logo
Київський національний
торговельно-економічний
університет
Київський національний
торговельно-економічний
університет
logo
Київський національний
торговельно-економічний
університет
img

Представники студентства КНТЕУ вшанували пам'ять Героїв Крут

Загальна інформація

29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва відбувся бій між 5-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ма київськими студентами.

Бій тривав 5 годин. Він став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу та героїзму української молоді.

Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Зі спогадів очевидців дізнаємося, що Григорій Пипський, зі Старосамбірщини, перед розстрілом перший почав співати «Ще не вмерла Україна», решта студентів підтримали спів.

Вперше, у післярадянський період, про увічнення пам'яті студентів згадали в 1990-х роках, коли Народний Рух України встановив на місці загибелі студентів дерев'яний хрест.

Офіційно День пам'яті Героїв Крут почали відзначати з 2007 року, згідно з указом Президента «Про вшанування пам'яті Героїв Крут». На місцях їх останнього бою та поховання встановлено пам'ятні знаки.

Свою повагу в канікулярний період висловили й представники РСС КНТЕУ.

Адже усвідомлення того, що 99 років тому такі само молоді, сповнені життям й бажаннями молоді люди хоробро поклали свої життя за цінності, які сповідували, дивує й надихає.

Світла пам'ять героям!

Слава Україні!

30.01.2017
42265
757
остання редакція 14.04.2017
redactor