logo
Київський національний
торговельно-економічний
університет
Київський національний
торговельно-економічний
університет
logo
Київський національний
торговельно-економічний
університет
img

Студенти КНТЕУ на відкритті пам’ятника учасниці українського визвольного руху, поетесі Олені Телізі

Загальна інформація

25 лютого 2017 року студенти КНТЕУ стали учасниками відкриття пам’ятника на честь учасниці українського визвольного руху, поетеси Олени Теліги

Символ шани та поваги встановлено на території національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр". 

 У заході взяли участь мер Києва Віталій Кличко, представники уряду і духовенства. 

у цей день в особі суспільно-політичного діяча Олени Теліги вшановують пам'ять усіх українських патріотів, які боролися і віддали своє життя за незалежну Україну.

"...Після арешту редакції «Українського слова» О.Теліга не брала до уваги постанов нацистської влади: ігнорувала вказівки гітлерівців зухвало і принципово. 7 лютого 1942 року почалися арешти. Друзі її попереджали, що гестапо готує засідку на вул. Трьохсвятительській, де розміщувалася Спілка; проте знала, на що йде, втікати не збиралася. У приватній розмові з М. Михалевичем уперто підкреслила: «Ще раз із Києва на еміграцію не поїду! Не можу…». Її заарештували разом з чоловіком, який назвався письменником аби бути з нею. У київському гестапо Олена Теліга перебувала у камері № 34. Тоді ж відбулася її зустріч із сестрою Лесі Українки, з якою вона обмовилася кількома фразами. На сірому гестапівському мурі залишила вона свій останній автограф: угорі намальовано тризуб і напис — «Тут сиділа і звідси йде на розстріл Олена Теліга».

Місце та дата загибелі поетеси та її чоловіка невідомі, але оскільки в лютому відбувались масові розстріли в Бабиному Яру, то 21 лютого 1942 року прийнято вважати днем пам'яті української письменниці та її чоловіка..."

27.02.2017
42265
576
остання редакція 14.04.2017
redactor