація - сильна Україна», який проходить за підтримки Міністерства охорони здоров'я та Міністерства молоді та спорту України.

Близько 100 компаній продемонстрували свої послуги та продукти. Фестиваль «Best Food Fest & Health»: здорова нація - сильна Україна, на сьогоднішній день, це площадка для демонстрації екологічно безпечної продукції в широкому асортименті, новітніх систем в області очищення повітря і води, популяризації еко-культури за допомогою еко-мистецтва та моди, а також платформа для вирішення актуальних еко-проблем із залученням фахівців ділових кіл, експертів українських та зарубіжних профільних організацій та представників органів влади.

Студенти ЕкоКНТЕУ мали змогу відвідати майстер-класи та лекції від кращих спеціалістів щодо здорового способу життя, правильного харчування та медицини. 

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

06.04.2015
annzo
519
остання редакція 06.04.2015

Міжнародний день птахів

ЕКО КНТЕУ

 Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми  ЮНЕСКО “Людина і біосфера ” і не випадково саме в квітні. Адже 1 квітня  1906 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.

 День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих і  з зимівель. За традицією у цей час в їх очікуванні люди розвішують  шпаківні. Повернення птахів святкується також як прихід весни. Вперше  цей день став відзначатися в Сполучених Штатах Америки.

 З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко  поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У  Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується  близько 360 видів. 87 видів з них занесені до Червоної книги України.

Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Адже птахи - це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду та нашого світовідчуття.

 ЕкоКлуб КНТЕУ звертає увагу людей на проблеми збереження пташиного світу і закликає бути самосвідомими, дбати про збереження та охорону  тваринного світу та навколишнього природного середовища.

01.04.2015
annzo
582
остання редакція 01.04.2015
annzo

Година Землі

ЕКО КНТЕУ

Година Землі – найбільший у світі природоохоронний рух, покликаний привернути увагу до проблеми зміни клімату. Захід проводиться з 2007 року з ініціативи Всесвітнього фонду природи (WWF).
 
28 березня 2015 року о 20:30 люди в усьому світі вимкнуть світло на одну годину, як символ стурбованості за майбутнє планети та єдності у бажанні захистити природу. Ви теж можете долучитися до цієї всесвітньої акції, вимкнувши світло в своєму помешканні в зазначений день о 20:30 на одну годину – Годину Землі. Кожен також зможе зробити свій власний внесок у справу подолання екологічних проблем шляхом ощадливого використання ресурсів планети.
Додаткову інформацію про акцію «Година Землі» можна отримати за посиланням. Всі бажаючі можуть зареєструватися на офіційному сайті WWF 

КНТЕУ приєднується до всесвітньої акції «Година Землі» в Україні та запрошує всіх українців долучитися до кампанії, продемонструвати свою підтримку, а також зробити своє життя „зеленішим” та більш розумно споживати природні ресурси, щоб зберегти Планету для наших дітей та онуків! 

28.03.2015
annzo
586
остання редакція 27.03.2015
annzo

Тематична лекція для школярів

ЕКО КНТЕУ

Тютюн завдає шкоди тілу,
руйнує розум, отупляє цілі нації

Оноре де Бальзак

19 березня 2015 року у рамках VII Консумерського фестивалю «Час діяти» учасниками ЕкоКНТЕУ було розроблено та проведено тематичну лекцію, присвячену боротьбі з палінням. Задля проведення лекції, студенти відвідали спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №189, де розповіли учням 10-11 класів в чому ж полягає оманливість тютюнового туману.

Оскільки, тематична зустріч з учнями відбулась вже не вперше, учасники ЕкоКНТЕУ провели лекцію у ще більш дружній і цікавій формі, а корисна інформація була подана у вигляді вікторин, графічних зображень та цікавих факторів про історію поширення тютюну, рекламних та антирекламних заходів у ЗМІ, всесвітній павутині та глянцевих виданнях.

З метою порівняння, чи змінилась думка учнів після попередньої зустрічі з ЕкоКлубом до сьогодні і яким саме чином –  було проведено повторне анкетування.

Результати викладено у формі діаграм.

                                   

  

      

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

19.03.2015
annzo
499
остання редакція 19.03.2015
annzo

Неймовірне поруч!

ЕКО КНТЕУ

24 грудня 2014 року активісти ЕкоКлубу КНТЕУ відвідали цікаву та пізнавальну науково-популярну виставку присвячену флорі та фауні. Особливістю даної виставки є те, що всі експонати можна побачити лише за допомогою мікроскопів. «Зоопарк під мікроскопом» дозволив проникнути в прихований від людського ока світ: познайомитися з дивами природи, дізнатися як б'ється серце планктону, зазирнути всередину рослинної клітини, побачити живий кристал, поспостерігати процес фотосинтезу, визначити натуральність меду. Цілий світ розмістився в потужних мікроскопах.

Побачене ще раз доводить - неймовірне поруч. Потрібно лише бути спостережливим, терплячим і не шукати дивовиж десь далеко. Все необхідне для цікавого та якісного життя ви вже маєте.

Шанобливо ставтеся до природи, зберігайте ресурси, допомагайте рости і процвітати рідному краю. Саме за такими принципами працює Київський національний торговельно-економічний університет. Екологічна політика КНТЕУ спрямована на пропагування екологічних знань та розвиток культури сталого  споживання, зменшення витрат енергетичних, водних та інших ресурсів, раціональне управління матеріальними ресурсами та утилізацією відходів. Активісти ЕкоКлубу щиро сподіваються на розуміння, підтримку та співпрацю спрямовану на популяризацію екологічної політики.

Дякуємо всім тим, кому цікава наша діяльність. Запрошуємо приєднуватись до нас!

24.12.2014
annzo
844
остання редакція 24.12.2014
Vega

ІІ загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини

ЕКО КНТЕУ

15 грудня 2014 року у Київському національному торговельно-економічному університеті  в рамках екологічних заходів було проведено ІІ загальноуніверситетський збір вторинної паперової сировини (макулатури). Захід організовано та проведено ЕкоКлубом та РСС КНТЕУ за підтримки ректорату університету.

         Всі виручені кошти за зібрану вторинну сировину будуть направлені на придбання подарунків дітям-сиротам до святкування Дня Святого Миколая.

         Ніхто не залишився байдужим, всі брали активну участь у цих заходах. За день було зібрано 940 кг використаної паперової сировини.

         Хочеться відмітити, що перше місце за кількістю зданої сировини (макулатури) посіла кафедра товарознавства та експертизи харчових продуктів (ФТТП) – 208,5 кг, друге місце – кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем (ФОАЕК) – 147,5 кг, та третє місце – відділ міжнародних зв’язків – 119 кг.

Висловлюємо щиру подяку організаторам, учасникам та всім небайдужим, які допомагали у проведенні заходу!

16.12.2014
annzo
743
остання редакція 16.12.2014
Vega

ЕкоКлуб КНТЕУ в заходах Національного екологічного центру України

ЕКО КНТЕУ

10 грудня 2014 року в Національному екологічному центрі України (НЕЦУ) відбулися заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На заходи було офіційно запрошено учасників ЕкоКлубу КНТЕУ.

На відкритті було показано фільм, у якому автори спробували розкрити минуле і сьогодення найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття у спогадах ядерників та енергетиків, які відразу ж опинилися в епіцентрі подій після руйнування 4-го енергоблоку ЧАЕС. Аварія на ЧАЕС сталася через 7 років після аварії на американській АЕС Три-Майл-Айленд у 1979 році. Фільм було знято після чергової трагедії на японській АЕС Фукусіма, яка сталася у 2011 році. Ця трагічна подія в черговий раз актуалізувала тему безпеки використання можливостей «мирного атома», а також торкнулася як проблем виживання в умовах раптового забруднення навколишнього середовища радіоактивними елементами, так і екологічного вибору людства в цілому.

Після перегляду стрічки гості та представники НЕЦУ обговорили проблему використання енергії атому. Всім було цікаво дізнатися чи є альтернатива атомній енергетиці. Це питання викликало найбільше дискусій та кожен для себе зрозумів - альтернатива є завжди, навіть якщо говорити про атомну енергетику. Ощадливе використання енергії, енергоефективні технології, використання енергії сонця, вітру, біомаси – дає надію на досягнення енергетичної незалежності нашої країни.

Учасники заходу ділилися досвідом економії енергії вдома за допомогою простих дій. Таких, наприклад, як заміна лампочок, вимкнення світла у приміщеннях, де немає людей. Було цікаво дізнатися, що робота енергетичної системи в нашій країні дуже неефективна, в мережах втрачається близько 15% електроенергії і ще 41% - в будинках через неутеплені стіни, вікна, двері. Тож є значний ресурс збереження і кожний може долучитися до важливої справи – створення сильної, розвиненої, незалежної у всіх відношеннях країни!

Дякуємо Національному екологічному центру України за проведений захід!

Додаткову інформацію можете переглянути тут

11.12.2014
annzo
1402
остання редакція 11.12.2014
adv

Оманливість тютюнового туману

ЕКО КНТЕУ

27 листопада 2014 року в Київському національному торговельно-економічному університеті  у рамках Європейських днів торгівлі учасниками ЕкоКлубу КНТЕУ було організовано та проведено лекцію на тему: «Оманливість тютюнового туману». Слухачами цього заходу були учні одинадцятих класів ЗОШ №189. У цікавій для дітей формі, із застосуванням інфографіки та тематичних відеосюжетів, протягом півтори години активісти ЕкоКлубу розповідали про руйнівну дію на людський організм нікотину і різних наркотичних речовин. В процесі дружньої бесіди в режимі «бліц-інфо», учні отримали цінну інформацію про історію та географію поширення тютюнопаління, фізіологічні процеси та негативні наслідки куріння, а також про рекламу та антирекламу цигарок.

            ЕкоКлуб запропонував учням ряд рекомендацій, які б допомогли подолати згубну звичку та зберігти міцне здоров’я. В процесі лекції було проведено опитування школярів. Результати зазначено нижче.

Данні опитування свідчать про те, що молоде покоління знаючи про всі негативні наслідки паління, обирає, на жаль, нездоровий спосіб життя. Хоча і намічаються певні позитивні тенденції.

Формування здорового способу життя молоді – складний процес, який потребує активної участі в ньому якнайбільшої кількості людей, різних організацій і насамперед – самої молоді. Ефективність цього процесу залежить від інтеграції та координації зусиль державних і громадських організацій у сфері формування здорового способу життя, від залучення засобів масової інформації  до пропаганди здорового способу життя, а також від розроблення інформативно-освітніх програм, тренінгів, орієнтованих на формування життєвих навичок, які ведуть до збереження, зміцнення та відтворення здоров’я.

ЕкоКНТЕУ щиро сподівається, що проведена лекція – це ще один крок до здорового способу життя!

27.11.2014
annzo
873
остання редакція 27.11.2014
Vita

ЕКОЛОГІЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЗЕЛЕНОГО ОФІСУ» — НАШЕ МАЙБУТНЄ!

ЕКО КНТЕУ

Інтенсивний розвиток технологій, збільшення кількості населення та неефективне використання природних ресурсів ставлять під загрозу подальший розвиток людства. Якщо організації не зрозуміють необхідність ефективного використання ресурсів, це призведе у майбутньому до обмеження у користуванні чи, навіть, істотного погіршення якості ресурсів.

Розвиток альтернативних джерел енергетики, виробництва екологічно дружніх товарів та послуг набуває обертів. Однак можна не лише виробляти менш шкідливі для довкілля продукти, а й зробити функціонування компанії менш ресурсозатратним. Зелений офіс покликаний забезпечити ефективне функціонування організації та мінімізувати шкоду для природи.

Зелений офіс (ЗО) – це концепція управління організацією, яка має на меті зменшити негативний вплив діяльності компанії на навколишнє середовище та сприяти раціональному використанню ресурсів. Компанії, які реалізують свою діяльність відповідно до рекомендацій зеленого офісу, раціональніше використовують ресурси та енергію, зменшують кількість відходів при роботі в офісних приміщеннях та покращують свою репутацію в очах споживачів, клієнтів та партнерів.

Тенденція екологізації офісних приміщень стрімко набуває популярності поширення в усьому світі та в Україні. Київський національний торговельно-економічний університет підхопив «зелену хвилю» і активно впроваджуэ дружні до навколишнього середовища заходи.

У рамках Європейських днів торгівлі у КНТЕУ ЕкоКлуб провів внутрішній екологічний аудит.

В процесі проведення дослідження ЕкоКлубом були  поставлені наступні завдання:

– дослідити та проаналізувати ситуацію із впровадженням принципів зеленого офісу в КНТЕУ станом на листопад 2014 року;

– порівняти та зіставити досвід відповідального ставлення до навколишнього середовища компаній, які вже задекларували впровадження концепції зеленого офісу;

– визначити негативні сторони у робочому процесі, які ще не відповідають стандартам «Зеленого офісу»;

– надати рекомендації.

Дослідження «Зелений офіс» складалося з двох основних етапів:

 1. проведення анкетного опитування, що дало можливість зробити кількісний та якісний аналіз існуючого досвіду ЗО;
 2. проведення глибинних інтерв'ю, що дозволило отримати більш повну інформацію щодо такого досвіду.

Кількісна інформація була отримана в ході стандартизованого опитування методом заочного анкетування. Анкета складалася з двох частин, що об'єднували 12 питань за наступними напрямками:

 1. Питання, присвячені повторному використанню та переробці матеріалів, збереженню електроенергії та ресурсів, зменшенню вуглецевого сліду компанії.
 2. Питання про ефективність екологічної політики в університеті , роль топ менеджменту в процесі впровадження екологічно дружніх програм, інформування персоналу щодо дій,орієнтованих на зменшення негативного впливу на довкілля, та їх економічний зиск.

Анкета складалася із закритих та відкритих запитань. ЕкоКлубом досліджувалися навчальні та господарські приміщення, всі корпуси та гуртожитки. Необхідно зазначити, що результати напівструктурованого глибинного експертного опитування не є репрезентативними. Тим не менше, цей метод дозволив встановити більшу кількість деталей та особливостей впровадження принципів зеленого офісу.

Результати, отримані в ході дослідження, показали, що тематика зеленого офісу не є новою для студентів та працівників КНТЕУ. Так на запитання «Чи знаєте про екологічну політику КНРТЕУ та Еко Клуб?» відповіді респондентів розподілилися наступним чином:

Завдяки присутності в інформаційному полі досить значного обсягу інформації про необхідність відповідального ставлення до навколишнього середовища, опитувані добре поінформовані про необхідність заощаджувати ресурси та знають про користь вторинної переробки. Практично будь яка компанія, що публічно декларує свою соціальну відповідальність, намагається в тому чи тому вигляді втілювати деякі елементи зеленого офісу в своїй діяльності. Здебільшого це стосується саме заощадження ресурсів: економії паперу, води, світла – прості, але вдалі приклади ощадливого ставлення до ресурсів.

Також можемо оприлюднити деякі результати, які були отримані у ході внутрішнього еко аудиту КНТЕУ:

Незалежно від рівня інтегрованості принципів зеленого офісу в університеті, для більшості опитаних представників було важко відповісти на запитання про економічний фактор, пов'язаний із впровадженням дружніх до навколишнього середовища заходів.

Можемо зробити наступні висновки з проведеного внутрішнього екоаудиту:

- КНТЕУ є прикладом компанії, яка практикує економне використання паперу шляхом залучення інноваційних інформаційних систем. Крім того, програма зеленого офісу КНТЕУ включає енергозбереження та зменшення вуглецевого сліду підприємства.

- Задля зменшення паперового документообігу в компанії також впроваджені електронні сховища документів (електронний архів), які працюють на інформаційних платформах. Використання університетом програмного забезпечення, яке дозволяє опитувати працівників в електронному режимі, також покликано зменшити кількість використаного паперу.

- КНТЕУ  використовує відео конференції замість частих подорожей, що дозволяє поліпшити взаємодію з представництвами в регіонах, скоротити кількість відряджень, зекономити кошти та зменшити вуглецевий слід компанії.

- Заходи зеленого офісу університету реалізовуються на етапі закупівель. Так, поряд із придбанням програмного забезпечення для управління процесами, при закупівлі надається перевага техніці з найвищим із наявних на ринку можливим класом енергоефективності. Показовою є також політика університету щодо закупівлі. КНТЕУ при закупівлі звертає увагу на екологічне маркування, сертифікацію підрядника за стандартами ISO 14000, а також на те, чи є в підприємстві підрядника відділ з охорони навколишнього середовища та єдина екологічна політика.

- КНТЕУ проводиться інформування всіх працівників про принципи зеленого офісу за допомогою сайту університету та екологічних заходів.

- Енергозбереження в університеті проводиться шляхом дотримання екологічно дружнього підходу до політики закупівель та роз'яснювальної роботи з персоналом. Так, всі офісні приміщення КНТЕУ обладнані сучасними системами кондиціонування повітря, які налаштовані на автоматичне вимкнення після закінчення робочого дня, батареї обладнані терморегуляторами. В розрізі роз'яснювальної роботи, співробітники та студенти університетупоінформовані про важливість переводити техніку в «сплячий режим» та не залишати її увімкненою без потреби, регулярні повідомлення з цього приводу здійснює управління з роботи із персоналом шляхом електронних розсилок.

Отже, КНТЕУ є прикладом закладу, який реалізовує принципи зеленого офісу одночасно із оптимізацією бізнес процесів шляхом використання інформаційних технологій, які зменшують використання матеріальних ресурсів. А саме: всі програмні рішення, які впроваджуються в компанії, направлені на переведення документообігу в електронний формат, скорочення витрат паперу, економії електроенергії та запровадження відео конференцій. Ці дружні до довкілля заходи допомагають підвищити продуктивність праці та ефективність внутрішніх процесів університету, які в результаті підвищують її конкурентоздатність та доходність.

Також зважаючи на отримані результати ЕкоКлуб має надати наступні рекомендації:

Папір. Лісові масиви, з яких виробляється папір, - це основний і найбільш непоправний ресурс планети. За даними деяких джерел, споживання паперу в світі щорічно зростає на 35 відсотків, при цьому 45% паперу, яку ми друкуємо і копіюємо, викидається вже наприкінці робочого дня! Також цікаво те, що з одного дерева можна отримати всього лише 15 пачок паперу! Навівши ці та інші факти, ми запропонували співробітникам дії, які дозволять, раціонально і ефективно використовуючи папір, внести вклад у збереження лісів. 

Наші дії:

 • перш ніж надрукувати документ, подумайте, чи потрібна вам його паперова версія або достатньо прочитати текст з екрану;
 • перш ніж натиснути на кнопку «Друк», уважно перевірте документ на наявність помилок;
 • перед друком документа отформатируйте його в той вид (поставте потрібні параметри сторінки, абзаци, поля, розмір шрифту і т.д.), в якому він вам потрібен. Скористайтеся режимом «Попередній перегляд»;
 • аркуші паперу, використані з одного боку, використовуйте як чернеток для друку робочих документів;
 • використовуйте налаштування принтера: двосторонній друк, режим «друк буклета» - 4 сторінки на 1 аркуші;
 • чорно-білі документи друкуйте на чорно-білих принтерах, а кольорові - на кольорових і т.д.

Електроенергія. Усвідомлюючи реальну нестачу енергоресурсів, людство витрачає величезні суми на дослідження можливостей створення альтернативних видів енергії: сонячні батареї, біопаливо, вітряні млини та ін. Щорічно в останню суботу березня кілька сотень мільйонів осіб і компаній беруть участь у всесвітній акції «Година Землі». Вимикаючи світло на одну годину, вони проявляють причетність до того, щоб економити електроенергію на планеті.

Щоб знизити кількість споживаної енергії в офісі й будинку, ми запропонували співробітникам наступні дії:

 • ідучи з офісу, важливо вимикати не тільки комп'ютер, але і пілот. Ця дія дозволить нам зберегти побутову техніку в безпеці при різкій зміні напруги в мережі;
 • вимикайте з розеток зарядні пристрої. Вони продовжують споживати енергію, якщо навіть ваші прилади вже зарядилися або відключені від зарядних пристроїв;
 • ідучи з офісу, вимикайте світло в кабінетах;
 • після завершення зустрічей вимикайте світло в переговорних кімнатах і т.д.

Вода. Обсяги прісної води на планеті швидко скорочуються. При цьому Земля містить всього 2,5 відсотка прісної води, і більша її частина перебуває в замерзлому стані. Через глобальне потепління прісна вода змішується з солоною водою морів і океанів, тим самим залишаючи все менше ресурсів питної води. Цей напрямок більшою мірою підходить для реалізації будинку, але в офісі також можна внести вклад у збереження прісної води. Яким чином?

 • Перш за все, вимикаючи кран - щільно закручуючи вентиль;
 • вимикайте кран, коли не використовуєте воду (наприклад, при намилюванні рук і т.д.)

Пластиковий посуд. За статистикою, на місяць в офісі з 100 чоловік викидається близько 80 кг одноразового пластикового посуду і поліетиленових пакетів. Вони відправляються на звалище, де або спалюються, виділяючи отруйні гази, або залишаються на поверхні землі протягом кількох сотень років. Крім того, фахівці стверджують, що пластикові стаканчики для гарячого чаю та кави шкідливі для здоров'я, а вторинне використання пляшок з-під води взагалі заборонено, тому вони розраховані лише на одноразове користування.

Які можуть бути наші дії для скорочення споживання пластикового посуду і поліетиленових пакетів, а значить збереження чистоти на планеті? Ми запропонували наступне:

 • для чаю, кави і води краще використовувати свою улюблену скляну, порцелянову або будь-яку іншу багаторазову чашку;
 • при замовленні продукції просити не обгортати їх в поліетилен або не упаковувати взагалі;

На закінчення, хочемо звернути увагу читача на те, що ми живемо у цікавий період, бо можемо спостерігати поступове перетворення концепції зеленого офісу з екзотичного для приватного сектору в Україні поняття у щоденну практику. Залишається сподіватись, що це призведе до зміни традиційно безгосподарного і недбайливого ставлення до багатств і красот природи на турботу про її стан заради впевненого майбутнього для нас та наступних поколінь.

17.11.2014
annzo
2337
остання редакція 17.11.2014
annzo

Міжнародний День Енергозбереження

ЕКО КНТЕУ

 Питання енергозбереження та енергоефективності з кожним роком  стають все більш актуальними. При цьому напрямок викликає інтерес не  тільки у держави та власників бізнесу, а також у представників простих  домогосподарств. Цьому служить ряд причин:

 - дефіцит і постійне зменшення природних ресурсів;

 - питання енергетичної безпеки України;

 - висока енергоємність української економіки;

 - поступове збільшення споживання;

- щорічне зростання цін на імпортовані Україною енергоресурси (газ, нафта).

Висока енергоємність галузей економіки пояснюється низкою факторів, серед яких найвпливовішими є:

1) значна частка витрат паливно-енергетичних ресурсів у загальній структурі собівартості продукції;

2) високий ступінь фізичного зносу основних фондів, у тому числі виробничого обладнання (65-70 %);

3) дефіцит інформації про програми і технології енергозбереження;

4) порівняно невеликий досвід фінансування таких проектів і, як результат, неактивна їх реалізація.

Представники великих виробничо-промислових компаній України вже сьогодні приділяють велику увагу показникам енергоспоживання, енергозбереження та підвищення енергоефективності виробництва. Значний крок вперед зробили провідні компанії України, що представляють металургійний сектор, видобувну та машинобудівну галузі. З метою виявлення потенціалу енергозбереження в різних регіонах України був розроблений і розрахований спеціальний індекс (Ukrainian Energy Index, UEI), що дає можливість порівнювати ефективність використання енергоресурсів в регіонах України з урахуванням структури національної економіки.

Кожен з нас поглинутий епохою великих інформаційних технологій і  не може уявити своє життя без електроенергії. Ми щодня заряджаємо  гаджети – телефони, планшети, ноутбуки, залишаємо ввімкнутими деякі прилади, коли йдемо з дому і не розуміємо, що тягне за собою наша необачність. Та все ж це не катастрофа, якщо на декілька хвилин залишив ввімкнутий телевізор. Найбільші проблеми приходять з початком опалювального сезону, коли згадуємо ще й  про інші засоби комфорту у домі.

Ви запитаєте: «Навіщо необхідно слідкувати за енерговитрачанням та берегти енергію? Адже я плачу за стільки, скільки використовую». Я відповім. Такий світогляд дуже швидко призведе до негативних наслідків, адже основні ресурси, які використовуються при виробленні енергії, є не відновлювальними. Відсутність розумного підходу до використання енергії дуже швидко призведе до того, що вона стане менш доступною і дорожчою. А в цей час, ми власними руками приводимо до електричного збою, через переоснащеність ввімкненими електричними пристроями та зовсім необачливо використовуємо її у своїх власних цілях.

Члени ЕкоКлубу КНТЕУ провели опитування респондентів на тему «Енергозбереження», щоб зробити висновки, чи є респонденти енергоощадними у побуті. В діаграмі використані порівняльні дані за весну/осінь 2014 р. 

Отже, можна зробити висновок, що за останні півроку думка суспільства почала змінюватись на краще. Приблизно 60-70% з опитаних попередньо почали економно витрачати енергію, купувати енергозберігаючі лампи, притримуватись правила «Ідучи, вимикай світло!». Тож наші старання не пройшли задарма. І для того, щоб кожен міг змінити щось у своєму повсякденному житті, нижче зазначено рекомендації, яких ЕкоКлуб притримується сам, і вам радить приєднатись.

ЕкоКНТЕУ на сторожі у вирішенні глобальних проблем екології.

Рекомендації:

 1. Самий простий і ефективний спосіб економії електроенергії - не забувати вимикати за собою світло там, де воно не потрібне.
 2. Середній термін служби звичайної лампочки розжарювання 1000 годин. У енергозберігаючої лампочки - 15000 годин, при цьому, електроенергії витрачається в 5 разів менше, ніж при роботі лампочок розжарювання.
 3. Користувачі часто думають, що їх пристрої відключені, тоді як насправді вони знаходяться в режимі очікування і споживають електроенергію. Повністю відключити побутовий електроприлад від мережі можна тільки за допомогою спеціальної кнопки на самому приладі або від'єднавши його від електромережі, що живить прилад, вийнявши вилку з розетки.
 4. Маркування є кращими способами отримання інформації про енергетичну ефективність придбаного електроприладу. Звертайте увагу пыд час купівлі електроприладу на наявність маркування та зазначеного там класу енергетичної ефективності. Клас енергетичної ефективності позначається літерами від A до G. Клас A відповідає найвищій ефективності, G - найменшій.
 5. Системи  автоматичного управління освітленням  здатні самостійно вмикати і вимикати освітлення, змінювати його інтенсивність. Вони, регулюючи напругу ламп залежно від зовнішнього освітлення, управляють світлом в будинку.
 6. Утримуйте в чистоті лампочки і плафони. Бруд і пил скупчуються на них та можуть знизити ефективність освітлювального приладу на 10-30%. Ваші вікна повинні бути чистими. Брудні вікна крадуть природне світло, що потрапляє до вас у будинок. Брудні чи запилені вікна можуть знижувати природну освітленість в приміщенні до 30%.
 7. Для підвищення температури в приміщенні, насамперед, необхідно активувати радіатори водяного опалення. Крім того, необхідно утеплити вікна, стіни, підлоги, лоджії, балкони та вхідні двері.

Отже, необхідно раціонально використовувати енергію та навчитися її берегти. Крім істотної економії грошей при оплаті енергії, споживаючи енергію ефективно, Ви робите дуже важливий внесок у вирішення глобальних проблем екології.

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

11.11.2014
annzo
3075
остання редакція 11.11.2014
annzo

ЕКОКлуб відзначив Міжнародний день захисту тварин

ЕКО КНТЕУ

Вже майже промайнула золотава осінь, але учасники ЕкоКлубу все одно постійно помічають у щоденнику все нові заходи на екологічну тематику та активно їх втілюють у життя.

Ось так, не оминув нашої уваги Всесвітній День захисту тварин. З цього приводу 23 жовтня 2014 року активістами ЕкоКНТЕУ було відвідано Національний науково-природничий музей НАН України. Кожен поверх музею заворожує, наштовхує на багацько думок. І всі думки зводяться до одного: «Який все ж таки різноманітний та вражаючий світ навкруги!».

Саме так! Ми ж ніколи не замислюємось, що навкруги нас також існує таке різноманітне життя. І потрібно берегти його. Хтось скаже: «Та нащо нам той вид тварин, чи рослин? Ніхто, навіть, не помітить відсутності того чи іншого журавля, або тигра. Ми то і взагалі деякі назви тварин чуємо перший раз в житті!».

Але, зрозумійте, що ми маємо бути відповідальними, берегти життя навкруги! Адже кожна рослинка, кожна маленька часточка флори та фауни потребує нашої уваги. Шкідливий вплив людської діяльності на оточуючий світ призводить до вимирання цілих видів. І в більшості випадків, залишається надіятись тільки на записи у Червоній Книзі, на безліч Фондів захисту тваринного та рослинного світу.

Екологічні проблеми, досягши планетарного масштабу, утворюють нову соціальну реальність. Їхнє розв'язання залежить першочергово від рівня екологічної культури населення. Екологічні знання, навички, переконання сьогодні особливо необхідні для виховання нового ціннісного ставлення до природи, розвитку світоглядної свідомості людини. Хто як не людина допоможе цьому світу не тільки зберегти свій природній вигляд, а й примножити надбання поколінь.

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

28.10.2014
annzo
819
остання редакція 28.10.2014
annzo

III Міжнародний форум Green Mind

ЕКО КНТЕУ

8-9 жовтня 2014 року було проведено III  Міжнародний форум для сталого розвитку бізнесу Green Mind. Форум проходив у Торговельно-промисловій палаті України. В цілому на форумі протягом двох днів виступили понад 100 експертів з України, США, країн Європи, міжнародних міжурядових і фінансових організацій,  в т.ч. і організації системи ООН.

Оскільки, одна із сучасних, і основних проблем сьогодення є саме екологічна ситуація, то форум, безумно, має досить велике значення для природоохоронної діяльності.

Еко- клуб КНТЕУ брав активну участь в організації та проведенні  форуму.

Студенти з Еко КНТЕУ зустрічали і спілкувалися з високоповажними особами  та ЗМІ, активно допомагали в організації заходів, які відбувалися у рамках форуму, а саме: круглі столи, пленарні сесії, семінари-тренінги, презентації та прес-конференції. У ході робочого процесу були обговорені перспективи розвитку українського ринку екопродукції у відповідності з європейськими та міжнародними стандартами, питання політики і розвитку законодавчої бази у сфері ресурсо-ефективного і більш чистого виробництва тощо.

На одному з засідань «за круглим столом», Еко-клуб, разом із експертами брали участь у семінарі тренінгу від Ekonomika Communication Hub «Відповідальність у маркетингу і комунікації», аналізували кейси від ТМ «Олейна», ТМ «Чернігівське», «Зелений центр Метінвест», «Тетра-ПАК» і обговорювали стратегії забезпечення ресурсо-ефективного і більш чистого виробництва.

Як було сказано Андрієм Мохником, Міністром екології та природних ресурсів України: «Наразі українська держава намагається активно розвивати міжнародну природоохоронну співпрацю, беручи участь у міжнародних нарадах, конференціях та семінарах для стабілізації і покращення екологічної ситуації…». Так давайте і ми не будемо залишатися осторонь проблем, які вирішуються не тільки на державному, а й на міжнародному рівнях. І коли Україна вже заклала фундамент для кращого майбутнього, то підтримаймо поширення екологічної інформації, впровадження екологічних інновацій та підвищимо екологічну свідомість суспільства!

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

09.10.2014
annzo
1192
остання редакція 09.10.2014
annzo

Батарейкам- утилізація!

ЕКО КНТЕУ

Ось і остаточно закінчився час сонцезахисних окулярів, босоніжок, і розпеченого термометра. Настала «шкільна пора». Нас оточують офісні костюми, діти з порфелями більше їх самих та все частіше парасольки в руках. Все більше суму на душі, і постійні похмурі обличчя. Ось так непривітно зустрічає нас осінь.

Але як би не продовжувала заманювати у свої прохолодні обійми золотава осінь, Екосім’я  не дозволить осінній депресії оселитися в КНТЕУ.

Ми постійно знаходимось у русі! У великій скарбничці Еко-організації КНТЕУ багацько всеуніверситетських заходів, тематичних акцій на свіжому повітрі,  колоритних флешмобів за межами Києва, та й взагалі – позитивного настрою та яскравих посмішок всіх учасників та організаторів.

У цей день була зібрана рекордна кількість батарейок для подальшої її утилізації. Висловлюємо подяку  Анні Іванюк!

А всім бажаючим зберегти навколишнє середовище та своє власне здоров’я нагадуємо - в головному корпусі університету встановлена спеціальна скринька, для того, щоб кожен міг викинути використані батарейки не у відро для сміття, а в цю скриньку. Після чого, їх вивезуть в спеціальні пункти утилізації, щоб вберегти кожного з нас від їхнього шкідливого впливу.

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

07.10.2014
annzo
832
остання редакція 07.10.2014
annzo

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЖУРАВЛЯ

ЕКО КНТЕУ

  Відразу ж як пролунав перший дзвоник і знову зібрав разом дружній ЕКОколектив, учасники організації відразу ж прийнялись до активної роботи. І вже 14 вересня було проведено захід, присвячений Всесвітньому Дню журав

  А чи знали ви, що саме журавель вперше став символом організацій, що охороняють природу у  Сполучених Штатах? Адже там, рятуючи зникаючого американського журавля, вчені підкладали його яйця у гнізда журавлів інших популяцій, які відправлялися на гніздування в безпечні місця. А день, коли на гніздування відправився цілий виводок врятованих птахів, і став екологічним святом. В  різних країнах свято супроводжується фестивалями, акціями, конкурсами і фотовиставками, присвяченими журавлям, а також екскурсіями на місця осінніх скупчень птахів, де взяти участь в їх підрахунку можуть усі охочі.

         ЕкоКлуб також не проґавив  можливість влаштувати екологічне свято на свіжому повітрі, тим паче у гарному парку Кіото, пліч-о-пліч із новим підростаючим поколінням.

  Напередодні, активісти своїми руками зробили різнокольорове орігамі птахів, заготовки для їх виготовлення та вирішили дарувати їх діткам, проводили майстер-класи та заохочували їх оберігати наше навколишнє середовище. А дітлахам завжди подобаються цікавинки, і вони душе швидко приєднались до нашої акції. І кожен з них, з батьками, або самостійно почав уважно слухати та намагатись зробити своїми руками яскраву пташку. І, навіть, якщо не дуже виходило вдало скласти один куточок паперу до іншого, все одно яскравий погляд дитячих очей без сумніву доводить, що ми все робимо правильно.

  Адже, ми самі, тримаючи в руках паперову пташку, так само тримаємо в своїх руках  і всю Землю.

                                

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

14.09.2014
annzo
897
остання редакція 14.09.2014
annzo

Всеукраїнський ВЕЛОДЕНЬ- 2014

ЕКО КНТЕУ

Велодень - це всеукраїнська акція, яка об'єднує тисячі велосипедистів у загальному велопробігу центральними вулицями міст.

За сформованою традицією Велодень проходить в останню суботу весни. Цього року - 31 травня.

Цей день святкують більше 55 міст України. В організації беруть участь більше 100 громадських організацій України. Перший масштабний велопробіг відбувся у Києві в 2004 році - тоді акція мала назву "На велосипеді на роботу", і проводилася в робочий день, щоб дійсно доїхати на роботу. Організатори хотіли провести велопробіг, надихнувшись європейськими "Bike to work" і "Critical mass". Це вдалося, до велопробігу приєдналися кілька сотень учасників, і з того часу акція стала щорічною.

Велопробіг стартував о 10:00 за маршрутом вул. Софійська - вул. Володимирська - вул. Льва Толстого - вул. Велика Васильківська - бульвар Тараса Шевченка - вул. Володимирська - пл. Михайлівська - вул. Трьохсвятительська - пл. Європейська - пл. Поштова - вул. Набережно-Хрещатицька - вул. Набережно-Рибальська - Московський міст - Парк Дружби Народів.

Цього року представником від КНТЕУ на Велодні був Олександр Дьяков. Олександр не лише приймає  участь у багатьох заходах КНТЕУ, а й є активістом ЕкоКулубу, ідейним натхненником, організатором екологічних акцій. Сашко є прикладом для друзів  і всього студентства. Адже юнак веде активний і здоровий спосіб життя, дбає про довкілля. Виносимо щиру подяку за участь у Велодні, за достойне представництво нашого ВУЗУ  на цій урочистій події!

 

 

 

  

І ще, маємо додати кілька слів.

Велосипед — це не просто засіб пересування. Виявляється, він може принести неоціненну користь здоров'ю! Адже їзда на цьому залізному коні - це відмінне аеробне навантаження. Регулярне катання на велосипеді зміцнює м'язи ніг, підвищуючи їх витривалість, покращує роботу серцево-судинної і дихальної систем. Під час тривалих велосипедних прогулянок наші легені змушені працювати в повну силу, а кров збагачується киснем, поступаючи в мозок та інші органи.

Якщо ви багато курите, їзда на велосипеді стане відмінним порятунком для ваших легенів. Завдяки інтенсивній аерації легенів під час катання відбувається відторгнення токсичних речовин, вдихуваних з тютюновим димом. Крім того, велосипедне катання позбавляє від зайвого жиру, покращує координацію і підвищує імунітет.
 

Їзда на велосипеді так само корисна, як і біг, але ще і приносить більше задоволення. Звичайно, в будь-якому спортивному залі можна знайти велосипедний тренажер, але хіба можна порівняти монотонні рухи на місці з їздою по лісу, парку, за містом.

Масове використання велосипеда сприяє вирішенню цілого комплексу проблем: екологічних, економічних та інфраструктурних. І студенти є тією суспільною категорією, яка найкраще адаптується до змін – відповідно, і до нового типу культури в нашому місті – вело культури.

Закликаємо вас користуватися Ровером! КНТЕУ підтримує вело рух. На території ВУЗУ створені вело доріжки та вело парковка. Приєднуйтесь до вело руху!


 

06.06.2014
annzo
1017
остання редакція 06.06.2014
annzo

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

ЕКО КНТЕУ

«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами»

Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища.Всесвітній день навколишнього середовища є для Організації Об'єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес та відповідні дії. У 2000р. в цей день розпочато програму ООН "Тисячоліття довкілля – приступити до дій". Програма є ще одним нагадуванням людству про його роль в охороні довкілля.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

КНТЕУ веде активну екологічну політику. Екологічна політика КНТЕУ спрямована на пропагування екологічних знань та розвиток культури сталого  споживання, зменшення витрат енергетичних, водних та інших ресурсів, раціональне управління  матеріальними ресурсами та утилізацією відходів.

Київський національний торговельно-економічний університет впроваджує основні принципи охорони навколишнього середовища та екологічної безпеки, відповідно до кращих світових стандартів. Здобутки:

-    на території КНТЕУ розташовано велостоянку;

-    проведено утеплення фасаду університету, що сприяє зменшенню використання обігрівальних пристроїв та збереженню тепла;

-    проводиться прибирання парку Кіото під час місячнику благоустрою та постійно озеленюється територія університету;

Такі заходи відповідають принципам охорони навколишнього середовища та вимогам екологічної безпеки.

Київський національний торговельно-економічний університет,  у рамках проведення екологічної політики,  заснував студентське екологічне товариство ЕкоКлуб. ЕкоКлуб здійснює практичні природоохоронні заходи, здійснює просвітницьку діяльності серед населення з метою виховання суспільної екологічної свідомості.

Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Приєднуйтесь!
 

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

05.06.2014
annzo
950
остання редакція 05.06.2014
annzo

День університету

ЕКО КНТЕУ

31 травня відбулася грандіозна, неймовірно яскрава подія – День університету. На цьому святі проходила неймовірна кількість різноманітних конкурсів та  спортивних змагань, кулінарних шоу та інтелектуальних ігор. З нагоди відзначення Дня Університету відбувся святковий концерт, який залишив у серцях глядачів почуття гордості за alma mater, вдячності та урочистого піднесення.
 

На свято завітали не лише студенти та почесна гості, а й випускники університету. Ми гордимося тими студентами, які своїми здобутками множать славу нашого університету, розвиваються і досягають значних успіхів у навчанні, культурно-творчій, організаторській, науковій, спортивній галузях.
 

Активісти ЕкоКлубу також прийняли участь у святкових дійствах. Дівчата вирішили провести майстер-клас з виробництва прикрас і листівок з використанням непотрібного канцелярського приладдя, газет та старої фурнітури. Результат не змусив себе довго чекати. Яскраві, неповторні вироби мали чудовий вигляд. Старі та непотрібні речі здобули друге життя. Всі бажаючі отримали не лише подарунки, а й мали змогу навчитися тонкощів виробництва прикрас у майстринь ЕкоКлубу.
 

Дякуємо всім гостям за інтерес проявлений до ЕкоКлубу, за підтримку спільної доброї справи на шляху до розбудови екосистеми, збереження планети! А університету, в якому на такому високому рівні проводяться подібні свята, хочеться побажати подальших років процвітання,  викладачам та студентам невичерпного натхнення, здійснення усіх творчих планів, успіхів у роботі та навчанні!


 

31.05.2014
annzo
989
остання редакція 31.05.2014
annzo

Здоровий спосіб життя – це модно і легко

ЕКО КНТЕУ

У світі, що швидко старіє, здорове довголіття є одним з найважливіших чинників соціального та економічного добробуту суспільства. Здоровий спосіб життя  є важливим фактором, що сприяє підтримці фізичного і психічного добробуту, збільшенню тривалості активного життя  людини. Головне, щоб сама людина захотіла залишатися здоровою, активною і незалежною. Фундамент здорового життя закладається з дитинства, тому дуже важливо постійно опікуватись власним здоров’ям і займатися профілактикою хронічних захворювань, що найчастіше призводять до втрати здоров’я у літньому віці. Здоров’я можна поліпшити шляхом зміни способу повсякденного життя, і зробити це ніколи не пізно!

Основні фактори, що визначають здоровий спосіб життя:

Рухова активність.

Збалансоване і різноманітне  харчування.

Відмова від паління. Багато людей вважають, що немає сенсу кидати цю шкідливу звичку, оскільки шкоди здоров`ю вже заподіяно. Безперечно, деякі незворотні зміни в організмі вже сталися, але відмова від куріння в будь-якому віці покращує загальний стан і, тим самим, приносить користь здоров`ю.

Обмеження у вживанні алкоголю та кави.

Запобігання стресів.

Активна розумова діяльність.

Розслаблення і міцний сон.

Соціальна активність. Постійне стимулювання до втілення у життя своїх бажань і реалізації власних ідей, а також прагнення до активної корисної діяльності. Це важливо для збереження гарної фізичної форми та розумової активності.

Активісти ЕкоКлубу, займаючись вирішенням даної проблеми, вирішили провести активну акцію і відвідали унікальну місцину Києва – парк Феофанію.

Парк Феофанія - це одна з визначних пам'яток Києва, що поєднує в собі не тільки історичну цінність, але і чарівливість живої природи. Ним займаються кваліфіковані архітектори та ландшафтні дизайнери, завдяки чому парк з кожним роком стає все красивішим. Феофанія - історична місцевість на околиці Києва. Найдавніша її частина розтягнулася вздовж нинішньої вулиці Академіка Лебедєва та навколо Свято - Пантелеймонівської церкви. Вперше ця місцевість згадується в 1471 році як Лазаревщина , по імені ченця - пасічника Лазаря. У 1972 році Феофанії було присвоєно статус парку- пам'ятника. Зараз це прекрасне місце для відпочинку , з акуратними доріжками і фонтанами, а також окремими ділянками зовсім дикої лісової природи. На його території знаходяться парк з унікальними лікарськими рослинами, комплекс озер, альпійські гірки, красиві алеї.

Активісти ЕкоКоубу були у захваті від екскурсії до парку Феофанія. І закликає всіх вести активний спосіб життя. Адже здоровий спосіб життя – це модно і легко!

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

12.05.2014
annzo
3211
остання редакція 12.05.2014
annzo

Міжнародний «День Землі»

ЕКО КНТЕУ

ЗЕМЛЯ – НАШ РІДНИЙ ДІМ!

Нехай будуть лише мирні та радісні Дні Землі

для нашого прекрасного космічного корабля - планети Земля,

що летить і обертається посеред холодного

космосу зі своїм настільки вразливим вантажем життя ...

Генеральний секретар ООН У Тан

21 березня 1971 р.

 

    Земля. Третя планета від Сонця. Планета, що об’єднує усіх нас. День Землі - це свято, яке відзначають люди всіх національностей і віросповідань. І саме святкування Дня Землі свідчить про те, що ми єдині. Хоча й такі різні – високі або низькі, діти чи дорослі, батьки, учні, люди з різним соціальним положенням та вікової категорії, але все ж таки єдині зі своїм середовищем існування.

    За традицією з нагоди міжнародного Дня Землі, що вперше був проведений в 1970 році, і до сьогодні відзначається 22 квітня, в цей день жителі всієї планети приймають участь у благоустрої та озелененні дворів і вулиць, підтримують різні екологічні акції та заходи. Символом Дня є зелена грецька буква Θ (Тета) на білому тлі.

Всесвітній «День Землі», свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

        Це свято, безперечно, має глобальне  значення, оскільки його відзначають у всьому світі незалежно від громадянства, національності і релігійних уподобань. Унікальність цієї події полягає у тому, що кожна людина може стати учасником міжнародного святкування, зробити свій внесок у розвиток світової цивілізації. Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів, і реформування економіки з врахуванням екологічних аспектів. Дбайливе ставлення до природи, навколишнього природного середовища – важливий крок на цьому шляху.

    У цей святковий день студенти Київського національного торговельно-економічного університету, викладачі, співробітники та представники бізнесових та наукових еліт зібралися з метою обговорення ведення екологічної  політики в різних організаціях.

    Практичним досвідом впровадження екологічних ініціатив на підприємствах поділилися представники торговельної мережі «Фокстрот», компанії «Київстар» та компанії LG Electronics.

    Відкрив зустріч член ЕкоКлубу, заступник голови Наукового товариства студентів, аспірантів та молодих вчених  Київського національного торговельно-економічного університету Богдан Бонь з доповіддю «Екополітика Київського національного торговельно-економічного університету». Доповідач розповів про здобутки та плани Київського національного торговельно-економічного університету в екологічній політиці, здійснення ЕкоКлубом практичних природоохоронних заходів та здійснення просвітницької діяльності серед населення з метою виховання суспільної екологічної свідомості.

    З цікавою інформацією ознайомили слухачів наступні доповідачі:

 • Олена Милованова,  PR-менеджер торговельної мережі «Фокстрот. Техніка для дому», з доповіддю «Екологічна освіта споживачів як інструмент довірчого маркетингу компанії»;
 • Оксана Венгровська, PR&Event спеціаліст компанії LG Electronics в Україні, з доповіддю «Зелені технології LG Electronics: практика глобальної компанії»
 • Тетяна Пецько, менеджер програм корпоративної соціальної відповідальності Компанії «Київстар», з доповіддю «Екологічні  ініціативи Компанії «Київстар».

    Наукову сторону даного питання розкрив кандидат політичних наук, заступник голови Спілки вільних журналістів «Природа над усе», Олег Андрос.  Його доповідь «Охорона довкілля як частина корпоративної соціальної відповідальності» стала заключною частиною зібрання.

    Організатори акції досягли бажаних результатів. Адже всі учасники у ході широкого обговорення обмінялися цінним досвідом, зробили необхідні висновки, та знайшли спільне вирішення екологічних проблем підприємств, яке полягає у шанобливому ставленні до навколишнього середовища і збереженні тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

    Активісти ЕкоКлубу КНТЕУ також зробили свій внесок у Всесвітню акцію. 22 квітня була проведена акція «Земля – наш рідний дім!». Кожен з учасників ставив декілька питань перехожим, щодо історії започаткування цього свята, чи знають символіку, а також якими способами допомагають благоустроїти навколишнє середовище.

    Перехожі були приємно здивовані ажіотажем, який впродовж останнього часу з великим запалом розгорівся навколо екологічної тематики. Більшість з учасників акції поділились  своїми секретами по збереженню краси нашої планети,  показали свою обізнаність в проблемних питаннях нашої планети.

.


 


 

Дякуємо всім, хто не залишився осторонь такої важливої події в нашому співіснуванні з навколишнім світом!
 

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

23.04.2014
annzo
1166
остання редакція 23.04.2014
annzo

Позбудься згаслої енергії

ЕКО КНТЕУ

Сьогодні, у час, поглинутий новітніми інформаційними технологіями, ми не можемо уявити своє існування без різноманітної електронної техніки. З великим кроком у наукових досягненнях починаємо забувати про те, що разом із «великими відкриттями», приходить і «велика загроза» як оточуючому світу, так і кожному з нас.

                Однією з основних проблем сучасного суспільства є проблема утилізації батарейок, без яких не може працювати велика кількість новітніх технологій.  У батарейках міститься безліч різних металів - ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі, і в організмі людини, і завдавати істотної шкоди здоров'ю. Підраховано, що одна пальчикова батарейка, безтурботно викинута у відро для сміття, може забруднити важкими металами близько 20 квадратних метрів землі.

                Вирішення цієї проблеми не оминули в стінах КНТЕУ.  В головному корпусі університету встановлена спеціальна скринька, для того, щоб кожен міг викинути використані батарейки не у відро для сміття, а в цю скриньку. Після наповнення скриньки, її вміст вивозять в спеціальні пункти утилізації.

                А для вас важливе ваше здоров’я? Приєднуйтесь до ЕКО КНТЕУ, адже разом ми зможемо подолати не тільки проблему шкідливого впливу використаних батарейок, а й багато інших. Не будьте байдужими до свого здоров’я, та не забувайте, що воно залежить перш за все від оточуючого світу, який постійно потерпає від впливу «людської руки».
 

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

11.04.2014
annzo
1022
остання редакція 11.04.2014
annzo

Акція "Збережи ліс"

ЕКО КНТЕУ

3 квітня в холі А корпусу активістами ЕкоКлубу була проведена акція «Збережи ліс». Тематика акції на даний час є досить актуальною. Адже напередодні травневих свят, та з першим сонячним проміннячком кожен прагне виїхати за місто, провести час на свіжому повітрі, оточивши себе лише красою лісового масиву. Але ця насолода може припинитися. Через нас з вами. Спитаєте: «Чому?». Ми власними руками шкодимо навколишньому світу. Не прибираємо після себе сміття, палимо біля легкозаймистих дерев, листя, недотримуємось правил поводження у лісах. І цей список можна продовжувати і продовжувати.

                Саме тому, щоб запобігти виникненню непередбачуваних, та найголовніше – небажаних ситуацій і була проведена акція по збереженню лісу. Кожен бажаючий отримав яскраві пам’ятки, помітки, правила, які повинен дотримуватись кожен, якщо має за мету не нашкодити навколишньому середовищу. Біля столу з штучно виготовленим стовбуром дерева всі не байдужі записували на яскравих зеленому листочках, у формі листя дерева, свої побажання, думки, та власне ставлення до охорони лісів.

                Виявилось, що кількість небайдужих до акцій нашої організації стрімко збільшується. Ми раді, що наш маленький внесок у збереження навколишнього середовища не проходить повз вас.

Приєднуйтесь до нас!

Давайте разом відчиняти двері у краще майбутнє!

 

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

03.04.2014
annzo
1053
остання редакція 03.04.2014
annzo

Урочисте відкриття ЕкоКлубу КНТЕУ

ЕКО КНТЕУ

26 березня у головному корпусі КНТЕУ відбулося урочисте відкриття ЕкоКлубу КНТЕУ. Усіх присутніх чекали різноманітні конкурси, вікторини, заоохочувальні подарунки та багато корисної інформації!

Спочатку до уваги слухачів була представлена яскрава презентація клубу, де були висвітлені наші мета, завдання, досягнення, у рамках фестивалю Consumer-fest, а також важлива інформація для кожного.

Активна частина заходу втілилась у конкурсній програмі. Переможець конкурсу «Крокодил», Курач  Роман Факультет товарознавства і торгівельного підприємництва 4курс 5група, отримав чудовий подарунок від ЕкоКлубу. Конкурси пройшли із запалом, а на останок кожен присутній відчув себе учасником відомої караоке-передачі. Усім відома пісня «Трава у дома» викликала ажіотаж в учасників. Співали всі. І студенти, і викладачі.

Як чудово розуміти, що наші сьогоденні досягнення, а також плани на майбутнє не були задумані задарма. Запрошуємо всіх бажаючих до ЕкоКлубу. В наших скарбничках є багато цікавих ідей, які варто втілити в життя. Вас чекають і кіноперегляди на свіжому повітрі, і різноманітні флеш-моби на екологічну тематику, і цікаві акції по збереженню навколишнього світу, які нікого не залишать байдужим.

Давайте разом робити світ кращим. Від нас залежить наше майбутнє, майбутнє всієї країни, і цілої Землі.

Приєднуйтесь! Чекаємо всіх, хто вміє поєднувати приємне з корисним!

Відкрий і у собі часточку «ЕКО».

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

26.03.2014
annzo
1138
остання редакція 26.03.2014
annzo

Хочеш порядку, чистоти і злагоди – почни роботу із себе

ЕКО КНТЕУ

Студенти КНТЕУ активно долучаються до програм захисту прав споживачів, охорони навколишнього середовища тощо. Саме тому велику увагу ми приділяємо фестивалю Consumer-fest, що проводиться на міжнародному рівні.

Щиро та радісно прийняли активістів ЕкоКлубу у гімназії №257 «Синьоозерна».  Кожен учень 7-8 класу був приємно вражений творчим підходом гостей до справи. Тема заходу – охорона навколишнього середовища, збереження екосистеми. На зустрічі була представлена цікава розповідь-презентація про велику роль екосистеми, здоровий спосіб життя, та конкурси пов’язані безпосередньо із захистом навколишнього середовища. Всі вони були творчими, яскравими та оригінальними і вимагали від учасників максимального прояву своїх талантів та безмежної фантазії.

Отже, спочатку конкурси із плакатами. На одному з плакатів школярі мали змогу залишали свої яскраві малюнки, пов’язані безпосередньо із захистом природи, або ж залишали невеличкі відгуки і заклики на дану тему. За іншим столом активно йшла праця над створенням творчої композиції з кольорового паперу, стрічок, блискіток, фольги, фігурок із пластику.

Брали участь у заході як дівчатка, так і хлопці. Чекати довго на учасників не довелось. Бажаючих було багато. Всім хотілося залишити відмітку про себе на плакаті, зробити маленький внесок в нашу акцію. Пензлі, маркери, ручки, олівці - все розійшлось по рукам і вже незабаром з’явились барвисті написи із закликами не смітити на вулиці, берегти те, що є наразі, прибирати та охороняти все, що нас оточує. Олег Федоренко написав :"Хочеш порядку, чистоти, злагоди - почни роботу із себе. Майбутнє в твоїх руках". А й справді це так.

Ведучі активісти-дівчата незабаром почали конкурс на найкращу творчу композицію з вторинної сировини та офісного непотрібу, який було зібрано на попередній акції ЕкоКлубу «Подаруй друге життя». З яким запалом в очах учні поділились на 4 команди по 5 чоловік, швидко придумали собі назву, лозунг і кинулися «в бій» за необхідними матеріалами. Хоча й часу на вдалу композицію було обмаль, та все ж таки кожна команда гідно презентувала свою працю. Всі композиції були по своєму унікальними, адже кожен учасник вніс у виріб частинку себе.

Найбільшу увагу до себе привернув «Робот з майбутнього». Даний винахід всмоктує сміття, не наносячи при цьому ніякої шкоди навколишньому середовищу. Команда-автор стала переможцем цього конкурсу. Вона, та й всі інші команди-учасники були нагороджені пам’ятними призами, заохочувальними подарунками. Ніхто не залишився без уваги.
            В кінці зустрічі учні ділилися враженнями від нашого заходу, із захопленням гортали інфо-листівки, буклети, раділи подарункам. Не залишився без уваги також педагогічний колектив на чолі з директором гімназії.

Як вже було неодноразово сказано – «Майбутнє – в наших руках». І наступні покоління тому приклад. Адже важливо, щоб наші намагання змінити світ на краще не були марними. Учні цієї гімназії показали нам, що ми не дарма влаштовуємо заходи, фестивалі та й самі активно приймаємо участь у них. Ми були безмежно раді зустрічі з привітними, зацікавленими у збереженні нашого ламкого світу людьми. Дякуємо за те, що мали змогу донести важливу і болючу для сьогодення тему – охорона навколишнього середовища.

 

Студентка ФТТП Бабич Є.І.

14.03.2014
annzo
1336
остання редакція 14.03.2014
annzo

Акція «Подаруй друге життя»

ЕКО КНТЕУ

13 березня 2014 року в Київському національному торговельно-економічному університеті ЕкоКлуб влаштував акцію «Подаруй друге життя». Даний проект орієнтований на виховання культури споживання та популяризацію вторинної переробки ресурсів. Активісти ЕкоКлубу зібрали величезну кількість вжитого офісного приладдя і мають на меті надати йому «друге життя» у подальших творчих заходах.

Своїми думками щодо проведеної акції поділилися активісти ЕкоКлубу:

«Мета нашого проекту – пояснити і показати, як свідомо дотримуючись розумних і практичних принципів економії, можна принести вагому користь і природі, і людям» розповідає Інна.

«Кожен з нас впливає на процеси, які відбуваються на планеті Земля. Вкрай важливо, щоб цей вплив був благотворним, а не руйнівним. Докладаючи невеликі зусилля, людина може досягти великих результатів.» додає Юлія.

Дякуємо всім хто підтримав акцію «Подаруй друге життя», адже ви вкладаєте вагомий внесок у збереження навколишнього середовища. Сподіваємося на подальшу плідну працю з усіма бажаючими!

 

13.03.2014
annzo
987
остання редакція 13.03.2014
annzo
</